معرفی و دانلود کتاب همیشه بدانید که چه بگویید

عکس جلد کتاب همیشه بدانید که چه بگویید
قیمت:
22000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب همیشه بدانید که چه بگویید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب همیشه بدانید که چه بگویید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب همیشه بدانید که چه بگویید

فکر می‌کنید راز یک گفت‌وگوی عالی و موفق در چیست؟! کتاب همیشه بدانید که چه بگویید یک دستورالعمل مفید و کاربردی برای ایجاد مکالمه‌ای موفق با دیگران است که پیتر دبلیو مورفی با مهارت بسیار بالایی آن را نوشته است. در این کتاب رازهایی ساده و کاربردی را می‌آموزید تا مطمئن شوید همه مهارت‌های لازم را برای شکل‌دهی یک گفت‌وگوی موفق می‌دانید.

درباره کتاب همیشه بدانید که چه بگویید:

برقراری ارتباط و ایجاد یک مکالمه موفق، خصوصا زمانی‌که برای اولین بار با اشخاص ملاقات می‌کنید، چندان ساده نیست! فکرش را بکنید که برای نخستین بار قرار است در محل کار جدید خود، با همکارانتان صحبت کنید؛ قطعا شروع مکالمه‌تان کمی دلهره‌آور است! اما نگران نباشید، راه‌هایی وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توانید مهارت‌های گفت‌وگو را در خود تقویت کنید و بهترین مکالمه عمرتان را شکل دهید!

کتاب همیشه بدانید که چه بگویید (Always Know What To Say)، مجموعه‌ای کاربردی، کامل و بسیار عالی است که به شما می‌آموزد،‌ چطور با دیگران ارتباط برقرار کنید و یک مکالمه رضایت‌بخش را شکل دهید. پیتر دبلیو مورفی (Peter W. Murphy) این تکنیک‌های ساده و کاربردی را به‌سادگی به شما یاد می‌دهد و با آموختن آن‌ها، شکل جدیدی از شکوفایی را در خودتان می‌بینید.

این کتاب با برشمردن مهارت‌های مورد نیاز برای ایجاد یک رابطه و مکالمه موثر شروع می‌شود و همه آنچه را برای شکل‌دهی روابط خود نیاز دارید به شما می‌گوید. در بخش دوم کتاب همیشه بدانید که چه بگویید نکات و استراتژی‌های اساسی را برای مهارت‌های ارتباطی یاد می‌گیرید و با کمی تمرین و تکرار، در آن‌ها مهارت می‌یابید. مورفی در ابتدای این کتاب تاکید می‌کند که همیشه مقدار کمی از انعطاف‌پذیری را برای برقراری روابط خودتان به کار بگیرید و هر یک از این مهارت‌ها را با توجه به شخصیت فردی که با او در ارتباط هستید به کار ببرید.

با خواندن کتاب همیشه بدانید که چه بگویید به فرد جدیدی تبدیل می‌شوید که دقیقا می‌دانید در هر موقعیتی چطور عمل کنید و چگونه در مکالمات خود بدرخشید. به‌این‌ترتیب طولی نمی‌کشد که شما از دید دیگران به یک شخصیت جذاب تبدیل می‌شوید که شیوه برقراری ارتباط و مکالمه جذاب را به‌خوبی می‌داند.

کتاب همیشه بدانید که چه بگویید مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای همه کسانی که در شکل‌دهی یک مکالمه مناسب سردرگم هستند و دوست دارند مهارت‌های ارتباطی و توانایی گفت‌وگوی خودشان را بهبود بخشند، مناسب است.

با پیتر دبلیو مورفی بیشتر آشنا شویم:

برای آنکه مهارت‌های خاص ارتباطی و شیوه گفت‌وگوی مناسب با دیگران را بشناسید‌،‌ به راهنمایی یک فرد متخصص نیاز دارید. پیتر دبلیو مورفی کارشناس متخصص تکنیک‌ها و استراتژی‌های عملکرد انسانی است. او از سال 1992، به اشتراک‌گذاری آموزش‌های مهارت‌های شخصی به صورت آنلاین پرداخت. او تاکنون،‌ چندین کتاب و بیش از پانصد مقاله نوشته است که همه آن‌ها شبیه به یک نقشه راه برای بهبود ارتباطات انسانی عمل می‌کنند. مورفی در تبدیل روش‌های پیچیده به فرآیندهای بسیار ساده مهارت بالایی دارد و آن را به شکل بسیار جذابی به خواننده منتقل می‌کند.

