معرفی و دانلود کتاب تقدیر تصادفی

عکس جلد کتاب تقدیر تصادفی
قیمت:
22000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تقدیر تصادفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تقدیر تصادفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تقدیر تصادفی

زهرا اخوان پاکدهی در کتاب تقدیر تصادفی روایتگر داستانی واقعی از عشق و دلدادگی دختری به‌نام ماهور است. داستان در دوران جنگ عراق علیه ایران یعنی زمانی که پدر ماهور در جبهه‌ی جنگ به سر می‌برد، رقم می‌خورد. ماهور دلباخته و شیفته‌ی پسری به‌نام شهریار می‌شود که از اقوامشان است. ماهور از حس شهریار به خود بی‌خبر است و مدام این سؤال را که آیا او هم به من علاقمند است در ذهنش مرور می‌کند. او به توصیه‌ی یکی از دوستانش با منزل شهریار تماس می‌گیرد تا دریابد که آیا کسی در زندگی او هست یا نه و در کمال ناباوری متوجه می‌شود که حس میان آن‌ها دوطرفه است. مخالفت پدر ماهور با ازدواج او با شهریار به‌خاطر تفاوت در فرهنگ و اعتقادات و همچنین حضور خواستگار دیگر، موانعی را بر سر راه وصال ماهور و شهریار ایجاد می‌کند.

کتاب تقدیر تصادفی برای چه کسانی مناسب است؟

مطالعه‌ی این کتاب را به علاقمندان رمان‌های عاشقانه‌ی ایرانی پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب تقدیر تصادفی می‌خوانیم

مثل برق گرفته‌ها دچار شوک شدم، عصبی گفتم این ادکلنو چون لیلا برای تولدم آورد قبول کردم وگرنه قبلش که از طرف شما بود پس دادم. بهتره به من فکر نکنین، همون قدر که شما منو دوست دارین شاید من کسی دیگه رو دوست داشته باشم. تا اینو گفتم حین دور زدن و وارد کوچه شدن با سر رفتیم تو دیوار. سرم منگ بود از برخورد ماشین به دیوار، سعید بعد از بیرون اومدن از شوک با چشمایی به خون نشسته به سمتم برگشت و گفت الهی همونجور که دل منو سوزوندی اونی که دوستش داری دلتو بسوزونه. تا اینو گفت شدت لرزش دستام بیشتر شد و اونقدر از نفرینش عصبی شدم که در رو باز کردم و محکم کوبیدم و رفتم. دستمو به دیوار تکیه داده بودم و با قدی خمیده مسافت مونده به خونمون رو زیر بارونی که نم نم می‌بارید به سختی طی کردم. وارد حیاط شدم... مامان از دیدن سر تا پای خیسم وحشت زده بیرون اومد و پرسید خاک به سرم چت شده ماهور؟ این چه سر و شکلیه؟ چادرمو برداشتم و درحالی که از سرما می‌لرزیدم به کمک مامان خودمو کنار بخاری رسوندم.

از اون تاریخ دیگه سعید حتی دنبال خواهرش هم نمی‌اومد و جوری قیدم رو زد که انگار هرگز نبود و من هم ازین که موفق شده بودم از سرم بازش کنم خوشحال بودم. ظهر به ظهر رفتن من به خونشون هم منتفی شد و در کنار دوستان دیگه‌ام توی مدرسه میموندم تا اینکه بالاخره اون سال هم تموم شد و لیلا قصد رفتن از شهرمون رو کرد و منو برای مهمونی خداحافظی که گرفته بود دعوت کرد. روز مهمونی راهی آدرسی که بهم داد شدم. خونه‌ای که دست کمی از قصر نداشت و سعید جلوی در ورودی خونه مشغول خوش آمدگویی به مهمون‌ها بود. تا منو دید زل زد به چشم‌هام... با پاهای سنگین تر از خودم از پله‌ها بالا رفتم و سلام کردم که گفت: این خونه باید خونه‌ی تو می‌بود نه کسی دیگه. نگاهی به داخل خونه انداختم. از ظاهر وسایل و نو بودنشون مشخص بود جهیزیه‌ی تازه عروسه. سرمو پایین انداختم و گفتم: انشالله خوشبخت بشین.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تقدیر تصادفی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ندای الهی
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات174
زبانفارسی
شابک978-622-92751-6-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
22000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تقدیر تصادفی

