معرفی و دانلود رایگان کتاب مراقبت از پوست و مو

عکس جلد کتاب مراقبت از پوست و مو
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مراقبت از پوست و مو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مراقبت از پوست و مو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مراقبت از پوست و مو

کتاب مراقبت از پوست و مو، نوشته‌ی سمیه صائمی، از متخصصان باسابقه‌ی زیبایی در ایران، اثری جامع است که به تمامی بخش‌های مرتبط با بهداشت مو و پوست می‌پردازد. کتاب حاضر ابتدا با معرفی ساختاری این دو بخش از بدن، مخاطب را به صورت پایه‌ای با آن‌ها آشنا کرده و سپس با ارائه‌ی لیستی بلند از بیماری‌های اختصاصی پوست و مو، به بررسی آن‌ها پرداخته و راهکارهایی سودمند را برای درمان ارائه می‌دهد.

درباره‌ی کتاب مراقبت از پوست و مو

مراقبت از پوست و مو از جمله موضوعاتی است که بسیار به آن پرداخته شده. روزی نیست که مقاله، تبلیغات یا برنامه‌ای مرتبط با این موضوع در رسانه‌ها پخش نشده و یا در این مورد بحث و گفتگو نشود. این حجم بالا از توجه نشان‌دهنده‌ی اهمیت این موضوع برای افراد جامعه است.

اما نکته‌ی مهم در رابطه با موضوع مراقبت از پوست و مو استفاده از منابع و راهکارهای علمی و تأیید‌شده است که در بسیاری از موارد توجه چندانی به آن نمی‌شود. کتاب مراقبت از پوست و مو یک راهنمای علمی برای شناخت ساختار پوست و مو به شمار می‌رود که راهکارهایی عملی را برای مراقبت و درمان بیماری‌ها در این حوزه ارائه می‌کند.

در فصل ابتدایی کتاب، با ساختمان سلولی بدن آشنا شده و درمورد عناصر تأثیرگذار بر آنها مانند چربی، پروتئین و کربوهیدرات‌ها می‌خوانیم. این بخش اساس یادگیری مخاطب را در اثر حاضر شکل می‌دهد. در ادامه و در فصولی مجزا، ساختار مو و پوست شناسایی شده و با جزئیات کامل مورد بررسی قرا می‌گیرد. هر کدام از این بخش‌ها شما را با ساختمان پوست و مو، بخش‌های تشکیل‌دهنده‌ی آنها و وظایف هر کدام از این قسمت‌ها آشنا می‌کند.

از فصل پنجم وارد بخش مراقبتی کتاب می‌شویم. در این بخش، با انواع ماسک‌های مفید برای مو و پوست آشنا می‌شویم که خود یکی از پرطرفدارترین مطالب در بین مخاطبین به حساب می‌آید. در نهایت، باید به فصل آخر کتاب اشاره کرد که مفصل‌ترین بخش آن نیز هست. در این قسمت، مهم‌ترین بیماری‌های پوست و مو بررسی شده و راهکارهای عملی برای درمان آنها به مخاطب ارائه می‌شود. بیماری‌هایی نظیر آکنه، خارش، اگزما، کک‌و‌مک، کهیر، کچلی و خوره‌ی مو به تفضیل مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

کتاب مراقبت از پوست و مو به شما کمک خواهد کرد تا با کمترین آسیب و از طریق علمی‌ترین روش‌ها، از پوست و موی خود مراقبت کنید.

کتاب مراقبت از پوست و مو مناسب چه کسانی است؟

کتاب مراقبت از پوست و مو به همه‌ی کسانی‌که به مراقبت از بدن خود اهمیت می‌دهند، توصیه می‌شود. اما بانوان مخاطبین ویژه‌ی این کتاب هستند؛ زیرا اهمیت مراقبت از پوست و مو برای این عزیزان بارزتر است. کتاب پیش‌رو یک راهنمای جامع برای شناخت ساختار پوست و مو و همچنین اطلاع از بیماری‌های این حوزه و درمان آنهاست.

