معرفی و دانلود کتاب مناظره با شیطان

عکس جلد کتاب مناظره با شیطان
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مناظره با شیطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مناظره با شیطان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مناظره با شیطان

کتاب مناظره با شیطان نوشته‌ی اصغر بهمنی، دستمایه‌ای است برای شناخت «ابلیس» و یا «رئیس شیاطین عالم» که در این اثر از آن به عنوان «شیطان» یاد می‌شود. در این کتاب، «انسان» عبارت است از یک آدمیزاد پاکدل و دشمن شناس.

شناخت «راه» و «راهنما» بدون شناخت «مانع و دشمن»، برای رسیدن به «سعادت انسان» کافی نیست. امام کاظم (ع)، «واجب‌ترین مجاهدت» را جهاد در برابر ابلیس می‌داند. چنین مجاهدتی بدون شناخت او ممکن نیست؛ به همین خاطر امام صادق (ع) یکی از ده معرفت ضروری را، «شناخت ابلیس» دانسته است. برای انسان ضروری است که بداند، «شیطان»، «دشمن قسم خورده» و «بی‌باک» اوست. حالا آیا عاقلانه است که انسان در تمام دوران زندگی‌اش، در انتخاب شغل، در خوراک، در پوشاک، در نگاه، در ازدواج، در معاشرت، در تحصیل و تدریس، در سخن گفتن، در داوری و قضاوت و شهادت و حتی در عبادت، این دشمن وسوسه‌گر را «فراموش» کند و از او «غفلت» ورزد؟! آیا سزاوار است با دشمنی که به پدر و مادر انسان‌ها رحم نکرد و سبب اخراج آن‌ها از بهشت شد، پیوند دوستی ببندیم و برآستانش سجده کنیم؟!

در بخشی از کتاب مناظره با شیطان (The Debate With Satan) می‌خوانیم:

- مجری: در ظاهر به نظر می‌رسد، آتش برتر از خاک است.
- شیطان: حق گفتی و رستگار شدی.

- انسان: آقای مجری! مواظب باش فریب «قیاس و مغالطه و پشت هم اندازی‌های» او را نخوری. خوب گوش کن! به روشنی، تکبر و خود بزرگ‌بینی در این موجود، موج می‌زند. او می‌گوید: چون آتش بر خاک برتری دارد پس من هم بر آدم برتری دارم. ‌ای ابلیس! این سخن تو یک «قیاس» است که هیچ‌کس را به حق و حقیقت نمی‌رساند. باید بدانی که: اولاً، هر یک از آتش و خاک خاصیت‌هایی دارند که در جهان هستی مورد نیاز است. مگر نه این است که گیاهان بسیاری با کمک خاک به رویش می‌رسند و درختان بی‌شماری با همت آن به ثمر می‌نشینند و جانداران را تغذیه می‌کنند؟ و فایده‌های دیگری که مردم می‌دانند.

ثانیاً، برتری آتش بر خاک، چه ربطی به برتری تو بر آدم دارد؟ چه دلیلی داری که هر چه از آتش بدست می‌آید بر چیزهایی که از خاک بدست می‌آید، برتری دارد؟ یک ضرب‌المثل داریم که می‌گوید: «گیرم پدر تو بود فاضل، از فض پدر تو را چه حاصل؟». تو باید از فضیلت خودت بگویی نه فضیلت آتش. برای داوری بین دو چیز باید تمام خصوصیت‌های آن دو را مدنظر قرار داد. تو در برابر آن آدمی خودت را بزرگ می‌دانی که هم روح الهی در او دمیده شده و هم اسرار عالم هستی را از خداوند فرا گرفته است. این اسرار و اسماء الهی را خداوند فقط به «آدم» آموخت‌ نه به «تو» و نه به «فرشتگان».

ثالثاً، فرض می‌گیرم آتش که ماده‌ی آفرینش تو است، بر خاک که ماده‌ی آفرینش آدم است برتری دارد، و فرض می‌گیرم تو به عنوان یکی از جن‌ها بر آدم خاکی برتری داری اما نکته‌ی باریک‌تر از مو این جاست که تو چرا از دستور خداوند متعال سرپیچی کردی؟ خداوند به عنوان خالق تو و خالق همه عالم هستی، از تو که برتر از آدم هستی (بنابر ادعای خودت) می‌خواهد که بر آدم سجده کرده و تواضع و فروتنی به خرج دهی؛ مگر نه این است که بزرگان باید نسبت به کم‌تر از خود فروتنی‌ نشان دهند؟ به خصوص اگر دستور مخصوص و ویژه‌ای از جانب خالق هم رسیده باشد.
- شیطان: سخن من همان است که گفتم.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
جدال آغازین
آفرینش آدم
چرا ابلیس بر آدم سجده نکرد؟
نافرمانی ابلیس
اخراج شیطان از بارگاه الهی
جسارت بیشتر شیطان
ادعای جدید شیطان
نافرمانی آسمان‌‌ها، زمین و کوه‌‌ها
نافرمانی فرشتگان
آشکار و پنهان فرشتگان
بحث خلافت
خلافت شیطانی
دشمنی و عدوات شیطان با انسان
لغزش آدم و حوّا
نافرمانی آدم
دشمنی شیطان و نسل آدم
برنامه‌های فریبکاری شیطان
شیوه‌های نفوذ شیطان در جان آدمی
لطف و بزرگواری خداوند
چرا شیطان خلق شد؟
شیطان پرستی
رفتار شیطان با پیروانش
پایان جنگ «شیطان» و «انسان»
روز معلوم، روز رهایی از شیطان
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مناظره با شیطان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سعید نوین
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-964-9933-89-4
موضوع کتابکتاب‌های ادیان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مناظره با شیطان

آلفا ری
۱۳۹۷/۱۱/۲۱
تا حدودی کتاب خوبیه ولی در بعضی جنبه‌ها فقط جنبه‌های انسانی رو در نظر گرفته شده و از نظر نویسنده عالم مبنا نبوده به عنوان مثال میگوید برتری خاک نسبت به آتش روییدن درخت است در حالی که درختان کره زمین فقط از خاک میرویند و شاید در بهشت یا سیارات دیگر اصلا چنین چیزی نباشد
ایلیا کرمانی زاده
۱۴۰۰/۱۰/۸
بنظرم خیلی کتاب آموزنده‌ای بود
ولی من دلم برای شیطان سوخت این همه سال عبادت کنی بعد خدا یکی دیگه رو بهت ترجیح بده
Maryam Ghazipoor
۱۳۹۸/۷/۱۸
کتاب خیلی خوبی بود و یک بار هم خوندنش خیلی کمه
Ali Gasemi
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
کتاب خوبی لود پیشنهاد می‌کنم یک بار بخونید
یگانه حسنی
۱۴۰۱/۳/۱۷
به شخصه نپسندیدم. زیادی بچه گونه بود🌷
Ali Gasemi
۱۳۹۷/۱۱/۲۰
کتاب خوبیه! پیشنهاد می‌کنم
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب مناظره با شیطان

برای دریافت کتاب مناظره با شیطان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.