معرفی و دانلود PDF کتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران

عکس جلد کتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران
قیمت:
61000 تومان - 11.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران

کتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران نوشته‌ی علیرضا مقدسی، به تاریخچه‌ و سوابق گمرک در ایران می‌پردازد و نقش و میزان اهمیت آن را مورد بررسی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران:

اقتصاد جهانی متأثر از رشد و کاربرد فناوری‌های اطلاعات و تکنیک‌های ارتباطات، رو به سوی پیوستگی و یکپارچگی بیشتری دارد. با این رویکرد، تعریف و تبیین اقتصاد ملی بدون شناسایی حلقه‌های مناسب و اتصال آن به اقتصاد بین‌المللی امری مشکل و شاید غیرممکن است.

با توجه به تحولات پرشتاب در عرصه‌ی تجارت بین‌الملل، جایگاه گمرک به عنوان اولین مرز رویارویی اقتصادی و نحوه‌ی ارائه خدمات آن روز به روز اهمیت بیشتری یافته است. اجرای سیاست‌های دولت در زمینه‌های مختلف صادرات و واردات، ترانزیت، مبارزه و کشف کالاهای قاچاق، اعمال مقررات و سیاست‌های گمرکی تعرفه‌ای و حمایتی، تنظیم عرضه و تقاضا، تثبیت قیمت‌ها و اعمال محدودیت‌های تعرفه‌ای و غیرتعرفه‌ای و وصول درآمد، از مهم‌ترین نقش‌های اقتصادی گمرک به حساب می‌آید.

گمرک ایران با توجه به حساسیت جایگاه خود در امور بازرگانی و اقتصادی خارجی و همین طور نقش و تأثیرش در بالا بردن منافع ملی و با وجود وظایف و مسئولیت‌های سازمانی‌اش سعی می‌کند تا علاوه بر به اجرا درآوردن قانون‌ها و مقررات حاکم بر کشور و به وجود آوردن تسهیلات مناسب با حفظ قوانین و استفاده از فناوری‌های اطلاعات و تجهیزات حرفه‌ای، حذف تشریفات اضافه و بالا بردن کیفیت خدمات در گمرک و رضایت مردم و همین طور افزایش کارآیی نظام گمرکی ضمن پشتیبانی از حقوق شهروندان و ایجاد بستر مناسب برای رونق اقتصادی، در مسیر تحقق اهداف توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور قدم‌های سودمندی بردارد.

کتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب اثر جامع و به روزی است که با نگرش فرایندی به سازمان و وظایف گمرک ایران در مجموعه‌ای یکپارچه و مرتبط به هم برای پژوهشگران، مدیران، دانشجویان، تجار و حق‌العملکاران تنظیم شده است.

در بخشی از کتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران می‌خوانیم:

حقوق ورودی به عنوان مالیات غیرمستقیم نقش موثری در پیشبرد اهداف ناشی از اعمال سیاست‌های مالی دولت‌ها دارد و اقتصاد کشورها همواره تحت تأثیر سیاست‌های انبساطی و انقباضی در وصول مالیات‌های غیرمستقیم و از جمله حقوق و عوارض گمرکی از واردات و صادرات می‌باشد.

نگاهی به درآمدهای گمرکی (درآمدهای حاصل از حقوق و عوارض و سود بازرگانی بر واردات قطعی به کشور) طی سال‌های مختلف، اهمیت نقش گمرک را از جنبه مالی آشکار می‌سازد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: سوابق تاریخی گمرک
فصل دوم: مروری بر مبانی سازمانی
فصل سوم: سازماندهی و تشکیلات دولت جمهوری اسلامی ایران
فصل چهارم: نقش و اهمیت گمرک
فصل پنجم: سازمان فعلی گمرک ایران و وظایف واحدهای تابعه
فصل ششم: واحدهای صف (گمرکات اجرایی)
فصل هفتم: عملکرد تحولات اخیر گمرک جمهوی اسلامی ایران
فصل هشتم: مطالعه تطبیقی ساختار تشکیلاتی و وظایف سازمانی گمرکات در سایر کشورها
اهم سوالات فصول کتاب
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات222
زبانفارسی
شابک978-964-468-328-2
موضوع کتابکتاب‌های حقوق بازرگانی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
61000 ت - 11.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران

برای دریافت کتاب سازمان و وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.