با سمیه صائمی بیشتر آشنا شویم

سمیه صائمی، نویسنده‌ی کتاب مراقبت از پوست و مو یکی از مربیان مورد تأیید سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است که سابقه‌ی طولانی تحقیق درمورد طب سنتی، زیبایی و تناسب اندام بدن را در کارنامه دارد. او به‌عنوان مترجم و نویسنده نیز در حوزه‌ی کاری خود فعالیت می‌کند و سابقه‌ی مدیریتی طولانی‌مدت در مؤسسات ارائه‌کننده‌ی خدمات زیبایی را نیز داراست.

در بخشی از کتاب مراقبت از پوست و مو می‌خوانیم

عوامل ایجاد کننده پوست چرب:

1. ترشح زیاد سبوم سبب ایجاد پوست چرب می‌شود. این عامل می‌تواند ارثی و ژنتیکی، هورمونی (بلوغ)، یا پاتوفیزیولوژیک باشد (افزایش آندروژن‌ها در خانم‌ها که سبب ایجاد تخمدان پلی کیستیک می‌شود). همچنین شست‌و‌شوی بیش از حد پوست نیز باعث بروز واکنش دفاعی بدن جهت حفاظت از پوست و ترشح سبوم بیشتر می‌گردد. افراد دارای پوست چرب باید از لوازم آرایشی مناسب که فاقد چربی هستند استفاده کنند.

2. از دیگر عوامل چرب کننده پوست، پاک کردن نامناسب آن است. پوست‌های چرب زود کثیف می‌شوند. گاهی فردی با پوست چرب در شست و شوی پوست خود افراط می‌کند. در نتیجه یک واکنش دفاعی ایجاد شده و ترشح سبوم افزایش می‌یابد و به این ترتیب پوست چرب‌تر می‌شود. در نتیجه برای پرهیز از چرب‌تر شدن 2 تا 3 بار تمیز کردن آن در روز کافی است.

3. استفاده از لوازم آرایشی نامناسب هم می‌تواند به چرب‌تر شدن پوست کمک کند. کسی که پوست چرب دارد باید از لوازم آرایشی و ضدآفتاب‌های فاقد چربی (Oil Free) استفاده کند.

4. قرار گرفتن در حرارت یا رطوبت بیش از اندازه محیط و داشتن استرس

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: ساختمان سلول
الکترولیت‌ها Electrolyte
پروتئین‌ها Proteins
چربی‌ها Lipids
کربوهیدرات‌ها Carbohydrates
ساختار فیزیکی سلول
سیتوپلاسم و اندامک‌های آن
شبکه اندوپلاسمی (Endoplasmic reticulum)
لیزوزوم‌ها LYSOSME
پراکسی زوم‌ها
میتوکندری‌ها Mitochondria
هسته Nucleus
بلع سلول
اندوسیتوز Endocytosis
فصل دوم: ساختمان پوست
ملانوسیت‌ها
لایه درم پاپیلر (PAPILLARY LAYER)
لایه درم رتیکولر (RETICULAR LAYER)
غدد سباسه (Sebum)
غدد چربی ویژه
غدد عرق
هیپودرم/ زیرپوست
فصل سوم: ساختمان مو
تشکیل فولیکول‌های مو
رشد موها
انواع موهای بدن از نظر ظاهری و فیزیولوژیک
انواع موی سر
فصل چهارم: پوست
اعمال پوست
PH پوست
تلانژکتازی (واریس مویرگی)
انواع پوست SKIN TYPES
خصوصیات پوست خشک DRY SKIN
پاکسازی پوست خشک
خصوصیات پوست چرب (OILY SKIN)
عوامل ایجاد کننده پوست چرب
پاکسازی پوست چرب
پوست مختلط Mixed Skin
پاکسازی و نکات قابل توصیه برای پوست‌های مختلط
فصل پنجم: ماسک‌ها
انواع خاک رس
فصل ششم: بیماری‌ها و ضایعات
رایج پوست
آکنه
عوامل ایجاد آکنه
ضایعات پوستی اولیه
کمدون
عوامل موثر در ایجاد آکنه
انواع آکنه
درمان
پانسمان برای اختلالات پوستی
خارش
خارش اطراف مقعد
هرپس‌ها (Herpes)
پسوزیاریس
اگزما
روزاسه
ویتیلیگو
زگیل
کک و مک
کهیر
لنتیگو
پیری پوست (Skin Aging)
کچلی
آناتومی ناخن و بیماری‌های آن (Nail anatomy and its Diseases)
عفونت‌های ناخن Paronychia
اونیکولیز Onycholysis
علت اونیکولیز
درمان اونیکولیز
ناخن‌های قاشقی Spoon Nails، Koilonychia
انگشتان چماقی Clubbing Finger
خطوط بو (Beau's lines)
ناخن فرو رونده In (Ingrowing Nail)
درمان ناخن فرورفته
التهاب مزمن ناخن Choronic Paronychia
روش‌های مراقبت دست و پا (Hand and foot care procedures)

