معرفی و دانلود PDF کتاب آموزش هیبریدی و یادگیری درس ریاضی

عکس جلد کتاب آموزش هیبریدی و یادگیری درس ریاضی
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آموزش هیبریدی و یادگیری درس ریاضی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آموزش هیبریدی و یادگیری درس ریاضی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش هیبریدی و یادگیری درس ریاضی

کتاب آموزش هیبریدی و یادگیری درس ریاضی نوشته‌ی حدید قهرمانی تولابی، به بررسی تأثیر روش آموزشی جدید هیبریدی بر میزان یادگیری و به یاد ماندن درس ریاضی در حافظه و خودکارآمدی تحصیلی دانش‌آموزان پسر پایه‌ ششم ابتدایی شهرستان سرپل ذهاب در سال تحصیلی 1395 - 1394 می‌پردازد.

در حال حاضر زندگی انسان به وسیله‌ی تکنولوژی‌های مختلف محاصره شده است و کم‌تر حوزه‌ای را می‌توان پیدا کرد که از کاربرد تکنولوژی آزاد باشد. یکی از این تکنولوژی‌های جدید کامپیوتر است. شاید تا چند سال پیش مشاهده یک کامپیوتر در یک اداره بر روی میز یکی از کارمندان چیزی عجیب، غیر قابل باور و دور از دسترس بود، اما در حال حاضر اگر غیر از این را مشاهده کنیم تعجب خواهیم کرد.

اکنون قدرت رسانه‌های مدرن و حضور در همه جا‌، ارتباطاتی است که بشر و تمام زمینه‌ها مانند آموزش را تحت تاثیر قرار داده است. پیشرفت‌های فناوری، اشخاص و در نتیجه موسسات را تحت فشار می‌گذارد تا با آگاهی از ضرورت به بخشی از عصر خود تبدیل شوند. در حال حاضر آموزش کلاسیک سنتی به دلیل شرایط جامعه اطلاعاتی مدرن متوقف شده است. استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، معلمان را از آموزش دادن با استفاده از شیوه سنتی به جهت پیشرفت تکنولوژی و اینترنت وادار کرده است.

در عصر اطلاعات که در آن رویش حجم اطلاعات بسیار سریع شده، لازم است که دانش‌آموزان اشخاصی کوشا باشند که بتوانند در کسب، سازمان‌دهی، پردازش و درونی‌سازی اطلاعات به طور مدام توانگر شوند. امتیازات استفاده از فناوری می‌تواند یادگیرندگان را از مسیرهای مختلفی کمک کند. در شرایط نوین گسترش سریع دنیا، آموزش هر شخص یک بار در هر 2 یا 3 سال، نیاز به بازسازی دارد. در دو دهه قبل، با ورود فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی مدرن، کل نظام آموزشی دستخوش دگرگونی مهمی شده است. این فناوری‌ها رویکرد‌های متداول تدریس و یادگیری را متحول کرده‌اند.

در بخشی از کتاب آموزش هیبریدی و یادگیری درس ریاضی می‌خوانیم:

ریاضیات از درس‌های مهمی است که یادگیری آن می‌تواند در تمامی عرصه‌های زندگی تاثیرگذار باشد (دلاور و قربانی، 1389، ص 5). در آموزش ریاضی از تکنولوژی‌های متفاوتی در طول تاریخ استفاده شده است (امینی فر و دیگران، 1390، ص 265) و دلیل این امر را می‌توان در اهمیت ریاضیات در زندگی انسان و توجه مردم نسبت به آن یافت. در اینجا سعی بر آن داریم تا روش آموزش ترکیبی را که از روش‌های نوین آموزش است در آموزش درس ریاضیات به کار ببریم.

سیستم آموزشی امروز با توجه به پیشرفت‌های بسیار به ویژه در عرصه تکنولوژی و فناوری‌های ارتباطی نیازمند آن است تا در جهت انتقال دانش و اطلاعات مفید و لازم به دانش‌آموزان در سیستم‌های آموزشی و انتقال اطلاعات خود بازنگری کرده و همگام و همراه با عصر و زمانه خود گام بردارد. در نهایت می‌توان گفت که مساله کتاب حاضر این است که با توجه به آن چه که در بالا ذکر شد، پژوهش کنونی تلاش دارد تا به این پرسش پاسخ دهد که «آیا آموزش به روش هیبریدی بر میزان یادگیری، یادداری و خود کار آمدی دانش آموزان ششم ابتدایی در درس ریاضی تاثیر دارد؟»

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: کلیات
فصل دوم: ادبیات پژوهش
فصل سوم: روش‌شناسی پژوهش
فصل چهارم: ارائه و تجزیه و تحلیل داده‌ها
فصل پنجم: بحث و تفسیر یافته‌ها
پیشنهادها
منابع و مآخذ
پیوست‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آموزش هیبریدی و یادگیری درس ریاضی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات فرزانگان دانشگاه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۵۰
زبانفارسی
شابک978-622-6538-49-7
موضوع کتابکتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب آموزش هیبریدی و یادگیری درس ریاضی

برای دریافت کتاب آموزش هیبریدی و یادگیری درس ریاضی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.