در بخشی از کتاب همیشه بدانید که چه بگویید می‌خوانیم:

شاید در گذشته شما گاها پیش خودتان فکر می‌کردید زمانی که دارید با فرد جدیدی آشنا می‌شوید و یا دارید با کسی که خیلی کم او را می‌شناسید صحبت می‌کنید، باید هدفی داشته باشید. بنابراین باید ببینیم که چه چیزی می‌تواند به عنوان یک هدف برای شما ایفای نقش کند؟

پاسخ می‌تواند همه‌چیز باشد، حتی به سادگی اینکه به دنبال این بگردید که ببینید چه چیز مشترکی دارید. یا حتی اینکه نظرات، بینش و نگرش آن شخص را در مورد تغییرات محلی و تاثیری که بر روی افرادی که در آن‌جا زندگی می‌کنند بپرسید.

آیا برای شما زیاد اتفاق میفتد که ناگهان ببینید در مورد موضوعی دارید صحبت می‌کنید که اصلا نمی‌دانید باید در آن مورد چه بگویید؟ آیا در آن زمان، شما به صورت تصادفی موضوع را کاملا به چیز دیگری تغییر می‌دهید؟ به جای این کار، تصمیم بگیرید که برای هر بحثتان یک هدف تعیین کنید، هر هدفی می‌تواند از حفظ ارتباط با آن شخص گرفته، تا درک اشتراکاتتان یا بررسی عقاید و باورهای مشترکتان باشد. زمانی که شما این کار را انجام دهید، صحبتتان مسیری خواهد داشت و می‌توانید در همان مسیر حرکت کنید.

فهرست مطالب کتاب

نحوه استفاده از این کتاب
بخش اول: در مسیر بهبود مهارت‌های ارتباطی عالی، چه چیزهایی وجود دارد؟
10 عادت بدی که مهارت‌های ارتباطی را محدود می‌کنند
تمرین عشق و ارتباط روزانه
نتیجه‌گیری
بخش دوم – نکات و استراتژی‌هایی برای مهارت‌های ارتباطی
چگونه به افراد نزدیک شوید و با آن‌ها مکالمه‌ای را آغاز کنید
9 راه عالی برای نزدیک شدن به هر شخصی با اطمینان کامل
چگونه زمانی که با افراد جدید آشنا می‌شوید دیگر مضطرب نباشید
زمانی که می‌خواهید خودتان را به افراد جدید معرفی کنید، چه بگویید
6 راه ساده برای جلوگیری از اینکه حرف کم بیاورید
10 موضوع جالب مکالمه در هر شرایط
بهترین سوالات برای ادامه‌دار شدن بحث
چگونه با مهارت‌های شنیداری در مکالمه بدرخشید
چگونه از زبان بدن کمک بگیرید تا افراد مثل کتاب، قابل خواندن شوند
به افراد نشان دهید که آن‌ها را دوست دارید و به راحتی با آن‌ها دوست شوید
سخن پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب همیشه بدانید که چه بگویید
نویسنده
مترجمفرشید نادری نژاد
ناشر چاپیانتشارات ایماد
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات84
زبانفارسی
شابک978-600-97327-3-9
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
22000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب همیشه بدانید که چه بگویید

