معرفی و دانلود کتاب آموزش کاربردی هوش مالی به کودکان

عکس جلد کتاب آموزش کاربردی هوش مالی به کودکان
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آموزش کاربردی هوش مالی به کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آموزش کاربردی هوش مالی به کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش کاربردی هوش مالی به کودکان

کتاب آموزش کاربردی هوش مالی به کودکان نوشته‌ی علی کمیجانی با ارائه راهکارهایی عملی و منطبق با تحقیقات روز دنیا برای تضمین موفقیت مالی کودکان و نوجوانان به رشته‌ی تحریر درآمده است.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا بسیاری از والدین در خصوص آموزش مهارت‌های مالی به فرزندانشان کوتاهی می‌کنند؟ آموزش مهارت‌های پولی و مالی به کودکان در ایران بیشتر متاثر از تجارب شخصی پدر و مادرها بوده و در این زمینه آموزش هدفمند و مبتنی بر تحقیقات روز دنیا وجود ندارد. والدین یا به دلیل عدم اطلاعات کافی یا احساس عدم سودمندی آموزش‌هایشان کمتر به آموزش هوش مالی به کودکان خود می‌پردازند، هر چند از سوی دیگر یکی از بزرگترین دغدغه‌های آنان آینده مالی فرزندان‌شان است.

بسیاری از والدین از اینکه بخواهند در رابطه با مادیات با کودکان خود حرف بزنند ترس دارند، آنان گمان می‌کنند صحبت در این رابطه سبب می‌شود انتظارات مادی فرزندان به گونه‌ای افزایش یابد که نتوانند به آن‌ها پاسخ دهند. بعضی از والدین، به دلیل این که در گذشته اشتباهات مالی بزرگی داشته‌اند اعتماد به نفس کافی در خصوص آموزش مهارت‌های مالی و افزایش هوش مالی کودکان خود را ندارند. برخی نیز به دلیل آنکه دانش مالی درستی ندارند، در این موارد آموزشی به فرزندان خود نمی‌دهند.

بسیاری از والدین نیز گمان می‌کنند فرزندانشان به هیچ وجه به آن‌ها گوش نمی‌دهند و می‌گویند وقتی آن‌ها به هیچ کدام از حرف‌های ما گوش نمی‌دهند، پس چطور انتظار داشته باشیم در زمینه پول حرف‌هایمان را قبول کنند؟

در جواب این عزیران باید گفت، تحقیقات نشان می‌دهد، که در واقعیت این طور نیست. تقریباً به ازای هر ده نفر از بچه‌های سنین 15-17 ساله، 7 نفر باور دارند که اگر بخواهند با کسی درباره پول صحبت کنند، پدر و مادرشان اولین کسانی هستند که به آن‌ها مراجعه خواهند کرد. این نتیجه نشان می‌دهد که والدین باید ایمان بیشتری به خودشان داشته باشند. اگر شما درباره پول با خانواده‌تان صحبت کنید و بسیاری از مهارت‌ها را در خانواده عملی تمرین کنید آن‌ها به صورت بخشی از زندگی شما و نهایتاً تبدیل به عادت می‌شوند.

در بخشی از کتاب آموزش کاربردی هوش مالی به کودکان (Applied Financial Intelligence Training for Children) می‌خوانیم:

فرض کنیم فرزند ما از عروسکی خوشش آمده است و می‌گوید که آن عروسک را برایش تهیه کنیم، اگر عروسک 50 هزار تومان قیمت داشته باشد و ما هر هفته 20 هزار تومان به فرزند خود پول توجیبی می‌دهیم، می‌توانیم به او بگوییم که 25 هزار تومان از پول عروسک را تامین کرده و مابقی پول را خود فرزند باید با پس انداز بخشی از پول توجیبی‌اش تهیه کنند.

هنگامی که فرزند ما بعد از حدود دو یا سه هفته توانست مبلغ 25 هزار تومان را پس‌انداز کرده و با کمک مالی ما اسباب بازی خود را تهیه کند، او را به خاطر این که توانسته است این مبلغ را پس‌انداز کند تشویق کنیم تا این رفتار در او نهادینه شود. بزرگترین خدمتی است که در بلند مدت می‌توانیم به فرزند خود کنیم، آن است که، در او عادت صبر و پس‌انداز را نهادینه نمایم.

