معرفی و دانلود PDF کتاب سازمان و مدیریت کوآنتومی

عکس جلد کتاب سازمان و مدیریت کوآنتومی
قیمت:
39000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سازمان و مدیریت کوآنتومی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سازمان و مدیریت کوآنتومی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سازمان و مدیریت کوآنتومی

کتاب سازمان و مدیریت کوآنتومی به قلم عطاءاله هرندی، رهیافت تازه‌ای در تئوری سازمان و مدیریت ارائه داده و به مطالعه بر روی مدل ذهنی نوینی می‌پردازد که از یافته‌های علمی بر روی سیستم‌های پیچیده به دست آمده‌اند.

در بسیاری از کتاب‌های درسی، برنامه‌های درسی دانشکده‌های مدیریت، پروژه‌های پژوهشی و برنامه‌های مدیریت حرفه‌ای و بهبود رهبری در سازمان‌ها، پیرامون شیوه‌هایی که باید سازمان را مدیریت کرد سخن گفته می‌شود. گفتمان غالبی وجود دارد که در آن، بی هیچ پرسشی، چنین فرض می‌شود که گروه کوچکی از مدیران قدرتمند می‌توانند مسیری را که سازمان در آن حرکت خواهد کرد برگزینند، سازمان را به آرمان آن نزدیک کنند، شرایطی خلق کنند که اعضای سازمان خلاق و نوآور شوند و ساختاری را انتخاب کنند که کامیابی آنان را تضمین کند و به گونه‌ای رفتار کنند که مدیران همواره کنترل سازمان را در اختیار دارند.

البته اهمیتی ندارد که در واقعیت چه چیز روی می‌دهد و تناقض‌های بسیاری میان واقعیت با این گفتمان غالب است. هر چند نیاز به متفاوت اندیشیدن آشکار است، اما بسیاری از پذیرفتن آن سرباز می‌زنند. شاید این نپذیرفتن‌ها از آن روست که از دست رفتن کنترل برای بسیاری از شما تنش‌زا است.

واکاوی این تناقض، شما را به سوی این دیدگاه رهنمود می‌سازد که آنچه روی می‌دهد حاصل همکاری همه‌ی افراد سازمان است، هر چند برخی از افراد نقشی کارسازتر و اثرگذار‌تر از دیگران ایفا می‌کنند. اما باید اذعان داشت که گفتمان غالب که مدیریت مرسوم مرتباً مورد تاکید قرار می‌دهد، نادرست است.

در بخشی از کتاب سازمان و مدیریت کوآنتومی (Quantum management and organization) می‌خوانیم:

بارزترین ویژگی سازمان‌ها امروزی، پیچیدگی و عدم قطعیت است. پیچیدگی، نظریه سیستم‌های پیچیده، علوم پیچیدگی و مطالعات پیچیدگی همگی به بررسی ویژگی‌ها و پویایی‌های سیستم‌ها و فرآیندهای پیچیده اشاره دارند. خصوصیاتی از جمله نوپدیدی، خودسازماندهی، غیرخطی بودن، خودانطباقی ازجمله ویژگی کلیدی سیستم‌های پیچیده می‌باشند.

حساس‌ترین و پرمخاطره‌ترین بخش مسئولیت و کار مدیران امروزی، غلبه بر تغییرات و ناپایداری‌های ناشی از آشفتگی سازمانی است. بسیاری از مدیران که ذهن‌شان با پایداری و اشکال مشخص، چارچوب‌دار و منظمی از نظارت مشغول است، توجه کافی به عامل اصلی حرکت سازمانی در بلندمدت به منظور کسب موفقیت، نمی‌کنند.

چالش و مبارزه اصلی و واقعی عبارت از ایجاد، گسترش و رشد چارچوبی مناسب‌تر برای کار و فعالیت است تا از طریق آن بتوان نیروی محرکه واقعی و ناپایدار سازمان‌ها را کشف و درک کرد و اقدامات و فعالیت‌های خلاق را طراحی نمود. مبنا در این کتاب، تشویق و ترغیب مدیران، دانشجویان مدیریت، مشاوران و محققین به منظور ایجاد تردید در خصوص گفتمان غالب و مسلط بر کسب و کار در عصر حاضر است.

در مدیریت فعلی ما نمی‌خواهیم به طور صریح و روشن در مورد یک کسب و کار موفق، به عنوان یک سیستم بازخور پویا که رفتار پیچیده و ناپایدار ایجاد می‌کند، تفکر کنیم. بنابراین در تشخیص و شناسایی اقدامات و فعالیت‌های مورد نیاز در راه رسیدن به موفقیت مستمر و دایم و برخورد صحیح با آینده نیز عاجز هستیم.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار ناشر
مقدمه
فصل اول: مبانی فلسفی کوآنتوم
فصل دوم: اندیشه کوآنتومی
فصل سوم: سازمان‌های پیچیده
فصل چهارم: تاثیرات تفکر کوآنتومی در سازمان
فصل پنجم: مهارت‌های کوآنتومی
فصل ششم: مدیریت موضوعات راهبردی در سازمان‌های کوآنتومی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سازمان و مدیریت کوآنتومی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات83
زبانفارسی
شابک978-964-468-465-4
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
39000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سازمان و مدیریت کوآنتومی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب سازمان و مدیریت کوآنتومی

برای دریافت کتاب سازمان و مدیریت کوآنتومی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.