نیلوفر
۱۴۰۲/۱/۳
این کتاب مشابه آثار دیل کارنگی مثل آیین دوست یابی است.
از یک طرف این کتاب و کتاب‌های مشابه آن عملکردی ارزشمند در کمک کردن به افراد خجالتی و کسانی که در ارتباطات اجتماعی مشکل دارند، برای معرفی خودشان و غلبه بر مشکلات دارد و از طرف دیگراحترام و توجه به افرادی که در مهارت‌های بین فردی خوب هستند را و
بیشتر می‌کند. این مهارت‌ها البته قابل تحسین هستند، اما در نهایت ممکن است حس بدی را در افرادی که این مهارت‌ها را ندارند القا کند. یا منجر به این شود که این تکنیک‌ها به صورت سطحی آموخته شود واقعا ارزش روابط و معنای آن فراموش شود. یعنی استفاده از این تکنیک‌ها صرفاً برای افزایش فروش یا موفقیت و گول زدن دیگران به کار رود.
فصل اول، در مورد ده مورد از رایج‌ترین موانع برای مکالمه راحت (که شامل خجالتی بودن، تکرار تجربیات بد به جای تجربیات خوب در ذهن فرد، دانش ضعیف از موضوعات مورد علاقه عمومی، عدم علاقه به دیگران و توجه ضعیف به لباس و ظاهر است)، که کمی بیش از نیمی از کتاب را اشغال می‌کند. بقیه کتاب، وقتی در مورد نوارهای صوتی و سایر کتاب‌های نویسنده نیست، شامل نکات مکالمه، مهارت‌ها و استراتژی‌ها، راه‌هایی برای آرام کردن اعصاب اجتماعی، موضوعات جالب، سؤالات، زبان بدن و تکنیک‌های گوش دادن است که همگی برای افزایش موقعیت و استرس کمتر در مکالمه طراحی شده‌اند. این نکات برای کسانی که مایل و قادر به یادگیری آن‌ها هستند مفید است، به شرطی که این یادگیری عمیق و درست باشد.
به طور کلی، این کتاب‌ها استراتژیک و مفهومی و تاکتیکی در اجرای خود هستند. در حالی که توصیه آن‌ها از منظر عملی درست است، اگر کسی صرفاً از این تکنیک‌ها برای جلب نظر دیگران استفاده کند و علاقه واقعی به دیگران نداشته باشد، چندان توصیه نمی‌شود.
قاسم
۱۴۰۲/۱/۱۸
از خواندن این کتاب احساس خوبی داشتم چون اکثر مواردی که در ارتباط گیری با دیگران گفته شده من خودم شخصاً ناخواسته و یا بر حسب فرهنگ خانوادگی یا آداب اجتماعی رعایت میکردم ولو اینکه بدانم تمامی این موارد جزو آداب و اصول و قوانین ارتباط با افراد و یا برخورد با آن‌ها برای اولین بار می‌باشد، مع الوصف نقاط تمامی قوت و ضعف افراد در ارتباط با یکدیگر علیرغم اینکه خودشان آگاهی داشته باشند در این کتاب گفته شده علی الخصوص در انتهای فصل اول، ۴ عنصر کلیدی زندگی یعنی مهربان بودن، خود را دوست داشتن، تشکر و قدردانی کردن و در نهایت بخشش کردن یکی از مطالب بسیار مفید این کتاب بود که می‌بایست همه‌ی ما علاوه بر رعایت کردن این ۴ نکته، در تربیت خانوادگی به فرزندان خود نیز آموزش داده و تمرین نماییم، در مجموع کتاب خوبی هست برای دانستن موارد مرتبط با آشنایی با افراد ناشناس و صحبت کردن با آن‌ها بدون داشتن هیچگونه ترس و واهمه‌ای که با بکارگیری موارد گفته شده میتوان بهترین نسخه مثبت را از خود ارئه داد البته با تمرین و همچنین داشتن اعتماد به نفس. متشکرم از نویسنده محترم و همچنین کتابراه دوست همیشگی خودم.
میلاد غلام زاده بایگی
۱۴۰۲/۱/۴
