معرفی و دانلود رایگان کتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر

عکس جلد کتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر

کتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر نوشته‌ی احسان اقبال سعیدی ابواسحقی، مجموعه‌ای از چندین داستان کوتاه است که با الهام از وقایع و رخدادهای تاریخی و مذهبی به نگارش درآمده‌اند.

کتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر برای چه کسانی مناسب است؟

اگر طرفدار داستان کوتاه ایرانی هستید، این کتاب برای شماست.

در بخشی از کتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر می‌خوانیم:

آرام بود و زیر لب برای رفتگان فاتحه می‌خواند... دی ماه و کرمان و باز هم آیت‌الله، روزهای ابتدای جنگ و سر پرشوری که با احمد کاظمی بچه پرشور اصفهان داشتند. می‌خواستند سر خصم را یکباره به سنگ بکوبند اما بنی‌صدر نمی‌گذاشت جوانان در جبهه جوانی کنند و می‌خواست اشکانی و ساسانی بجنگد. آیت‌الله که سکان جنگ را به دست گرفت شوری تازه گرفتند. کاش می‌شد افراد را در خاطرات محصور کرد... کاش افراط و اولاد تیشه به بنای پربنیه‌ی پهلوانان نمی‌زد. کاش پهلوان پنبه‌ها دست از سر خاطرات برمی‌داشتند. مسافر هیچ‌گاه جز به نیکی نام هیچ یار و دیاری را نبرده بود. گوشه دفترچه کوچک دوران دانش‌آموزی‌اش شعری را به خط خوش با دستان زمخت از کار در روستا نوشته بود "بزرگش نخوانند اهل خرد / که نام بزرگان به زشتی برد". دست‌هایش همیشه یاد دوران کار در ابتدای نوجوانی در کرمان را به خاطرش می‌آوردند.

چرا امشب همه چیز و همه‌کس یاد کرمان گرفته است؟ انگار مثل باستانی پاریزی فقید خیال ذهن مسافر هم راه به هیچ خاطره‌ای نمی‌داد مگر آن که نامی از کرمان در آن برود... کرمانی که روزی مرد بی‌مایه قجر از چشمان مردمانش کوه ساخت و کورانش نامید... دانست که در تاریخ آن چه نمی‌گذارد کرمان‌ها کوران‌ها شوند قدرت و تدبر توأمان است و هرکدام بی‌دیگری ابتر. مثل همان خان بی‌مقدار قاجار. دانست و چه نیکو هم عاقل و عامل بودن را در همه عمر. هواپیما همیشه برایش طعم تلخ یاد فقدان احمد آن صمیمی‌ترین یار را به خاطر می‌آورد. یار همیشه، مونس دیرین، شهید احمد کاظمی پیوند اصفهان و کرمان، یاد قوتو و کلمپه (شیرینی‌های محلی کرمان) که با احمدآقا در جبهه فاو به یمن فتح بر زبان خشکیده نهاده بودند. گمان نمی‌کرد احمدآقا چنین ناباور برود با بی‌وفایی پرنده لاکردار آهنین. وقتی آدم‌ها با پوست و گوشت چنین سنگ‌اند چون همین اشقیای داعش چه انتظار مروت از قلب و بال آهنین که مهربان باشد با رفیقش... آه و واویلا کو رفیقانم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مسافر پرواز دمشق
پسرخاله، شما ملتفت نیستی!
چشم‌های آقا نمره یک بود
کافه پلتیک
طلوع کن، کل بکش!
صابر چرخ خورد
شولای شعبان
رد پیه بر پیانو
کافه بهمن در پاریس
نآسوده‌ی آسوان
لمیده بر کرانه‌ی لمان
پرنده آهنی قلب ندارد
بارانی که خشکی آورد
دیکتاتورم بخوان! قصه‌ام را بدان!
الویس چهچهه بلد بود!
قوت قداره قد غیرت آدمه...
گریستن از جایگاه گربه
شوریده و قارون
خنیای خاک

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات تندیس
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۸
زبانفارسی
شابک978-622-6190-37-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر

Kimia Omidvar
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
من عاشق داستانهای تاریخی‌ام ولی متاسفانه نثر این کتاب به گونه‌ای بود که نتونستم باهاش ارتباط بگیرم وبخونمش... بعضی از نویسنده‌ها فکر میکنن هرچی کلمات قلمبه سلمبه در نوشته هاشون بیشتر باشه نوشته شون جذاب و خوندنی میشه ولی به نظر من اصلا اینطور نیست... متاسفانه جناب نویسنده اصلا زمان براشون مفهومی و نداشته داستلنهای جدید وقدیمو به سبک قدیم تر از داستان نوشته واین اصلا جالب نبود من نتونستم کتابو تموم کنم و به کسی هم توصیه نمیکنم...
عرفان شرقی
۱۴۰۱/۱/۸
کتاب متن مسجع و سنگین دارد. مطالعه و درک مفاهیمش به دانستن جامع تاریخ و ادبیات نیازمند است. به نظرم نثر و نظم منحصر به خودش رو دارد و مخاطب محدود ولی متفاوتی خواهد داشت. داستان پسرخاله شما ملتفت نیستی بسیار قابل تامله... پیشنهاد می‌کنم اهل تاریخ و ادبیات خوب بخونتش. شلید نوعی سینمای علی حاتمی در قالب نثر.
maede m
۱۴۰۰/۱۲/۸
سلام، نام کتاب بسیار برام جذاب بود و باعث شد شروع به خوندنش کنم.... ولی متاسفانه نثر خیلی نچسبی داشت. نثری که شاید فقط به درد کتب فلسفی میخورد نه این جور سبک کتابها.. خلاصه نتونستم با کتاب ارتباط بگیرم و کنار گذاشتمش.. بعضی از نویسندگان باید بدونند هر سبک کتاب، شیوه نگارش خودش رو داره.... 🙅🙍
ح طالبی
۱۴۰۱/۳/۸
داستان پسرخاله شما ملتفت نیستی را با دقت بخوانید... روایت منحصری بفردی از روزگار دکتر مصدق و قوام السلطنه است... به چشم جان بخوانید.... تاریخ است و ادبیات....
زهرا عباسی
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
واقعا خیلی عالیه من تازه شروع کردم این برنامه رو معلمه ما بهمون معرفی کرد تشکر از سازنده خوبش فقط بیشتر ادبیات شعر بزارین😍❤
Mohammad Bagheri
۱۴۰۰/۹/۱۸
نثر جالبی داشت، هرچند که درک مفاهیم اون بسیار چالش برانگیز و تامل برانگیز بود.
و اما قضاوت در مورد تاریخ رو همیشه آیندگان انجام می‌دن.
بلال عطایی
۱۴۰۰/۹/۸
کتاب بسیار خوبی است و به تمامی علاقمندان داستانهای تاریخی و سیاسی توصیه می‌کنم که بخوانند.
Ali Zamany
۱۴۰۰/۸/۲۵
کتاب خوبی هست بنده راضی بودم پیشنهاد میکنم شما هم مطالعه کنید
امیر حسین حاجیان نژاد
۱۴۰۱/۳/۱
خیلی کتاب خوبیه آموزنده و مفید هست پیشنهاد میکنم بخونید باتشکر از کتاب راه
زهرا ح س
۱۴۰۱/۲/۱
اصلا نفهمیدم چی میگه. نویسندش مال کدوم زمانه؟! اصلا فارسی زبان هستن؟!
رضا سلیمانی
۱۴۰۱/۱/۱۰
عالی بوده ولی اکثر کتابهای معروف ندارد. کتاب بیل ولسنون. دکتریونگ
الهه هنراوازی
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
خوب و با متنی سنگین کلی لغت سخت و پرمعنا سپاس
Ali Mohseni
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
متن کتاب سنگین و کلماتش ثقیل بود نمیدونم خیلی ادیبانه بود نثرش راحت و روان نیست
Mohammadrezaoshaghi
۱۴۰۱/۲/۲۵
بسیار خوب و مفید داستان زیبایی بود حتما پیشنهادش می‌کنم
مهسا یوسفی
۱۴۰۱/۱/۲۳
خوشم نیومد و سلیقه من نیست اما زحمت فراوان کشیده‌اند تشکر🙏
مشاهده همه نظرات ۱۹

راهنمای مطالعه کتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر

برای دریافت کتاب مسافر پرواز دمشق و چند روایت دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.