کودکانی که هر زمان خواسته‌ای دارند بلافاصله برآورده می‌شود، در آینده و در بزرگسالی به شدت با مشکلات عدیده‌ای در جامعه مواجه می‌شوند. جامعه همچون پدر مادر نیست که خواسته‌های ما را در لحظه و بدون مخالفت تامین کند. برای چنین فرزندانی در بزرگسالی "نه" شنیدن بسیار سخت و دشوار است. طبیعی است دوستان، همکاران، همسر آینده و... قرار نیست همچون پدر و مادر با هر خواسته وی موافقت کرده و حتی در صورت موافقت، در لحظه آن را برآورده سازند.

هنگامی که با او برای خرید آن عروسک می‌رویم، او را از این بابت که توانسته چنین دستاورد بزرگی به دست آورد، تحسین می‌کنیم. آموزش صبر و پس‌انداز برای رسیدن به خواسته‌ها یکی از مهم‌ترین عادات مالی است که پدر و مادر می‌توانند در فرزند خود پرورش دهند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
پیش درآمد
فصل اول: اصول آموزش موثر مفاهیم مالی و پولی به کودکان و نوجوانان
فصل دوم: اصول گفتگو در خصوص پول با کودکان و نوجوانان
فصل سوم: 7 اصل دادن پول توجیبی به کودکان و نوجوانان
فصل چهارم: آموزش پس انداز و قناعت
فصل پنجم: 5 تکنیک آموزش به نوجوانان برای خرید کمتر و هوشمندانه
فصل ششم: 6 نکته که باید فرزندان ما بدانند تا از هوش مالی برخوردار شوند!
فصل هفتم: 4 موضوع پولی قابل بحث قبل از دانشگاه رفتن فرزندمان
فصل هشتم: فرزند ما در هر سنی چه مهارت‌هایی پولی را باید کسب کند؟
فصل نهم: آموزش سرمایه‌گذاری به کودکان و نوجوانان
یک پیشنهاد خاص برای شما پدر و مادر ارجمند

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آموزش کاربردی هوش مالی به کودکان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ارشدان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۰
زبانفارسی
شابک978-622-251-025-1
موضوع کتابکتاب علمی و آموزشی کودک، کتاب علمی و آموزشی نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آموزش کاربردی هوش مالی به کودکان

هادی کبیری
۱۳۹۹/۱/۷
سلام، متاسفانه در شرایطی پدر و مادر شده ایم که بیشتر از کودکانمان، خودمان به آموزش مبانی سرمایه گذاری و مهارت‌های مدیریت مالی نیاز داریم، اما بهتره نا امید نباشیم و از همین لحظه با مطالعه کتب مرتبط مثل همین کتاب و شرکت در دوره‌های آموزشی اولا سواد مالی خودمان را افزایش بدیم و بعد بستر ساز شکوفایی و‌رشد فرزندانمان باشیم.
مهشید فخرائی
۱۴۰۱/۱/۱۷
با تشکر از نویسنده محترم کتاب، مطالب مفیدی عنوان شده بود اما از یک قسمتی به بعد، مطالب از بحث آموزش هوش مالی به کودکان کاملا خارج شد.
اگر موضوعاتی که در رابطه با سرمایه گذاری در بورس و ارز و طلا عنوان شده بود، در کتاب دیگری بیان میشد بسیار بهتر بود و در این کتاب بیشتر به حوزه‌ی تقویت هوش مالی کودکان پرداخته میشد.
بهمن رایان
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
بنظرم محتوای کلی کتاب خوب بود ولی بهتر بود موضوعات بسط داده بشه، من فصول آخر رو که توصیه‌های کلی در خصوص سرمایه گذاری رو داشت پسندیدم.
ایمان ابراهیم زاده
۱۴۰۱/۴/۳۰
از مطالعه این کتاب راضی هستم و میتوانم مسا/ل مالی را به کودکم آموزش دهم.
مهسا رایان
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
کتاب بسیار خوبی ست ولی اگر مثال‌های عملی بیشتری داشت مفیدتر واقع میشد
مریم اعیان
۱۴۰۱/۲/۲۰
کتاب میتونست کاملتر باشه
بهنام صفرزاده
۱۳۹۹/۵/۲۳
عالی. ممنون از کتابراه
شیرین سروری
۱۴۰۰/۳/۲۷
ممنون ازقلم روان نویسنده. بسیار کتاب مفیدی بود
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب آموزش کاربردی هوش مالی به کودکان

برای دریافت کتاب آموزش کاربردی هوش مالی به کودکان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.