یکی از مزایای اصلی این کتاب، بازشناسی اصول ارتباطات عمومی است که به مردم کمک می‌کند تا بهترین شکل ممکن با دیگران در ارتباط باشند. در این کتاب پیتر دبلیو مورفی به خوانندگان نشان می‌دهد که چگونه با دیگران در بخش‌های مختلفی از زندگی خود مثل کار و روابط موثر برخورد کنند. در هر بخش به موضوعات مختلفی که اشاره می‌شود در هر روابطی قابل استفاده هستند.
دیگر یکی از مزایای این کتاب، این است که به کاربران می‌آموزد که چگونه پیام‌های پاسخگویی لازم در هر نوع موضوع اجتماعی را بفرستند. بدون مراجعه به کتاب، سخن گفتن در برخی از مواقع و به بعضی از موضوعات محدود شده است که این کتاب باز شدن تبادلات شما با دیگران را به شما یاد می‌دهد.
معایب:
یکی از نقاط ضعف این کتاب، این است که برای بعضی موارد شاید به شما اجابت بدهد، اما برای بعضی از موارد آن‌چه‌ای که پیشنهاد می‌دهد، قابل پذیرش نیست. نه همه منابع و محصولات آن چه چیزی است که فرد مورد نظر خود را بهتر میشناسد یا بهتر به آن نیاز دارد، بنابراین تنها با اطلاعات عمومی در کتاب نمی‌توان به دیگران پاسخ داد و در مواقع مختلف راه حل داد.
درکل، به نظر می‌رسد که کتاب «همیشه بدانید که چه بگویید» نوشته پیتر دبلیو مورفی، ارزش خواندن را دارد. این کتاب با استفاده از روش‌های ساده و مؤثر، خوانندگان را برای توسعه مهارت‌های مورد نیاز در زندگی روزمره آماده می‌کند. با این حال، ممکن است برای برخی افراد نامشخص و ناشناخته باشد که آن‌ها چگونه از آن استفاده کنند و نتیجه‌ی آن نه فقط واضح نیست، بلکه همچنین ممکن است از اهمیت کمی برخوردار باشد
Meti
۱۴۰۲/۱/۳
این کتاب به شما راهنمایی می‌کند که چطور با افراد جدید ارتباط برقرار کنید و با آن‌ها صحبت کنید. به شما ایده‌های مختلف، استراتژی‌های مختلف و رویکرد‌هایی را ارائه میدهد که می‌تواند به شما کمک کند، البته تنها در صورتی که شما از این تکنیک‌ها استفاده کنید. حتما از این اصول و ایده‌ها در دنیای واقعی کنید. استفاده ممکن است که مقداری زمان ببرد و گاهی اوقات اشتباه کنید، اما اگر شما تمرین کنید می‌بینید که صحبت کردن با فردی که برای اولین بار او را می‌بینید، برای شما بسیار ساده‌تر از چیزی می‌شود که فکر می‌کنید. بدین شکل صحبت کردن با افراد مختلف برای شما لذت بخش می‌شود و همچنین درخشش شخصی شما، به شما لذت بیشتری هم می‌بخشد. این را در ذهن خودتان داشته باشید که استراتژی‌هایی که در اینجا به شما معرفی می‌شوند، فقط یک نقطه شروع هستند و شما باید این نکات را برای خودتان بسته به افرادی که با آن‌ها سر و کار دارید، شخصی سازی کنید. پس همیشه مقداری انعطاف از سمت شما الزامی است. آرام آرام پیش بروید، هر روز مقداری پیشرفت کنید، از این تکنیک‌ها استفاده کنید و متعهد شوید که یادگیری را متوقف نکنید و همیشه یاد بگیرید.
محمد
۱۴۰۲/۴/۳۰
