معرفی و دانلود کتاب ارتقاء کسب و کار

عکس جلد کتاب ارتقاء کسب و کار
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ارتقاء کسب و کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ارتقاء کسب و کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ارتقاء کسب و کار

کتاب ارتقاء کسب و کار اثر جف هافمن و دیوید فینکل، بینشی شفاف و عملی در اختیار شما قرار داده و با معرفی هفت اصل اثبات شده به شما کمک خواهد کرد تا رشد کرده و شرکت خود را قوی کنید و کسب و کار خود را ارتقاء دهید.

جف هافمن (jeff Hoffman) و دیوید فینکل (David Finel)، هر دو مشاور کسب و کار بوده و با صدها کسب و کار کوچک و متوسط کار کرده‌اند، آن‌ها در کتاب ارتقاء کسب و کار (Scale: Seven Proven Principles to Grow Your Business and Get Your Life Back) یافته‌های و تجربیات خود را در این زمینه به شما ارائه می‌دهند.

کسب و کاری که واقعا قابلیت ارتقاء داشته باشد، دارای دو بخش اساسی شامل: عملیات‌های تحت سیستم‌ها و فرایندها و فروش‌های قابل پیش‌بینی است.

در مرحله‌ی اول، عملیات‌ها باید تحت سیستم و فرایند انجام شوند، تا کسب و کار به مالک خود اتکاء پیدا نکند و بتوان افراد دیگری را هم وارد کسب و کار کرد، بدون این که روند کار لحظه‌ای دچار اشکال شود.

دوم، درک عمیق از اینکه چرا مشتریان‌تان، شما را انتخاب کرده‌اند، تا بتوانید جایگاهی منحصر به فرد برای شرکت خود در نظر بگیرید و بالاترین حد رشد را برای خود پیش‌بینی کنید. ولی، تقریباً هیچ شرکتی کار خود را به این شکل شروع نمی‌کند. برای همین مولفان این کتاب یک نقشه‌ی راه طراحی کرده‌اند تا به کارآفرینان کسب و کارهای نوپا کمک کند تا در ابتدا به کسب و کاری دست پیدا کنند که به طور اجتناب ناپذیر به مالک خود متکی است، و در ادامه به شرکتی مستقل از مالک تبدیل شود که رشد عالی دارد و می‌تواند آن را به فروش رساند.

در بخش عملیاتی، بیشتر کارآفرینان به طور کاملاً طبیعی در برابر تغییر مقاومت می‌کنند و نمی‌خواهند از وضعیتی که خودشان همه‌ی کارها را انجام می‌دهند فاصله گرفته و کارها را به افرادی که تازه استخدام کرده‌اند واگذار کنند، زیرا به محض اینکه کارها را به دیگران واگذار می‌کنند، کیفیت آسیب می‌بیند، مشتریان ناراحت می‌شوند و مالک شرکت سعی می‌کند از هزینه‌ها کم کند. مشکل اینجاست که آن‌ها خیلی زود و پیش از آنکه کنترل‌ها و سیستم‌های درست در سر خود قرار گرفته باشند، سعی در ارتقاء شرکت خود داشته‌اند.

در بخش فروش، برخی از کارآفرینان چنان درگیر کارهای روزمره هستند که وقت کافی برای فهمیدن این موضوع که مشتریان آن‌ها واقعاً چرا با آن‌ها معامله می‌کنند، اختصاص نمی‌دهند. در نتیجه کسب و کارهای آن‌ها بیشتر واکنش دهنده است تا کنترل کننده‌ی جریان و نمی‌تواند رشد کند.

هر کسب و کاری، کار خود را با مشکلات بسیاری در بخش‌های عملیاتی و فروش آغاز می‌کند. مشکلات شما چه هستند و شما چطور می‌توانید آن‌ها را یکی یکی از بین ببرید؟ این کتاب ایده‌ها و راه حل‌های اثبات شده‌ای را در اختیارتان قرار می‌دهد که برای همه کسب و کارها اصول پایه‌ای و راهگشا می‌باشند.

در بخشی از کتاب ارتقای کسب و کار می‌خوانیم:

کنترل‌ها عبارتند از فرایند‌ها، سازوکارها و اقدامات حفاظتی هوشمندانه‌ای که از شرکت شما در برابر تصمیمات جاهلانه، نامناسب یا تصمیمات و اقداماتی مراقبت می‌کند که فقط در اثر یک بی‌توجهی ساده توسط هر یک از اعضاء تیم انجام می‌شود. برای این‌که بتوانید شرکت خود را ارتقاء دهید، باید به تیم‌تان این اختیار را بدهید که بدون این‌که لازم باشد همیشه همه‌چیز را با شما چک کند، خودش کارها را انجام دهد. برای انجام این کار، باید اطمینان حاصل کنید که اقدامات مراقبتی وجود خواهند داشت که از کسب و کار شما مراقبت کرده و آن بازخورد مورد نیاز تیم‌تان را به آن داده تا بتواند تنظیمات لازم را اعمال و در مسیر باقی بماند.

