معرفی و دانلود کتاب فواید گیاهخواری

عکس جلد کتاب فواید گیاهخواری
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فواید گیاهخواری

کتاب فواید گیاهخواری اثری از صادق هدایت برجسته‌ترین نویسنده‌ی ادبیات معاصر ایران است که به بررسی ابعاد علمی و منطقی لزوم گیاهخواری انسان‌ها می‌پردازد و شما را با سبک زندگی و اندیشه‌های یکی از مهم‌ترین نویسندگان ادبیات ایران آشنا می‌کند.

صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در ایام نوجوانی گیاه‌خوار شد و در 25 سالگی کتاب فواید گیاهخواری (The Benefits of Vegetarianism) را با قلم و روایت جذاب خود درخصوص اهمیت گیاهخوار بودن نوشت. هدایت در این کتاب از جنبه‌های مختلف این سبک زندگی می‌گوید و صنعت ظالمانه تولیدات گوشت را مورد نقد قرار می‌دهد.

صادق هدایت در این کتاب از محاسن گیاهخواری یاد می‌کند و تمامی رفتارهای منفی انسان‌ها را ناشی از مصرف گوشت حیوانات می‌داند. وی معتقد است که آنچه افراد روزانه می‌خورند غذا نیست بلکه فریادهای موجودات زنده‌ای است که وحشیانه به قتل رسیده‌اند، موجوداتی که زیبا بودند، زندگی آرامی داشتند و هیچ مزاحمتی برای انسان‌ها نداشتند.

نزدیک به صدسال از زمان انتشار این کتاب می‌گذرد اما اندیشه‌ها و صحبت‌های صادق هدایت هنوز تازه و نو است. این نویسنده‌‌ی بزرگ در این کتاب شرح می‌دهد که انسان موجودی همه‌چیزخوار نیست و سبک زندگی مناسب برای انسان را گیاهخواری می‌داند و معتقد است که تنها با این کار انسان به آرامش دست پیدا می‌کند. او در این کتاب از بزرگانی مانند ابوعلی سینا، ناصرخسرو، شیخ نجم الدین رازی، شیخ عطار، مولوی و... یاد می‌کند و مدعی است که آن‌ها نیز از خوردن گوشت پرهیز می‌کردند.

صادق هدایت را بیشتر بشناسیم:

صادق هدایت در سال 1281 در تهران به دنیا آمد. هدایت یکی از نوادگان رضاقلی‌خان هدایت طبرستانی از مشاهیر دوران قاجار و نویسنده‌ی آثاری مانند «اجمل التواریخ» و «مجمع الفصحا» بود.

وی تا پایان دوران دبیرستان در ایران به سر برد اما برای ادامه‌ی تحصیل به پاریس رفت. صادق هدایت در سال 1309 تحصیلاتش را در پاریس نیمه تمام رها کرد و به تهران برگشت و در بانک ملی مشغول به کار شد. در همین ایام با نویسندگان بزرگی مانند بزرگ علوی، مسعود فرزاد و مجتبی مینوی آشنا شد و با کمک یکدیگر گروه ربعه را به وجود آوردند.

در نهایت صادق هدایت در خانه‌ی خود به زندگی‌اش با باز گذاشتن شیر گاز خاتمه داد. از میان دیگر آثار صادق هدایت می‌توان به بوف کور، زنده به گور، حاجی آقا، وغ وغ ساهاب و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب فواید گیاهخواری می‌خوانیم:

دلایلی که در تقویت گیاه‌خوار بودن انسان وجود دارد، خیلی روشن و محسوس است که عموماً گمان نمی‌کنند. اولاً اگر نگاهی به طبیعت بیندازیم، خواهیم دید این کیمیاگر زبردست، خوراک همه‌ی مخلوق روی زمین را با دانش موشکاف و تناسب علمی، مطابق ساختمان بدن هر کدام، آماده کرده و به آنان پیش‌کش می‌کند. به‌طوری‌که ما را وادار می‌نماید در جلوی اسرار آن سر تمکین و تعظیم فرود بیاوریم. همچنین یک گیاه، برای مرداب درست شده و دیگری برای بیابان.

