معرفی و دانلود کتاب درمان افسردگی به زبان ساده

عکس جلد کتاب درمان افسردگی به زبان ساده
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب درمان افسردگی به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب درمان افسردگی به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درمان افسردگی به زبان ساده

کتاب درمان افسردگی به زبان ساده نوشتۀ امیر اسدی و یحیی چوپانی، به موضوع این اختلال روانی که در سراسر جهان و در میان همه فرهنگ‌ها و ملت‌ها دیده می‌شود با هدف پاسخ‌گویی به سوالاتی راجع به نشانه‌ها، تشخیص و درمان این بیماری پرداخته و برای افراد افسرده و تمام کسانی که با افراد افسرده سر و کار دارند، مفید است.

در میان مخلوقات خداوند انسان تنها موجود هیجانی است که از خود عاطفه نشان می‌دهد در درون خود احساسات خاصی دارد. شادی نشان می‌دهد. غم بروز می‌دهد، گریه می‌کند، می‌خندد و به دنیای پیرامون خود ممکن است احساساتی از خشم، ترس، رنج، کینه، نفرت یا رضایت و غم و... داشته باشند این ویژگی‌ها صرفا در انسان وجود دارد (هرچند که بصورت منفرد، غریزی و غیر سازمان یافته برخی از این حس‌ها را بصورت کاملا خام و مقدماتی و ابتدایی در موجودات رده پائین می‌توان دید.)

هیجان یکی از این احساسات شناخته شده و تجربه شده انسانی است هر انسانی به تناسب موقعیت‌های زندگانی خود آن را به نوعی در درجات متفاوت حس و تجربه کرده است هیجان در دو طیف مثبت و منفی آن اگر از اندازه و درجه خود عدول نماید تبدیل به اختلالی می‌شود که یکی از اختلالات بالینی مهم در آسیب‌شناسی روانی می‌گردد یک طیف این هیجان غم و غمگینی است اگر شدت پیدا کند و از حالت نرمال و طبیعی خود خارج شود تبدیل به اختلال افسردگی می‌گردد که به علت گستردگی و شیوع آن بصورت عامیانه به سرما‌خوردگی روانی مصطلح شده است و در میان جمعیت عادی و در موسسات درمان‌روانی به وفور دیده می‌شود.

برای این افراد مسایل روزمره از جمله تامین مایحتاج زندگی، ارتباطات عادی و مورد نیاز، تعاملات و تبادلات معمولی سخت و کمرشکن می‌باشد این افراد بیشتر اوقات غمگین و ناراحت هستند و قادر به تغییر حالات روحی خود نمی‌باشند در اثر بیماری یک عده‌ای گریه می‌کنند اما عده‌ای دیگر قدرت گریه کردن را هم ندارند در افراد افسرده علایم و نشانه‌هایی وجود دارد که اگر به مدت 2 هفته یا بیشتر در فرد وجود داشته باشد جهت بررسی بیشتر و درمان لازم باید به روانپزشک و روانشناس مراجعه نماید تا با دریافت درمان‌های دارویی و درمان‌های روانشناختی از دست آن خلاصی یابد.

خودکشی هم یکی از عوارض افسردگی است و گاها به عنوان یک اختلال جداگانه در آسیب‌شناسی روانی بحث می‌گردد. درمان افسردگی شامل درمان‌های دارویی و درمان‌های غیر دارویی (شامل درمان رفتاری و شناختی و روانکاوی و روان درمانی میان فردی) و درمان‌های جسمانی است.

در بخشی از متن کتاب درمان افسردگی به زبان ساده می‌خوانیم:

خلق یا Mood مایۀ هیجانی یک وضعیت عاطفی پایدار است که در طول طیفی بهنجار از غم و شادی تجربه می‌شود. اختلالات خلقی با احساس‌های نابهنجار افسردگی یا سرخوشی مشخص می‌شوند که در برخی موارد شدید با خصوصیات پسیکوتیک همراهند. اختلالات خلقی به انواع اختلالات دو قطبی و اختلالات افسردگی تقسیم می‌شوند. این علائم در برخی گروه‌های خاص از نظر جنس و سن و وضعیت روانی اجتماعی افراد متفاوت می‌باشد. در این کتاب افسردگی نه به عنوان یک بیماری، بلکه به عنوان واکنشی روانی در مقابل مسائل و مشکلاتی که دانشجویان با آن‌ها گریبان‌گیر هستند، مطرح است. بیشتر دانشجویان بخاطر تحصیل در دانشگاه از خانواده و شهر یا روستای خود جدا شده، در محیط جدیدی قرار گرفته‌اند که احیاناً ازنظر عاطفی مشکلاتی برایشان بوجود می‌آید. این مشکلات روانی و عاطفی موقعی تشدید پیدا می‌کند که آنان نتوانند خود را با محیط جدید دانشگاه تطبیق دهند. عدم سازگاری با محیط آموزشی دانشگاه، محیط سکونت در خوابگاه و قرار گرفتن در شبکۀ جدید روابط، برخی عکس‌العمل‌های عاطفی از جمله افسردگی را بدنبال دارد.

شاید کمتر کسی باشد که در طول زندگی خود لحظاتی از نگرانی و افسردگی را احساس نکرده باشد. افسردگی یک اختلال شایع عاطفی است. اگر شدت این‌حالت از حد معمول بگذرد، عرصۀ زندگی را بر فرد تنگ کرده او را از همه چیز حتی از خودش بیزار می‌کند. بنظر می‌رسد ادعای اینکه اصولاً افسردگی جزئی از زندگی بشر است زیاد مشکل نباشد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: کلیات
فصل دوم: بررسی ماهیتی موضوع
فصل سوم: ده راه طبیعی برای درمان افسردگی
منابع و ماخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب درمان افسردگی به زبان ساده
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات فرزانگان دانشگاه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۰
زبانفارسی
شابک978-622-95219-6-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب درمان افسردگی به زبان ساده

دانیال جمالی
۱۳۹۸/۱/۴
به صورت خیلی چکیده شده و طبق نظر سنجی‌های اشخاص‌متفاوت بیان و توضیح داده شده، هر چند به صورت جزعی‌ نبوده و‌مباحث کلی گفته شده در هر حال به صورت خیلی دقیق و با عنوان درست به موضوعات اشاره شده و طبق دستور اول خیلی روان و ساده همراه با غلط املایی زیاد به اتمام رسیده. ۷ از ۲۰ً
میلاد میلانی
۱۳۹۸/۱/۱۶
من کتاب‌های زیادی خوندم این یکی خیلی بد بود به جای اینکه احساس کنی داری کتاب میخونی باعث میشه بیشتر احساس کنی کتاب کمک درسی و علوم میخونی که واقعا کسل کننده اس یکی از بدترین خرید‌های این ماهم...
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب درمان افسردگی به زبان ساده

برای دریافت کتاب درمان افسردگی به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.