معرفی و دانلود کتاب کنگره ادبیات

عکس جلد کتاب کنگره ادبیات
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کنگره ادبیات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کنگره ادبیات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کنگره ادبیات

سزار آیرا یکی از بهترین و متبحرترین رمان‌نویسان ادبیات اسپانیا در کتاب کنگره ادبیات خودش را دانشمندی دیوانه تلقی می‌کند که آرزو دارد بر کل جهان مسلط شود و برای رسیدن به آن دست به هر کاری می‌زند.

درباره‌ی کتاب کنگره ادبیات:

این کتاب یکی از رمان‌های بسیار مهم سزار آیرا به شمار می‌رود که نامزد جایزه BTBA برترین کتاب ترجمه شده است. سزار آیرا دانشمندی دیوانه به نظر می‌آید که می‌خواهد همه‌ی جهان را از آن خود کند. او یک روز که در ساحلی قدم می‌زد، به صورت اتفاقی با نقشه‌ی دزدان دریایی مواجه می‌شود. حل کردن معماهای این نقشه و پیدا کردن گنج، زندگی او را به طور کل تغییر می‌دهد و پولدار می‌شود.

با وجود تمام این اتفاقات هنوز هم سلطه بر جهان برای سزار در الویت است. به همین دلیل او به یک کنگره ادبیات می‌رود تا با مردی آشنا شود که به وسیله‌ی او به پیروزی برسد؛ این مرد کارلوس فوئنتس یکی از نویسندگان سرشناس مکزیکی نام دارد. کتاب کنگره ادبیات (El congreso de literatura) شما را در دنیای عجیب و خیالی نویسنده غرق می‌کند به طوریکه می‌پذیرید در این دنیای خیالی آدم‌های واقعی و غیرواقعی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

نکوداشت‌های کتاب کنگره ادبیات:

- داستانی فوق‌العاده لذت‌بخش و چندلایه. (The National)
- این اثر، سزار آیرا را در اوج توانایی‌های خود نشان می‌دهد. (Penguin)
- به محض این که شروع به خواندن آیرا می‌کنید، نمی‌خواهید از آن دست بکشید. (Roberto Bolaño)
- یکی از سه یا چهار بهترین نویسنده‌ای که در حال حاضر به زبان اسپانیایی می‌نویسد. (روبرتو بولانئو)

کتاب کنگره ادبیات برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به خواندن داستان‌های علمی - تخیلی علاقه دارید، این کتاب برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

با سزار آیرا بیشتر آشنا شویم:

نویسنده و مترجم آرژانتینی که به عنوان یکی از بهترین چهره‌های ادبیات معاصر آرژانتین به شمار می‌آید، سزار آیرا (César Aira) نام دارد. او در سال 1949 در آرژانتین متولد شد و از سال 1967 تا به الان در بوینس زندگی می‌کند. آیرا بعد از بورخس یکی از مهم‌ترین نویسندگان آرژانتین به شمار می‌رود.

در بخشی از کتاب کنگره ادبیات می‌خوانیم:

اگر بخواهم منظورم فهمیده شود باید ادامه‌ی حرفم را بسیار واضح و با جزئیات کامل بگویم، حتا اگر مجبور شوم از ظرافت ادبی بزنم. البته نمی‌خواهم در جزئیات غرق شوم چون ممکن است انباشتش اسباب رخ دادن ابهاماتی در درک کلی شود. ضمناً همان‌طور که پیش‌تر گفتم، باید مواظب باشم طول نوشته از دستم درنرود. به‌نظرم مناسب‌ترین کار آن است که از ابتدا آغاز کنم، به دلیل ضرورتِ صراحت (ابهام شاعرانه مرا می‌ترساند) و نیز گرایش غریزی‌ام به بیان منظم و مرتب. البته نه از ابتدای این داستان بلکه از ابتدای داستان قبل، ابتدایی که اصلاً بدون آن داستان به وجود نمی‌آمد. این موضوع ناگزیرم می‌کند زاویه‌ی دیدم را جابه‌جا کنم و از قصه‌ای شروع کنم که منطق حکایتم را جور می‌کند. سپس باید «ترجمه» کنم، کاری که اگر کامل انجام شود شمار صفحات کتاب از آن‌چه در نظر دارم بیشتر می‌شود. بنابراین فقط آن‌چه ضروری است «ترجمه» می‌کنم و بقیه‌ی بخش‌های قصه به زبان اصلی باقی خواهد ماند. هر چند می‌دانم احتمالاً این کار اعتبار قصه را کم می‌کند، اما گمانم بهترین کار باشد. لازم است هشداری بدهم تا حرفی نگفته نمانده باشد؛ قصه‌ی مذکور منطقش را از قصه‌ای دیگر و قدیمی‌تر می‌گیرد، از زاویه‌ی دیدی دیگر. به همین ترتیب هم قصه در انتها منطقی ذاتی برای داستانی دیگر مهیا می‌کند و تسلسلْ همین‌طور تا بی‌نهایت ادامه می‌یابد. (در پایان) این طرح‌ها را از محتویاتی پُر کرده‌ام که بین‌شان به جای معانی و مفاهیم صرفاً رابطه‌ی تناظر تقریبی برقرار است.

خلاصه! روزی روزگاری... یک دانشمند آرژانتینی آزمایش‌هایی در باب تاگ‌سازی سلول‌ها، اندام‌ها و جوارح کرد و به فن تکثیر سلولی در کمیت لایتناهی دست یافت. ابتدا بر حشرات کار می‌کرد و سپس سراغ جانوران و بعد انسان رفت. پیوسته موفق می‌شد، اما وقتی سراغ انسان آمد ماهیت تاگ‌ها مختصری تغییر می‌یافت، یعنی ناهمسان می‌شد. به خودش گفت احساس همسانی در نهایت احساسی کاملاً درونی و همیشه پرسش‌برانگیز است و نگذاشت این تغییر مایه‌ی ناامیدی‌اش بشود. اما تردید نداشت تاگ‌های او
اصیل است و هنگ‌هایی همرده می‌سازد که می‌توانست تا دلش می‌خواهد شمارشان را زیاد کند.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت مترجم
کنگره‌ی ادبیات
سزار آیرای اعجوبه
بخش اول: ریسمان ماکوتو
بخش دوم: کنگره

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کنگره ادبیات
نویسنده
مترجمونداد جلیلی
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۶
زبانفارسی
شابک978-600-229-403-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کنگره ادبیات

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب کنگره ادبیات

برای دریافت کتاب کنگره ادبیات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.