ساختمان دهن یک جانور، برای چریدن و دندان دیگری برای دریدن آفریده شده و غیره. یعنی هر کدام از آن‌ها، خوراکی را که فراخور ساختمان و احتیاجات بدنشان بوده در جریان کرورها قرن، پذیرفته‌اند. یک نِی را از مرداب بُرده و در بیابان بکارند، به‌زودی خشک می‌شود و به یک میمون میوه‌خوار، گوشت بخورانند، دیری نمی‌کشد که موهای حیوان ریخته، ناخوش می‌گردد. همچنین، هر تغییر خوراکی، همیشه تولید فساد، ناخوشی و مرگ می‌کند. چون مخالف با قوانین تغییرناپذیر طبیعت است.

انسان، یک موجودی نیست که ساختمان او خارج از قوانینی باشد که زندگانی جانوران دیگر را اداره می‌کند. او نیز زاده‌ی طبیعت و در نتیجه‌ی تکامل حیوانات به وجود آمده و وابستگی نزدیکی با آنان دارد. هرگاه او را روی هم رفته با سایر جانوران بسنجیم، می‌بینیم نه شبیه است به جانوران درنده و نه به حیوانات چرنده می‌ماند. اگر ساختمان بدن انسان، برای گوشت‌خواری دست شده بود، می‌بایستی بتواند دنبال حیوانات وحشی رفته و طعمه‌ی زنده را با چنگال و دندان خودش پاره کرده، گوشت خام را با رگ و پی و پوست و استخوان بخورد، مانند جانوران درنده، اما او تنها خودش را به خوردن عضلات حیوانی که مصنوعی پرورش یافته و مصنوعی کشته و آماده و پخته شده، راضی کرد که تمام آن‌ها، برخلاف طبیعت می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب

دیباچه
فصل اول: فداییان شکم
فصل دوم: خوراک‌ طبیعی انسان
فصل سوم: تجزیه‌ی شیمایی مواد خوراکی
فصل چهارم: تاریخ گیاه‌خواری
فصل پنجم: مضرات گوشت
فصل ششم: پختن خوراک
فصل هفتم: اخلاق و گیاه‌خواری
فصل هشتم: برتری گیاه‌خواری
فصل نهم: آزمایش‌های عملی
فصل دهم: اقتصاد و گیاه‌خواری
فصل یازدهم: جواب ایرادات
فصل دوازدهم: انجام‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فواید گیاهخواری
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات88
زبانفارسی
شابک978-600-451-648-8
موضوع کتابکتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فواید گیاهخواری

