معرفی و دانلود کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان

عکس جلد کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان

آرش نیلگون در کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان، خاطرات و زندگی شخصی و سیاسی نخستین رئیس جمهور آفریقا را بازگو می‌کند.

نلسون رولیهلاهلا ماندِلا (Nelson Mandela) رهبری بود که خشونت را نقطه بن‌بست روحی انسان می‌­دانست. او قبل از ریاست جمهوری به عنوان فعال برتر آپارتاید در آفریقای جنوبی و همچنین رهبر کنگره ملی آفریقا فعالیت داشت. ماندلا که خشونت را مانع ادامه فعالیت‌های جامعه می‌دانست به دلیل دخالت در امور مقاومت مسلحانه مخفی دستگیر و زندانی شد.

نلسون ماندلا 27 سال از عمر خود را در یک سلول در جزیره روبن گذراند و به عنوان معروف‌ترین چهره‌ی مبارز علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی شناخته شد. نلسون ماندلا بعد از گرفتن جوایزی در طی چهار دهه، هنوز هم به عنوان یک چهره‌ی مشهور دولتمرد شناخته می‌شود. بسیاری از مردم آفریقای جنوبی برای احترام او را 'مخولو' (پدربزرگ) صدا می‌کنند.

ماندلا کتاب‌ها و مقالات زیادی نوشته و خاطرات او در کتابی با نام راه دشوار آزادی به فارسی برگردانده شده است. آخرین کتاب در مورد وی به نام «خودگویی‌های من» - در سال 2011 از طرف بنیاد ماندلا به انتشار رسید.

برخی از جوایز و افتخارات ماندلا:

- مدال آزادی ریاست جمهوری
- عضو افتخاری حکم افتخاری کانادا
- آزادی شهر از ژوهانسوبرگ (2004)
- جایزه صلح لنین (1990)
و...

در بخشی از کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان می‌خوانیم:

در سال 1961، ماندلا رهبری اومخونتو و سیزوه (به معنای «نیزه ملت»، و نیز با علامت اختصاری “MK”) شاخه نظامی کنگره ملی آفریقا (ANC) را که خود یکی از بنیانگذاران آن بود بر عهده گرفت. او مبارزات خرابکاری علیه اهداف نظامی و دولتی را رهبری کرده، و طرح‌هایی تدوین کرد تا در صورتی که خرابکاری نتوانست به آپارتاید خاتمه دهد به جنگ چریکی متوسل شود. چند دهه بعد، خصوصا در دهه 1980، اومخونتو و سیزوه تبدیل به جنگ چریکی علیه رژیم حاکم شد. ماندلا همچنین در خارج از کشور مبادرت به جمع‌آوری کمک‌های مالی برای MK کرد، و در دیدار با برخی از دولت‌های آفریقا ترتیباتی برای آموزش شبه نظامی داد.

فهرست مطالب کتاب

دیباچه
فعالیت سیاسی
دستگیری و زندانی شدن
ریاست کنگره ملی آفریقا و ریاست جمهوری آفریقای جنوبی
دیپلماسی بین‌المللی
ازدواج
بازنشستگی
کتاب‌ها و مقالات
جوایز و افتخارات
مسایل جانبی
فیلم خداحافظ بافانا
شعری با نام نلسون ماندلا
وحدت وجود در سیاره زمین
نلسون ماندلا از خدا می‌پرسد
نلسن ماندلا مرد شکست ناپذیر زمانه‌ها
از یادداشت‌های نلسون ماندلا
جوایز و افتخارات ماندلا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کاکتوس
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۴
زبانفارسی
شابک978-600-6152-26-4
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان

برای دریافت کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.