معرفی و دانلود کتاب پیامبر امی

عکس جلد کتاب پیامبر امی
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پیامبر امی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پیامبر امی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیامبر امی

کتاب پیامبر امّى، مقاله‌اى است به قلم متفکر شهید آیت‌اللّه‌ مرتضى مطهرى که در سال 1347 هجرى شمسى برابر با 1387 هجرى قمرى که جهت رفع شبهات القاءشده در اطراف زندگانى رسول اکرم صلى‌الله‌علیه‌ و‌ آله تهیه گردیده است. این مقالات ما را با بینشى هرچه روشن‌تر نسبت به مکتب اسلام آشنا می‌کند و در راه اهداف مقدس این آخرین پیام الهى گام بر‌می‌دارد.

امّى بودن پیامبر اسلام، از مسلّمات قطعى تاریخ است که در قرآن کریم هم بدان اشاره شده است. در کتاب پیامبر امّى، استاد شهید مطهرى تفسیر کلمه «امّى» را از دیدگاه مفسران اسلامى برشمرده و با استشهاد به آیات قرآن، تفسیر صحیح را بیان کرده‌اند و از این راه به اتهامات مغرضانه مخالفان نیز به نحو مستدل و منطقى پاسخ داده‌اند. برخى عناوین مباحث مطرح شده عبارتند از: رسول درس ناخوانده، ادعاى عجیب، اتهام مخالفان. در فصل پایانى تحت عنوان «نتیجه» به جمع‌بندى از مطالب کتاب پرداخته شده است.

از مجموع آنچه گذشت معلوم شد که رسول اکرم به حکم تاریخ قطعى و به شهادت قرآن و به حکم قرائن فراوانى که از تاریخ اسلام استنباط مى‌شود، لوح ضمیرش از تعلّم از بشر پاک بوده است. او انسانى است که جز مکتب تعلیم الهى مکتبى ندیده و جز از حق دانشى نیاموخته است. او گُلى است که جز دست باغبان ازل دست دیگرى در پرورشش دخالت نداشته است.

او با آنکه با قلم و کاغذ و مرکّب و خواندن و نوشتن آشنا نبود، در کتاب مقدس خویش به قلم و آثار قلم به عنوان یک امر مقدس سوگند یاد کرد و در اولین پیام آسمانى خود فرمان خواندن داد؛ علم و دانش و صنعتِ به‌کاربردن قلم را، پس از نعمت آفرینش، بزرگترین نعمتِ ارزانى‌شده به بشر معرفى کرد. آن کس که خود قلم به دست نگرفته بود بلافاصله پس از ورود به مدینه و ایجاد امکانات ساده، «نهضت قلم» ایجاد کرد و با آنکه خود معلمى از بشر ندیده بود و دارالعلم و دانشگاهى طى نکرده بود، خود معلم بشر و پدیدآورنده دارالعلم‌ها و دانشگاه‌ها شد.

نظر به کمى حجم کتاب پیامبر امّى، بهتر آن دیده شد که در چاپ جدید در قطع جیبى منتشر شود. این کتاب گامى است در راه عمل به توصیه امام خمینى(ره) مبنى بر زنده نگاه‌داشتن آثار آن متفکر گرانقدر.

فهرست مطالب کتاب

رسول درس ناخوانده
دبیران پیغمبر
جریان حدیبیّه
ادعاى عجیب
اتهام مخالفان
نتیجه
فهرست‌ها
فهرست آیات قرآن کریم
فهرست احادیث
فهرست اسامى اشخاص
فهرست اسامى کتب، نشریات و مقالات

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پیامبر امی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات صدرا
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۰
زبانفارسی
شابک978-600-5537-22-2
موضوع کتابکتاب‌های کلام و عقاید، کتاب‌های تاریخ اسلام
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پیامبر امی

محمدهادی سیف
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
سلام و درود خدا بر آخرین فرستاده‌اش حضرت محمد ص و خاندان پاک و مطهر ایشان. کتاب بسیار مفید بود.
M Sabri
۱۴۰۰/۱۰/۱۴
کتاب بسیار عالیی بود.
فرهاد ترده
۱۳۹۸/۵/۲۰
بسیار کتاب مفیدی است. ممنون
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب پیامبر امی

برای دریافت کتاب پیامبر امی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.