معرفی و دانلود PDF کتاب آشنایی با تاریخ تفسیر و مفسران

عکس جلد کتاب آشنایی با تاریخ تفسیر و مفسران
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آشنایی با تاریخ تفسیر و مفسران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آشنایی با تاریخ تفسیر و مفسران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آشنایی با تاریخ تفسیر و مفسران

در کتاب آشنایی با تاریخ تفسیر و مفسران، به تالیف حسین علوی مهر، به دوران زندگى مفسران، نام تفسیر، نام مفسّر، مذهب مفسّر، روش و گرایش مفسّر در تفسیر آیات، بررسى اقسام روایاتى که مفسّر نقل کرده و امتیاز و ارزش روایات نقل شده، بررسى منابع و مدارک تفسیر، بررسى امتیازات هر تفسیر، بررسى مشکلات هرتفسیر، بررسى اجمالى مقدمه هرتفسیر و حتى‌الامکان ارائه برخى دیدگاه‌هاى مفسّر در بحث‌هاى علوم قرآن، بررسى موضع مفسّر در برابر اهل بیت علیهم‌السلام و نقل نمونه یا نمونه‌هایى از تفسیر آیات پرداخته شده است.

شیوه عملى مفسّر در تفسیر؛ یعنى این‌که مفسّر در آغاز تفسیر هر آیه چه بحثى را مطرح مى‌کند، آیا نخست به اختلاف قرائات مى‌پردازد و سپس شأن نزول را بررسى مى‌کند و یا اینکه نخست واژگان و مفردات آیه را شرح مى‌دهد و پس از آن به مباحث ادبى، ذکر روایات و شأن نزول و بیان دیدگاه‌هاى مفسران دیگر اقدام مى‌کند مورد بررسى قرار مى‌گیرد.

تفاسیر و مفسّران در کتاب آشنایی با تاریخ تفسیر و مفسران، بر اساس قرن از عصر رسالت تاکنون (15 قرن) معرفى و مورد تحلیل قرار گرفته‌اند و تفاسیر شیعه و اهل سنت تا حدّ امکان از هم بازشناسانده شده‌اند.

هر فصل از این کتاب دربردارنده مطالب گوناگون از جمله اوضاع فرهنگى و سیاسى قرن‌هاى مختلف و اندیشه‌هاى خاص هر قرن است و تفاسیر با توجه به روش و گرایش آن‌ها و بیان امتیازات و مشکلات مورد بررسى قرار گرفته‌اند.

کتاب آشنایی با تاریخ تفسیر و مفسران به مفهوم‌شناسى، تعریف تاریخ تفسیر، اهمیت و جایگاه تاریخ تفسیر، پیشینه، نخستین مدوّن تفسیر مى‌پردازد. همچنین به معرفى مدرسه تفسیرى پیامبر (صلى اللّه علیه و آله) به دو شیوه عمومى و خصوصى مى‌پردازد. به مفهوم‌شناسى اهل بیت (ع)، قلمرو دانش اهل بیت (ع) به کتاب آسمانى، نقش اهل بیت در تفسیر قرآن و مفهوم تفسیر به رأى پرداخته مى‌شود.

در بخش آخر کتاب «تفسیر عصرى» که به تفسیر و مفسران در قرن پانزدهم هجرى اختصاص یافته، مفهوم تفسیر عصرى، ویژگى‌هاى تفسیر عصرى، اقسام تفسیر موضوعى بیان و معروف‌ترین تفاسیر شیعه در قرن پانزدهم، روش‌ها و گرایش‌هاى تفسیرى در المیزان و نیز معروف‌ترین تفاسیر اهل سنت در این قرن معرفى شده است.

فهرست مطالب کتاب

کلمة الناشر
کلمة مرکز المصطفی’ العالمی للدراسات والتحقیق
الفهرس
المقدّمة
بحوث تمهیدیّة
التفسیر فی عصر الرسالة
التفسیر فی عصر الصحابة
التفسیر فی عصر التابعین
دور أهل البیت^ فی تفسیر القرآن
التفسیر فی القرن الثالث
التفسیر فی القرن الرابع (1)
التفسیر فی القرن الرابع (2)
التفسیر فی القرن الخامس
التفسیر فی القرن السادس
التفسیر فی القرون السابع والثامن والتاسع
تفاسیر القرون العاشر والحادیعشر والثانیعشر
تفاسیر القرن الثالثعشر والرابععشر
التفسیر فی العصر الحاضر (القرن الخامسعشر)
الدرس الخامسعشر
المصادر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آشنایی با تاریخ تفسیر و مفسران
نویسنده
ناشر چاپی مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات465
زبانعربی
شابک978-964-195-227-5
موضوع کتابکتاب‌های علوم قرآنی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب آشنایی با تاریخ تفسیر و مفسران

برای دریافت کتاب آشنایی با تاریخ تفسیر و مفسران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.