اول از همه کتاب چند تا غلط املایی کوچیک داره که میشه چشم پوشی کرد و ایکاش بجای استفاده از کلماتی مثل فیک از فارسی شون استفاده میشد. کتاب اسم متفوات تر داره نسبت موضوع و مباحث داخل کتاب این کتاب بما نمیگه چجوری صحبت کنیم همش راجب به اعتماد به نفس و آشنا شدن با افراد جدید و زبان بدن و اعتماد به نفس و اعتماد به نفس (تکرار‌های زیادی داره به شیوه‌های مختلف) و اینکه داره همه مشکلاتی که تو یه مکالمه ممکن پیش بیاد رو میندازه طرف مقابل و خیلی جاهاش فقط کلیشه است. بیست صفحه‌ای پایانی کتاب (تا حدی) شبیه به اسم کتاب و فقط اطلاف وقت بود برای من هرچند که نکات جالبی داره درباره نحوه شروع ارتباط گرفتن اما نه راجب شیوه ادامه دادن و اگه برگردم به قبل احتمال اینکه بخونمش دو درصده.
داود بختیاری
۱۴۰۲/۱/۳
درود بر دوستان علاقه مند به مطالعه در هر شرایط... کتاب همیشه بدانید که چه بگویید. در کل هیچ کتابی بد نیست. ارزش یک بار خواندن دارد. این کتاب به صورت کلی از رفتار و احساس در شروع یک رابطه با افراد را بیان می‌کند که البته بیشتر مطالب را اکثریت انسان‌هایی که اهل مطالعه باشند این خصوصیات را دارند. جامع کتاب‌های تر و دقیق تر هست در مورد رفتار و زبان بدن و اینکه در گفتگو چه مطالبی را بیان کنیم یا نگوییم.
نمره من به این کتاب ۴۰ از ۱۰۰ میباشد.
آرزوی آگاهی. آرامش. سلامتی برای کلیه دوستان مجموعه و مدیران عزیز کتابراه که این فرصت مطالعه در هر زمان و مکان را برای مخاطبان فراهم نمودند.. سپاسگذارم
علی نژاداسماعیل
۱۴۰۲/۱/۳
این کتاب در راهکارها و استراتژی‌هایی عملی به شما می‌آموزد چگونه ترس خود را کنار گذاشته و در روابط اجتماعی خود به موفقیت حداکثری برسید، نشان می‌دهد باورهای ذهنی منفی چگونه باعث ترس شما از شروع روابط جدید با انسان‌های دیگر میشود و نحوه ترک آن‌ها را به شما می‌آموزد، آموزش می‌دهد که خوشحالی ما در گرو و اینکه دیگران از ما خوششان بیاید نیست.
این کتاب را به تمام کسانی که میخواهند در روابط اجتماعی حتی عاطفی خود به موفقیت برسند پیشنهاد میکنم.
با تشکر از کتابراه برای هدیه‌ی نوروزی مفیدش.
زینب
۱۴۰۲/۱/۲
مطالب کتاب خیلی مفید و آموزنده ست و بدون حاشیه رفتن، مستقیم اصل مطلب رو به زبان ساده و روان بیان میکنه. بکارگیری مطالب کتاب در زندگی باعث افزایش سواد و مهارت ارتباطی مون میشه که نتیجه آن افزایش اعتماد بنفس و عزت نفس هست. یکی از موارد مهمی که برخلاف بسیاری از کتابها در این کتاب به اون پرداخته شده که این هست در مسیر درست زندگی مون، ترس از قضاوت نداشته باشیم و این رو هم بدونیم که همه انسانها رو نمیشه از خودمون راضی نگه داریم پس خودمون رو همینطوری که هستیم پذیرش و دوست داشته باشیم. توصیه میکنم حتما این کتاب رو بخونین
امیر محمد ابراهیمی
۱۴۰۲/۱/۲
سلام دوستان. به نظرم این کتاب برای تقویت فن بیان است که باعث میشه با هم ارتباطات صمیمانه‌ای داشته باشیم به نوعی می‌تونه برای افرادی که در جمیعت‌های مختلفی هستند و ترس از این دارن که نمی‌تونن نظر خودشون را در جمعیتی در موردبحث ارائه شده بگن و نوعی خودشون رو نشون بدن کمک کنه. یکی از نکات مثبتی این که هست گفتم، میتونید با خواندن پر دقتی به مفاهیم این کتاب پی ببرید و در زندگی از آن‌ها استفاده کنید. خلاصه که این کتاب واقعا عالی و به درد بخور هست