سینا اداوی
۱۴۰۰/۵/۱۴
هم اکنون که این نظر مینویسم سه ماه از گیاهخواری من گذشته است.
بعد از گیاهخواری:
استرس من کمتر شده
از نظر روحی و انرژی در سطح بالاتری هستم
از آنجایی که با مشورت دکتر تغذیه اقدام کردم هیچ گونه مشکلی برنخوردم. از شر جوشهای پوستی خلاص شدم.
خود را فرد مفیدتری میبینم و عزت نفس بیشتری دارم.
از و
شر اوره کراتینین و چربی‌های مضر خلاص شدم.
با طبیعت بیشتر ارتباط برقرار میکنم و از غذای خود به شدت لذت میبرم.
بطور کلی از نظر روحی و جسمی برای من خیلی مفید بوده است.
بهرام قاسمی
۱۳۹۹/۳/۲۴
کتاب فوق العاده کاربردی بود. از وقتی که این کتابو خوندم، کل اقتصادم عالی شده و هزینه‌ی زیادی رو ذخیره کردم. کلا 25 درصد تمام درامد کارگریم صرف هزینه‌ی مواد غذایی از در باغ مردم شده و کفاف زندگی دونفرمونو میده. سبک زندگیم عوض شده و نزدیک 3 ماهه که اصلا حتی برای سرما خوردگی هم به دکتر مراجعه نداشتم. لطفا بخونید و بخونید و بخونیدش
علیرضا بهرامی
۱۴۰۱/۱۲/۲
مقاله‌ها، کتابها و نظرات زیادی درمورد گیاهخواری انسان هست هرکسی بسته به ذهنیت و حالات خودش میتونه برداشتی کنه یه شخصی که در مسیر عرفانه قطعا شیوه گیاهخواری روپیش میگیره و به بقیه هم پیشنهاد میده چون روخودش کارکرده امادگیشو داره و از لحاظ روحی و روانی تاثیر مثبتی گرفته هم خوابش سبکه هم و زنش نرماله و خیلی هم هوشیارو اگاهه و به طبیعت و حیوانات احترام میزاره. درکل انسان مختاره که هر جور دوست داره زندگی کنه. نظر شخصی من اینه. ممنون از دوستان که قضاوت نمیکنن
بهنام حسن زاده
۱۴۰۱/۱۰/۳
درباره این کتاب. پر بار ومفید هرچه بگم کمه. وفقط باید خودتون این کتاب رو. مطالعه بکنیید. من از وقتی این کتاب رو خوندم کلا سبک زندگیم تغیر کرده سبک غذا خوردن. سبک رفتار کردن. کلا ادم مهربان تری شدم. وتوصیه میکنم شما هم عاشقانه این کتاب رو بخونیید. من از وقتی این کتاب رو خوندم. کلا خوردن هر نوع گوشتی رو برای خودم ممنوع کردم وکلا. سلامتیم بدون خوردن گوشت هیچ تغیر منفی نکرده. برعکس کلا سالم تر شدم. با تشکر.
متین ظریف
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
به نظر من که هرچی برای این کتاب ستاره بزاری کمه از وقتیکه من این کتاب با ارزش رو خوندم زندگیم 180 درجه چرخید نه تنها در سرمایه زندگی کمک میند بلکه به جز فواید حیوانات کلی اطلاعات عمومی به دست میاری
خدایی اگه یه کار گر که الا حقوقش ماهی دو میلیون هست به حذف مرغو گوشت از زندگی به کلی از آرزو‌های دست نیافتنی که داره میرسه عالی عالی عالی. هرکی حرف منو قبول داره لایک کنه (تایید کنه)
اریانا عارفی
۱۳۹۹/۲/۱۵
واقعا خوشحالم که وقت گذاشتم و این کتابو خوندم... عالی بود انسانو روشن میکنه. متوجه میشه که تاکید روی خواص گوشت فقط یه فریب برای تحت سلطه بودن درگیری‌های جسمی و روانی تلاش چندین برابر برای کمال و در واقع هیییچ لزومى برای مصرفش نیست... حتما بخونید روشن شى
Nasim Fatahi
۱۴۰۰/۱/۲۵
من خوندن این کتاب رو توصیه میکنم به اونایی که خیلی وقته با خودشون فکر میکنن تغذیه شون پر از خشونته، پر از دستکاری... آنتی بیوتیک... پر از سواله! به نظرم هرکسی لیاقت داره بفهمه پشت‌پرده‌ی بشقابش چه چیز وحشتناکیه.
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۵/۱۴
اززمانی که این کتاب روخوندم دیگه گوشت نمیخورم کاملاگیاهخوارشدم آرامشم چندین برابربیشترشده فکروتمرکزم شدیدابالارفته واقعیت هاروتوضیح داده
Maryam Azadi
۱۴۰۰/۲/۱۸
من حدود 1سال و نیمه که گیاهخوار شدم، از بچگی اضطراب شدید و افسردگی داشتم و از وقتی گوشت نمی‌خورم خیلی بهتر شدم، این کتاب پرمحتوا رو به تمام گوشتخواران توصیه میکنم..
بیتا خانم
۱۳۹۹/۲/۷
خیلی ارزش خواندن داره. بسیار کمک می‌کنه که دست از خون ریختن و به دندان کشیدن اجساد برداریم. پیشنهاد میکنم عزیزان. 🌹
محمد صدیق سپهری نیا
۱۳۹۹/۳/۱۸
برای شناخت بهتر سیستم تغذیه ما و پناه بردن به گیاه خواری و اصل فطرت انسان، کتابی عالیست
Ashkan Karamazov
۱۴۰۱/۴/۱۵
خواندن کتاب برای کسایی که میخوان با گیاه خواری آشنا بشن بهترینه ولی ترجمش افتضاحه یک ستاره رو برای ترجمه کم کردم
kaplan Abbaszadeh
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
از جمله کتاب‌هایی بود که دیدگاهم رو ۱۸۰ درجه تکان داد و نحوه تغذیه سالم را یاد گرفتم
بی نظیر بود
پارسا قربانی قربانی
۱۳۹۹/۹/۳۰
کتا بسیار عالی است و من با حرف استاد بزرگ امیر حسین مقصودلو (تتلو) به گیاهخواری روی آوردم و 25سال دارم.
Barish Nasiri
۱۴۰۲/۲/۲۲
این کتاب بی نظیر علی الخصوص افرادی که دوست دارن گیاه خوار بشن پیشنهاد میکنم حتماً این کتاب رو بخونن
مشاهده همه نظرات 23

راهنمای مطالعه کتاب فواید گیاهخواری

برای دریافت کتاب فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.