ستاره
۱۴۰۲/۷/۲۷
یکی از نکات مهم در این رمان، رسم و رسوم غلط و دست و پاگیر در فرهنگ خانواده‌ها و بعضا ملتها می‌باشد. هم چنین در مقوله‌ی ازدواج که بسیار این مطلب دیده می‌شود. در سرگذشت شخصیت اول داستان، انتخاب او در سنین نوجوانی بدلیل بروز هیجانات و غلبه‌ی غرایز نمی‌توانست درست و دقیق باشد چنانچه بعدها خودش به این و مساله اعتراف کرد. اما در ادمه‌ی زندگی رشد فکری و کسب قدری تجربه توانست انتخاب درستی انجام دهد گرچه از دید والدینش اصلا فرد مناسبی برای او نبود آنهم بخاطر معلولیت ظاهری. در مجموع داستان پر کشش و آموزنده‌ای بود. ممنون از خانم نویسنده
mitra_Amiri
۱۴۰۲/۸/۱۵
این کتاب درباره دختری به اسم ماهور هسته که خانواده تعصبی دارن، دختره عاشق یکی از فامیل‌های مادرش میشه ولی بهش نمی‌رسه، با یکی از اقوام پدرش ازدواج می‌کنه ولی بخاطر دخالت‌های مادره پسره طلاق میگیرن....
درآخر سر هم با یک مرد نابینا به اسم سبحان که غریبه هسته و از یک خانواده روستایی هسته ازدواج که و
می‌کنه طی این مدت پدرش خیلی ماهور را اذیت می‌کنه تا طلاق بگیره ولی ماهور طلاق نمیگیره به زندگیش با سبحان ادامه میده و درکنار سبحان خوشبخت میشه.
بهار
۱۴۰۲/۸/۳
کتاب خیلی خوب خصوصا که داستان واقعی بود خوندنش به همه پیشنهاد می‌کنم واقعا ماهور به خاطر صبر زیادش تحسین می‌کنم و با صبر به ارامش رسید ممنون از نویسنده
نفیسه
۱۴۰۲/۹/۹
بعضی وقت‌ها به حال زنان دنیا گریه می‌کنم و از زن بودن خودم بدم میاد
چقدر جنس زن از هر طرف اذیت میشه و مورد تحقیر قرار می‌گیره
Arad Hashemi
۱۴۰۲/۸/۳
کتاب جالبی بود، داستانش خیلی خوب پیش رفته بود اما اخر داستان یکم غیر واقعی بود و سریع جمع شده بود، در کل ارزش خواندن دارد.
گلی
۱۴۰۲/۷/۲۷
شبیه داستانهای مجلات زرده، و اتفاقات قابل پیش بینی.
جالب نبود
zahra ashrafpouri
۱۴۰۲/۹/۱۵
خوب بود در حد سرگرم شدن و گذراندن اوقات فراغت بد نیست
Haniyeh Siavash
۱۴۰۲/۷/۲۱
آخه آدم آنقدر بدبختی بکشه بازم سرپا باشه. غیر قابل باور
سیما خمسه
۱۴۰۲/۷/۱۳
کتاب خوبی بود. ارزش یکبار مطالعه رو داره
راضیه شمسی
۱۴۰۲/۸/۱۴
ممنون از نویسنده محترم
Ziba Abu
۱۴۰۲/۷/۱
کتاب قشنگی بود ممنون از نویسنده محترم
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب تقدیر تصادفی

برای دریافت کتاب تقدیر تصادفی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.