تارا
۱۴۰۲/۱/۷
سلام بر دوستان کتاب خوان
کتاب جالبیه و خوندش برای کسی که درون گراست و یا خجالتی هست و بیشتر شنونده بوده و حالا میخواد خودش رو تغییر بده مفید هست
یکی از خوبی‌های کتاب این که فقط بررسی نکرده علل رو بررسی نکرده که چرا تا به الان سطح برقراری ارتباطی ضعیف بوده بلکه یه سری راهکار‌های مختلفی رو هم برای
برخورد ارائه داده که چجوری با یک شخص جدید ارتباط برقرار کنیم
به نظرم کتابی هس که قطعا باید چند بار خونده بشه و حتما عمل بشه به راهکار ها
مرسی از کتابراه
Ghasemcbd
۱۴۰۲/۵/۲۲
ایجاد مکالمه و ارتباط اولیه مفید با دیگران در این کتاب به صورت ساده و تکنیکال بیان میشود که پیتربلیو مورفی با بیان روان و ساده در اثر خود نگاشته است در این کتاب در مورد شروع ارتباط در اولین ملاقات و یا برای باز کردن باب گفتگو با غریبه‌ها و ناشناخته‌ها تکنیک‌های کاربردی را به نگارش در آورده است به کمک این کتاب مهارتهای گفتگو خود را تقویت میکنیم مجموعه‌ای بسیار عالی و تکنیکال است
بهنام هادی
۱۴۰۲/۱/۱۱
دانستن و عمل بسوی مقصد مطلوب خوب زیستن، یعنی معنا بخشیدن به یک زندگی مفیدونه فقط زنده ماندن، زبان بالاترین قدرت و بدترین قدرت تنزل مامی باشد. که تربیت روان و زبان بدن در ارتباطات من خود اندیش و دیگران، شخصیت هر فردی را در مسیر زندگی هویدا خواهد ساخت. لازم تربیت هستیم با آموزه‌های خانواده آگاه، از و مراقبت خود از سخنان ناپسند آموزه‌هایی همانندکتاب مذکور و البته باممارست و صبر در خطا و آزمون، و انشاالله موفقیت در آنچه باید گفتن است.
آرمین
۱۴۰۲/۱/۱۰
این کتاب حاوی بسیاری از ایده‌های ساده و معمولی برای توسعه‌ی اعتماد به نفس و عضلات ارتباطی شماست. ولی از طرفی به نظرم مناسب برای هر کسی نیست و بیشتر به درد افرادی میخورد که از ارتباط با دیگران و قبول نشدن از طرف آن‌ها وحشت دارند یا میشه گفت اعتماد به نفس پایینی دارند، ولی در نهایت هر کسی تو هر کتابی میتونه یکی دو مورد مطالب جدید و کاربردی را پیدا کنه و مورد استفاده قرار بده.
فرشته بهمن ابادی
۱۴۰۲/۱/۶
کتاب خیلی افتضاح بود.
۱) محتوای خوبی نداشت.
۲) صفحات راحت ورق نمیخورد
۳) فونتش خیلی ریز بود
۴) نکات مهم کتاب پررنگ نبود
۵) صوتی‌اش موجود نبود
۶) بعضی از متن هاش که جذاب بود خیلی بولد نشده بود تا تفاوتش رو حس کنیم.
۷) رنگ پس زمینه کتاب و متون خیلی بی حال بود.
۸) کلمات کلیدی تیره تر و مشخص تر نبودن.
۹) برای تمام سنین کاربرد نداشت.
۱۰) از تصاویر داخل کتاب در متون استفاده نشده بود.
شاهپور
۱۴۰۲/۱/۲
کتاب خوبی هست، نکات مثبت خوبی بود داخلش که عمیق نگاه میکردهر کسی در هر سطح ارتباطی هست باید بخونه کتاب رو و دلیل نمیشه فقط بدرد افراد درون گرا بخوره فقط نوشته بودن کتاب سه سوته که من فکر کردم احتمالا میکروکتاب 20 صفحه‌ای باشه که ۸۴ صفحه بود در کل خوب بود مطالعه کنید
مشاهده همه نظرات 153

راهنمای مطالعه کتاب همیشه بدانید که چه بگویید

برای دریافت کتاب همیشه بدانید که چه بگویید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.