معرفی و دانلود PDF کتاب رساله توضیح المسائل نوین

عکس جلد کتاب رساله توضیح المسائل نوین
قیمت:
۱۱۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب رساله توضیح المسائل نوین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رساله توضیح المسائل نوین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رساله توضیح المسائل نوین

کتاب رساله توضیح المسائل نوین نوشته‌ی محمد صادقی تهرانی، شامل پاسخ‌های احکامی است که بدون شک برای عموم مکلفان مورد نیاز خواهد بود.

صادقی تهرانی از افراد نواندیش در مسائل دینی است که آزادی در اندیشه از ویژگی‌های بارز او به شمار می‌آید. او در این کتاب بر اساس رساله‌های علمیه، فهرستی از احکام قرآن را گردآوری کرده تا منبعی باشد برای عموم مسلمین، لازم به ذکر است که این رساله‌ی نوین با دیگر رساله‌ها اختلاف بسیاری دارد.

او در این رساله آیاتی از قرآن در متن و روایات و فتواهایی از فقیهان را در حاشیه قرار داده که پایه اصلی استنادش در این رساله است.

در بخشی از کتاب رساله توضیح المسائل نوین می‌خوانیم:

مسأله‌ی 4- هر مسلمان عاقل و مکلفی به حکم ایمانش می‌داند که در برابر احکام الهیه مسئولیتی مستقیم دارد، زیرا خطاب‌های قرآن و سنت همگان را - بدون واسطه‌ی دیگران در بر می‌گیرد، و ناگزیر هر مکلفی باید این احکام را بر پایه‌ی «کتاب و سنت» بداند تا بتواند به آن‌ها عمل کند، و در هر صورت آیاتی مانند: ولا تقف ما لیس لک به علم» (سورهی إسرا، آیه‌ی 39) مسئولیت دانستن علمی صحیح و شایسته‌ی احکام اسلامی را بر عهده‌ی همه‌ی مسلمانان مکلف نهاده، و آن‌ها را در پیروی از آن چه به آن علم و اطمینان ندارند باز داشته، و راه دنبال روی و تقلید کورکورانه و ناآگاهانه را به طور کلی به روی همگان بسته است، که شخص مسلمان هر اندازه هم از مسائل اسلامی ناآگاه باشد پیر و پیش از آن چه مطرح است بایستی از روی آگاهی باشد و پس.

آری قرآن راه‌های علمی را بروی کل مکلفان گشوده ولی گروهی به عنوان انسداد باب علم، راه علم را بروی خود و دیگران بسته‌اند، و به جای آن راه ظن و گمان را گشوده‌اند. گویی خدای تعالی - نعوذ بالله - از بیان قاطعانه‌ی علمی برای ما مکلفان عاجز، با خائن و پا نادان بوده است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رساله توضیح المسائل نوین
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات امید فردا
سال انتشار۱۳۸۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۴۸۱
زبانفارسی
شابک978-964-90346-8-4
موضوع کتابکتاب‌های فقه و اصول
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رساله توضیح المسائل نوین

رضا مهام آذر
۱۴۰۱/۶/۲۰
سپاسگزارم از شما از بابت بارگذاری این رساله ارزشمند در این اپلیکیشن
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب رساله توضیح المسائل نوین

برای دریافت کتاب رساله توضیح المسائل نوین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.