برای مثال، یک عامل کنترل کنندۀ مالی را در نظر بگیرید. برای اینکه احتمال اختلاس را کم کنید، می‌توانید یک نفر را به عنوان مسئول سپردن پول‌ها به بانک قرار داده و یک نفر دیگر، را مسئول تصفیه حساب‌های بانکی قرار دهید. یا این‌که می‌توانید به طور رسمی مشخص کنید که هر کدام از اعضای تیم تا چه حدی اختیار تصمیم‌گیری دارند و این اختیار به چه شکل با میزان تجربۀ آن‌ها مناسبت دارد و در صورتی که تصمیمات اشتباه بگیرند، تا چه حد عواقب ناگوار در پی خواهد داشت. می‌توانید سیستمی تهیه ببینید که به طور روزانه یا هفتگی گزارشی از شاخص‌های کلیدی ارائه داده و به تیم شما کمک کند تا عملکرد خود را ارزیابی کرده و نسبت به تغییرات ایجاد شده در کسب و کار شما واکنش عملی نشان دهند. همۀ این‌ها نمونه‌هایی از کنترل‌ کننده‌های کسب و کار هستند.

به یاد داشته باشید، هر کدام از کنترل کننده‌های کسب و کار در عین حال یک «سیستم» هم هست – در واقع نوعی سیستم خاص است که برای محافظت از شرکت شما طراحی شده است. در بخش بعد، مشخصاً نشان خواهیم داد اینکه کنترل کننده‌های دقیق کسب و کار بخواهند تمام جنبه‌های کسب و کار شما را کنترل کنند، چه تفاوتی با این خواهد داشت که خودتان بخواهید این کار را شخصاً انجام دهید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: ایجاد شالوده‌ای استوار
اصل اول: کسب و کاری را شروع کنید، شغل درست نکنید
اصل دوم: اساس سیستم‌ها، تیم و کنترل‌های داخلی خود را محکم بنا کنید
اصل سوم: بدانید که مشتریان شما واقعاً چرا با شما معامله می‌کنند
بخش دوم: تمرکز روی چیزهای کمتر ولی بهتر
اصل چهارم: برنامه‌ی راهبردی درست را طراحی کنید
اصل پنجم: یاد بگیرید که چطور دنیا را بفهمید تا بتوانید بازار فردای خود را به‌وجود آورید
بخش سوم: موانعی در سر راه رشد شرکت (و چطور آن‌ها را از سر راه برداریم)
اصل ششم: موانع قابل پیش‌بینی بر سر راه رشد را بردارید- ستون به ستون
ستون فروش/بازاریابی
برای ایجاد سرنخ مشتری‌های بالقوه و تبدیل آن‌ها به مشتری‌های بالفعل، سیستم‌های قابل ارتقاء به وجود آورید
ستون عملیات‌ها
سه ایدۀ موفقیت‌آمیز برای ارتقاء ظرفیت
ستون مالی شرکت شما
راز‌های مدیر ارشد مالی برای مدیریت جریان پول نقد، افزایش حاشیۀ سود و رشد سرمایه
ستون تیمی
جذب، حفظ و آشکار سازی استعدادها
ستون رهبری اجرایی شرکت شما
سازگاری، مسئولیت‌پذیری و هدایت تیم رهبری
بخش پنجم: شما واقعاً زمان دارید
اصل هفتم: شما واقعاً وقت دارید که شرکت خود را ارتقاء دهید
به‌کارگیری هرآن‌چه که آموخته‌اید
تقدیر و تشکر
دربارۀ مولفین

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ارتقاء کسب و کار
نویسنده،
مترجمفرزان حسنی
ناشر چاپی شادن پژواک
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۳۱
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های کارآفرینی، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ارتقاء کسب و کار

mohsen ebi
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
کتاب بسیار عالی بود, برخلاف اکثر کتابهای این حوزه که حرفهای تکراری و غیرکاربردی و بعضا پرت و پلا میگن, این کتاب هم خوب نوشته شده و هم خوب ترجمه شده. تو حوزه‌های مختلف کسب و کار راهکار ارائه می‌کنه و بعضی از راهکارهاش رو در کتاب‌های دیگه هم بهش اشاره شده بود و یا بعضیهاش جزو رویکردهای مشخص حوزه‌های تولید و کار تیمی و یا برنامه ریزی شخصی هست. از عوامل تهیه این کتاب تشکر می‌کنم.
سلیم پی آفرین
۱۳۹۹/۱۲/۲
دوستان این کتاب به درد مدیرهای شرکت‌هایی میخوره که میخوان شرکتشون رو ارتقا بدن یا حالا کسب و کار گسترده‌ای دارن یا کارمند زیردستشونه. به درد من که میخوام یه کسب و کارو از صفر شروع کنم نمی‌خوره و پر از مطالب سنگینه. خیلی از صفحه هارو تند تند زدم رفت.
Hossein Moradi
۱۳۹۹/۵/۱۶
شاید به جرات بگم این کتابو برای کسب و کارتون بخونید سرتونو تو دیوار میزنید از بس نکته داره و دیوانه کنندست من هر چی نکته برداری میکنم می‌بینم همشو دارم نکته برداری میکنم حتی مثال هاش واقعا نمره بیست کمه براش
babak varasteh
۱۴۰۰/۴/۱۰
کتاب خوبه ولی ترجمه بسیار ضعیفه متاسفانه
سولماز امیرزاد
۱۳۹۹/۱/۱۰
خیلی تاثیر گذار هست توصیه می‌کنم حتما مطالعه کنید
احسان حسینی
۱۳۹۸/۷/۱۱
سلام
این کتاب چاپ شده در ایران؟
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب ارتقاء کسب و کار

برای دریافت کتاب ارتقاء کسب و کار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.