معرفی و دانلود کتاب بازگشت از آسمان

عکس جلد کتاب بازگشت از آسمان
قیمت:
۵۲۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت از آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت از آسمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازگشت از آسمان

مجتبی رحماندوست در کتاب بازگشت از آسمان، چهار سفر خود به حج عمره مفرده، ارمنستان، آلمان غربی، سوریه و لبنان را با لحنی گیرا و جذاب روایت می‌کند.

مجتبی رحماندوست نویسنده و شاعری است که در دوران جنگ، در جبهه‌ها حضور داشته و در دوره نهم مجلس شورای اسلامی نماینده بوده؛ او برادر مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده معروف کودک و نوجوان است.

در بخشی از کتاب بازگشت از آسمان می‌خوانیم:

امروز مجدداً برادر بیگدلی همراه پسرش میثم به عیادتم آمد. در طول هفته عیادت‌کننده‌ام فقط داداش بوده و با امروز دو بار است که برادر بیگدلی به سراغم می‌آید. او گرفتاری‌اش زیاد است و در نبود سفیر عملاً او الان کار سفیر ایران در آلمان را بر عهده دارد. دیروز و امروز هم داداش زحمت کشید و حمامی روی تخت به جا آوردم! دیروز نصف بدن را و امروز نیم دیگر را شست‌وشو داد. اما هنوز غیر از دست راست و سر و صورت، مابقی بدن در نجاست پابرجا است. کار داداش مشکل است، هر روز باید مقداری غذا بردارد و ساعت نُه صبح از خانۀ ایران در کُلن خارج شود و با قطار خودش را ساعت دوازده و نیم به اینجا برساند و ساعت چهار عصر برگردد و شب به کُلن برسد. جداً مشکل است ولی همین آمدنش برای من خیلی می‌ارزد.

اولاً به دلیل غذای حلال و سالم ایرانی و ثانیاً در مدتی که او هست در کارهایی که نمی‌توانم از هیچ یک از کارکنان بیمارستان کمک بگیرم، از او کمک می‌گیرم. به‌خصوص کاری مثل نجس شدن دستم (که باید منتظر بمانم تا او بیاید، آب بکشد) یا در چرخاندن تخت به سمت قبله برای نماز خواندن و اموری از این قبیل کمک کند؛ برای اینکه در اروپا مفهومی به نام آب کشیدن وجود ندارد. یک بار که به توماس گفتم آب بریز تا دستم را آب بکشم، از پارچ آب کوچکی که در دستش بود یک بار آب روی دستم ریخت، گفتم کافی است تا خواست از من دور شود، گفتم بیا و دوباره آب بریز. تعجب کرد اما آمد و ریخت، تا خواست بار دیگر دور شود، گفتم بار سوم هم بریز. از من پرسید: این چه کاری است که شما می‌کنید؟ چرا باید بریزم و قطع کنم، بریزم و قطع کنم؟! طفلکی از احکام آب کشیدن با آب قلیل خبر نداشت که حداقل باید دو بار ریخت تا آب کشیده شود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
سفرنامه آلمان غربی
سفرنامه ارمنستان
سفرنامه لبنان و سوریه
سفرنامه عمرۀ مفرده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازگشت از آسمان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۰
زبانفارسی
شابک978-600-03-0339-6
موضوع کتابکتاب‌های سفرنامه
قیمت نسخه الکترونیک
۵۲۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بازگشت از آسمان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب بازگشت از آسمان

برای دریافت کتاب بازگشت از آسمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.