معرفی و دانلود کتاب عوارض مراقبت‌های درمانی بیمارستانی

عکس جلد کتاب عوارض مراقبت‌های درمانی بیمارستانی
قیمت:
۸۳۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب عوارض مراقبت‌های درمانی بیمارستانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عوارض مراقبت‌های درمانی بیمارستانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عوارض مراقبت‌های درمانی بیمارستانی

کتاب عوارض مراقبت‌های درمانی بیمارستانی به قلم محمدحسین عزیزی، اطلاعاتی در مورد تعدادی از این عوارض در اختیار شما قرار داده و سپس چگونگی پیدایش و راه‌های درمان آن‌ها را شرح می‌دهد.

عوارض بیمارستانی یکی از شایع‌ترین علل مرگ و میر محسوب می‌شوند. این عوارض، هم حین بستری ایجاد می‌شوند، هم پس از ترخیص؛ که این دو عامل روی ‌هم ‌رفته 60 درصد از علل مرگ و میر را به خود اختصاص داده‌اند.

مهم‌ترین و کم‌ هزینه‌ترین عنصر پیشگیری در این امر، نقش مدیریتی و مراقبتی یک پرستار در پیشگیری و کنترل است؛ چرا که پرستاران بیشترین زمان کاری را به مراقبت از بیماران اختصاص می‌دهند. این مراقبت‌ها و مدیریت‌ها حین بستری، بیشتر نقش پیشگیری دارد و در بعد از ترخیص، این مراقبت‌ها وارد جبهه حمایتی برای مهار و یا جبران این عوارض می‌شوند.

این عوارض باعث رجوع بیمار به مراکز درمانی و افزایش هزینه‌ها بر خانواده و جامعه می‌گردد. پس بهتر است با مدیریت درست، از بروز این عوارض حین بستری شدن جلوگیری گردد.

در بخشی از کتاب عوارض مراقبت‌های درمانی بیمارستانی دربارۀ اختلالات تغذیه می‌خوانیم:

مشخصه این بیماری، پرخوری بسیار شدید است و یکی از شایع‌ترین اختلالات تغذیه به‌ حساب می‌آید. افرادی که درگیر چنین اختلالی هستند، معمولاً اضافه ‌وزن دارند یا چاق هستند. این بیماری در مقایسه با بولیمیا، باعث نمی‌شود فرد غذایی که خورده است را بالا بیاورد، به خود گرسنگی بدهد و یا بیش ‌از حد ورزش کند.

اختلال پرخوری در هر سنی می‌تواند بروز کند اما شایع‌ترین زمان آن، میان‌سالی است. این بیماری فرد را در خطر ابتلا به دیابت نوع 2، فشارخون بالا و بیماری‌های قلبی قرار می‌دهد.

نشانه‌های اختلال پرخوری بسیاری از ما گاهی پرخوری می‌کنیم، اختلال پرخوری با این‌ حالت فرق دارد. افرادی که این اختلال را دارند، هنگام پرخوری کنترل خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل کسانی که پرخوری می‌کنند، با سرعت بیشتری نسبت به حالت عادی غذا می‌خورند. این افراد ممکن است آن‌قدر پرخوری کنند که به شکل آزار دهنده‌ای پر شوند و یا زمانی پرخوری کنند که اصلاً احساس گرسنگی ندارند. افرادی که این مشکل را دارند ممکن است با احساس استرس، خستگی، افسردگی به پرخوری رو بیاورند.

نشانه‌های اختلال پرخوری: احساس گناه احساس گناه، شرمندگی و یا افسردگی پس از پرخوری برای کسانی که اختلال پرخوری دارند، حس آشنایی است. این احساسات یک چرخهٔ نادرست را برای فرد ایجاد کنند. به این صورت که فرد پس از پرخوری، دچار افسردگی و احساس گناه می‌شود. همین پریشانی روحی، دوباره فرد را به سمت پرخوری بیشتر سوق می‌دهد. احساس شرم و گناه در افرادی که اختلال پرخوری دارند ممکن است باعث شود این کار را مخفیانه انجام دهند که در این حالت، تشخیص این بیماری سخت می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
سقوط از تخت و افتادن
ادم
ادم گوده گذار
ادم جنرال
ادم اندامی
زخم بستر
اتروفی عضلانی
هدر رفتن عضله در آتروفی عضلانی
آتروفی عضلانی نوروژنیک یا دارای ریشه عصبی
آتروفی عضلانی ناشی از عدم استفاده
از دست دادن عضله در آرتروز
آمبولی
آمبولی ریه
ترومبوز
ترومبوزیس
ترومبوز وریدی و ترومبوز سیاهرگی
ترومبوز وریدپورت
ترومبوز سیاهرگ کلیوی
ترومبوز سینوس وریدی مغزی
ترومبوز ورید ژوگولار
ترومبوز سینوس کاورنوس
ترومبوز شریانی
سکته مغزی
ترومبوفلبیت
ترومبوز سیاهرگی
اختلالات آب و الکترولیت
اختلالات تغذیه
عفونت‌های بیمارستانی (تشخیص و درمان)
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عوارض مراقبت‌های درمانی بیمارستانی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات متخصصان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۴
زبانفارسی
شابک978-622-6237-70-3
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۳۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب عوارض مراقبت‌های درمانی بیمارستانی

برای دریافت کتاب عوارض مراقبت‌های درمانی بیمارستانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.