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مراقبت از پوست و مو
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات116
زبانفارسی
شابک978-622-268-112-8
موضوع کتابکتاب‌های زیبایی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب مراقبت از پوست و مو

شهاب فارسی
۱۴۰۲/۱/۱۴
کتاب خوبیه در مورد سطوح اولیه پوست و مو توضیحاتی ارائه کرده و راهکارهایی هم برای مراقبت گفته مثل استفاده از آبرسان‌ها و لایه بردار‌ها از خاک رس برای پاکسازی یکسری از پوست‌ها اشاره کرده و انواع پوست‌ها رو توضیح داده و با توجه به نوعش راهکار مناسب رو پیشنهاد داده
یه قسمت‌هایی از کتاب شکل ترسیم کرده
و چرخه تولید پوست و مو رو با لایه‌های مختلف تشریح کرده در کل اطلاعات این کتاب برای همه آدم‌ها مفید مخصوصا خانم‌ها که به نظر من اول کتاب بخونن بعد برای پاکسازی اقدام کنن و هر چیزی رو روی پوستشون قرار ندن چون که همسایشون گفته یا فروشنده تاکید کرده با علم پیش برید خیلی بهتر و عالی تره موفق باشید.
Hany Joon
۱۴۰۲/۱/۱۳
بیشتر به مباحث علمی و دلایل بیماری ها پرداخته تا عنوان خود کتاب یعنی مراقبت از پوست ومو یه ضعفه! اصطلاحات تاحدودی پیچیده است و انقدری روان نیست که بشه گفت هرکسی بخونه متوجه میشه، بخش کمی از کتاب به مراقبت پوست ومو اختصاص داده شده اونم درحد چندتاماسک! به علاوه یه سری هاشون عکس نداشتن که قابل قبول نیست، درکل اگه هدفتون واقعامراقبت باشه کتاب‌های بهتری هم موجوده.
سحر غفوری
۱۴۰۲/۱/۲۳
در تشریح ساختمان مو و پوست کامل. قابل فهم توضیح داده و نیاز به داشتن اطلاعات زیستی خاص ندارید. در معرفی انواع پوست و مو توصیح مناسب هستش ولی برای انواع ماسک فقط به نام بردن اکتفا کرده، بهتر بود این فصل جامع تر میشد. و نکته مثبت صحبت درمورد ناخن هاست که در کتب دیگه کمتر دیدم.
بهروز داوطلب
۱۴۰۲/۳/۷
کتاب خیلی خوبی هست
کمک تون میکنه بیشترمشکلات پوستی وبخصوص مورابرطرف کنید
منوخودم به شخصا خیلی ازش استفاده کردم برای موی سر
راهنماییی‌ها وتوضیحاتت خیلی خوبی داره ومیتونه کمک تون کنه درهرموضوعیی که مشکل داشته باشید ویا بالابردن اطلاعات تون درموردپوست وزیبایی
فائقه
۱۴۰۲/۲/۲۷
کتاب در مورد آشنایی با انواع پوست ورسیی به آن است که از آدودگی‌ها پاک باشه وآنوزش استفاده از ماسک‌ها وروش‌های لایه برداری وپاکسازی پوست وبا مشکلات پوستی مثل جوش آشنا وراه درمان آن هست وکتاب کاربردی وبه در بخوری هست موفق باشید
