معرفی و دانلود کتاب قربانی

عکس جلد کتاب قربانی
قیمت:
۶۰۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب قربانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قربانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قربانی

داستانی حیرت‌آور درباره‌ی جنگ جهانی دوم. کتاب قربانی به قلم کورتزیو مالاپارته اثری‌ست غنی که بخش مهمی از تاریخ را به تصویر کشیده است. نویسنده که خود خبرنگاری ایتالیایی بود، مخفیانه این گزارش هولناک را نوشت و بلافاصله پس از اتمام جنگ آن را منتشر کرد. این کتاب توانسته عنوان پرفروش‌ترین کتاب بین‌المللی را از آن خود کند.

درباره کتاب قربانی:

این اثر شگفت‌انگیز حتی اگر دقیق‌ترین تصویر ارائه شده از جنگ جهانی دوم نباشد، قطعا گویاترین چهره از جنگ را برای شما ترسیم می‌کند. کتاب قربانی (Kaputt) یک بررسی غالبا سوررئال از تبار تمدن اروپایی در جنگی جهانی است. مالاپارته (Curzio Malaparte) که به عنوان خبرنگار به جنگ اعزام شده بود، خاطرات خود را دور از چشمان دیگران به رشته‌ی تحریر درآورد. اما به دور از انصاف است که او را تنها خبرنگار بنامیم. یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان قرن بیستم؟ احتمالا این واژه توصیف دقیق‌تری از او باشد.

این کتاب آمیزه‌ای از واقعیت و داستان است و البته گزارشی‌ست از فردی که خود سابقه‌ای طولانی و دردسرساز با فاشیسم داشته است. مالاپارته نویسنده‌ای فاشیست بود که بعدها با درک آن، از طریق نوشته‌ها و گزارش‌هایش شروع به به نفی‌ آن کرد. او فاشیسم را عامل بزرگ جنگ می‌داند.

کتاب قربانی غم‌انگیز اما قدرتمند است و تصویر دقیقی از فساد، نژادپرستی، نفرت از زندگی و انسانیت در شخصی‌ترین و شرم‌آور‌ترین جنبه‌های آن را به ما نشان می‌دهد. این اثر که در سال 1944 منتشر شده، برای درک بشر پس از جنگ جهانی دوم ضروری است. داستان‌های کورتزیو مالاپارته همه‌ی آنچه را که نیاز است در خود دارند و صادقانه درباره وحشت‌های پوچ جنگ به گفت‌وگو می‌نشینند.

شیوه‌ی نگارش نویسنده و استفاده‌ی هوشمندانه‌ی او از نمادگرایی، از جمله ویژگی‌هایی‌ست که این کتاب را به اثری تحسین‌شده تبدیل می‌کند. روایت‌های او از جسدهای در حال فساد در رومانی، مهمانی‌های پر زرق ‌و برق رهبران نازی و محاصره‌ی لنینگراد نقشی جنون‌بار از انسانیت ارائه می‌دهند که بشر را در اوج شوربختی خود ترسیم می‌کند. تصویرسازی‌های فراموش‌نشدنی قربانی، داستان را به کتابی فوق‌العاده جالب و تامل‌برانگیز بدل کرده است. واکنس انسان‌ها در مقابل بی‌اخلاقی چیزی جز خنده، شوخی، طفره رفتن و توجیه نیست و همدلی واقعی و خشم از فساد در هیچ‌کجا دیده نمی‌شود.

نکوداشت‌های کتاب قربانی:

- این اثر تا همیشه در ذهن مخاطب خواهد ماند. (وال استریت ژورنال)
- به شکل مسحورکننده‌ای شگفت انگیز است. (Barnes & Noble)
- صادقانه، درخشان و مخوف. (The Independent)
- یک کتاب شگفت‌انگیز و جذاب. بسیار درخشان، پر از داستان‌های باورنکردنی و وحشت‌آور. (نیویورک تایمز)

کتاب قربانی مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های تاریخی خارجی، به‌ویژه مطالعه‌ درباره‌ی جنگ جهانی دوم علاقه دارید، این اثر مناسب شماست.

با کورتزیو مالاپارته بیشتر آشنا شویم:

او را یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان ایتالیایی می‌دانند. کورتزیو مالاپارته اولین کتاب خود را به نام فن کودتا در سال 1931 منتشر کرد. از آن‌جایی که این اثر نخستین کتابی بود که بر ضد هیتلر منتشر می‌شد، فروش آن در آلمان و ایتالیا ممنوع شد. اثر انتشار این کتاب پنج سال تبعید را برای مالاپارته رقم زد. یکی دیگر از مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین آثار او کتاب ترس جان است که در ایران با نام پوست نیز شناخته می‌شود. این اثر توانسته نامزد جوایز گوناگونی از جمله جایزه‌ی Strega شود. کورتزیو مالاپارته همچنین مقالاتی دارد که تحت عنوان ولگا در اروپا میزاید در یک مجلد منتشر شده است. این مقالات حاصل اقامت او در اردوگاه‌های کار اجباری‌ست.