محمد فروهر
۱۴۰۲/۱/۱۰
برای من خیلی جذابیت نداشت!
عنوان خیلی غلط اندازه و انچنان ربطی به محتوا نداره و بیشتر به درد متخصصان میخوره یا نهایت کسب اطلاعات عمومی. یعنی محتوا به گونه‌ای نیست که بتونی ازش برای مراقبت از پوست و مو بهره ببرید.
فرشته
۱۴۰۲/۲/۵
پوست بزرگترین اندام انسان هست و خوبه که بشناسیمش تا بتونیم بهترین مراقبت‌ها رو داشته باشیم. این کتاب با زبان ساده راه رو فراهم کرده. مطالعه خالی از لطف نیست
مهرزاد قاسمی
۱۴۰۲/۲/۴
اصلا بدرد مراقب از پوست نمیخوره اسمش باید تدریس تخصصی ساختمان پوست و مو باشه من توش نکته خوبی واسه مراقبت پیدا نکردم فقط توضیحات عملکرد سلول پوست مو
Nazi
۱۴۰۲/۱/۳۰
خب از اسمش مشخصه و در مورد مراقبت‌ها از مو و پوست کامل توضیح داده باید صبور بود و با دقت مطالعه کرد کتاب‌های کامل تر هم هستند ولی خب کتاب متوسطیه
Nafas
۱۴۰۲/۱/۲۹
کتاب خوب و کاربردی هست و کامل راهنمایی میکنه تا نوع پوست خودتون رو بشناسید و براساس نوع پوست ماسک ارائه داده خیلی کامل و مفیده ممنون از کتابراه
ارش
۱۴۰۲/۱/۱۹
باتشکر از اینکه با ارائه‌ی کتاب، من را در مراقبت از پوست و مو که بنظرم یکی از اساسی‌ترین قسمتهای بدن هست برای ایجاد اعتماد به نفس و زیبایی، راهنمایی نمودید
Maleka
۱۴۰۲/۱/۱۳
سلام کتاب خوبی بود، راجب انواع پوست، مو وچگونگی مراقبت از انها گفته شده بود، من راجب پوست وموهام وچگونگی مراقبت از انها چیز‌های مفیدی یاد گرفتم، ممنون ازشما
z
۱۴۰۲/۱/۷
اینکه درباره ساختمان پوست، مو و انواع شون صحبت شد خوب بود ولی با توجه به اسم کتاب انتظار داشتم بیشتر درباره روش‌های مراقبت پوست و مو توضیح داده بشه.
زهرا محمودی
۱۴۰۱/۱۲/۲۴
خوب بود به عنوان یه شبه دایره المعارف باعث اشنایی با مشکل میشه و سرنخ‌هایی میده که راحت میشه با تحقیق به نتیجه رسوندشون من دوستش داشتم
زهره موسوی
۱۴۰۲/۳/۱۶
با خوندن اینحور کتابها که علاقه‌ی شخصی خود من هست میتونم بهتر پوستم رو بشناسم و یاد بگیرم چجوری ازش مراقبت کنم تا سالم تر و زیبا تر بشه
مشاهده همه نظرات 63

راهنمای مطالعه کتاب مراقبت از پوست و مو

برای دریافت کتاب مراقبت از پوست و مو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.