در بخشی از کتاب قربانی می‌خوانیم:

گفتم: «بین موسولینى و پاپ نیز در آغاز کار اختلافات شدیدى بروز کرده بود. هر دو ساکن یک شهرند و هر دو مدعى‌اند که از عیب و اشتباه مبرا هستند؛ و بنابراین مسلم بود که بینشان نزاعى درخواهد گرفت. ولى هر دو با هم کنار آمدند و حالا کارها بر وفق‌مراد هر دو صورت مى‌گیرد. وقتى یک فرد ایتالیایى از مادر متولد مى‌شود، موسولینى او را تحت حمایت خود مى‌گیرد: اول او را به پرورشگاه مى‌سپارد، بعد او را به مدرسه مى‌فرستد، پس از آن حرفه‌اى به او یاد مى‌دهد، بعد او را وارد حزب فاشیست مى‌کند و تا بیست سالگى از او کار مى‌کشد. در بیست سالگى او را به نظام اجبارى مى‌برد و دو سال در سربازخانه نگهش مى‌دارد. بعد مرخصش مى‌کند و باز به کارش مى‌گمارد و وادارش مى‌کند که زن بگیرد، و اگر زن و شوهر بچه‌دار شدند، با بچه‌هاى آن‌ها همان معامله را مى‌کند که با پدرشان کرده بود. وقتى هم پدر پیر شد و دیگر قادر به کار نبود و به هیچ دردى نخورد، به خانه روانه‌اش مى‌کند و وظیفه‌ى ناچیزى به او مى‌دهد و به انتظار مرگش مى‌نشیند. بالاخره وقتى یارو مرد، موسولینى تحویل پاپش مى‌دهد تا او هرچه دلش خواست با آن مرده بکند.»

پادشاه آلمانى لهستان بازوان خود را به هوا بلند کرد و از بس خنده‌اش گرفته بود که غش کرد و سرخ و کبود شد و نزدیک بود خفه شود. تمام همسفره‌هاى او نیز بازوان خود را به هوا بلند کردند و با هم داد زدند: «Ach! Wunderbar! Wunderbar!» بالاخره فرانک جام بزرگى شراب نوشید و با صدایى که هنوز از هیجان مى‌لرزید، گفت: «آه از این ایتالیایى‌ها! چه نبوغ سیاسى سرشارى! چه شم قضایى خوبى!» و بعد، درحالى‌که صورت عرق‌آلود خود را پاک مى‌کرد، افزود: «حیف که آلمانى‌ها همه‌شان کاتولیک نیستند، چرا که در آن صورت مسائل دینى در آلمان بسیار ساده مى‌شد، چون همین‌که کاتولیک‌ها مى‌مردند، ما هم ایشان را تحویل پاپ مى‌دادیم. ولى آخر پروتستان‌ها را به چه‌کسى باید تحویل داد؟»

فهرست مطالب کتاب

چند سطرى درباره‌ى نویسنده
تاریخچه‌ى نسخه‌ى خطى این کتاب به قلم خود نویسنده
قسمت اول: اسب‌ها
1: طرف خانه‌ى گرمانت
2: میهن اسبى
3: اسب‌هاى یخى
قسمت دوم: موش‌ها
4: God Shave the King
5: شهرهاى ممنوع
6: موش‌هاى یاسى
7: بازى کریکت در لهستان
قسمت سوم: سگ‌ها
8: شب زمستان
9: سگ‌هاى سرخ
10: شب تابستان
11: تفنگ دیوانه
قسمت چهارم: پرنده‌ها
12: چشم شیشه‌اى
13: یک زنبیل صدف
14: «از مرگ آرام آن‌ها»
15: دختران سوروکا
قسمت پنجم: گوزن‌ها
16: مردان برهنه
17: زیگفرید و ماهى آزاد
قسمت ششم: مگس‌ها
18: گلف‌بازان عاجز
19: خون

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قربانی
نویسنده
مترجممحمد قاضی
ناشر چاپینشر ماهی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۳۶
زبانفارسی
شابک978-964-209-226-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قربانی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب قربانی

برای دریافت کتاب قربانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.