معرفی و دانلود کتاب تاریخ آموزش و پرورش در ایران

عکس جلد کتاب تاریخ آموزش و پرورش در ایران
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ آموزش و پرورش در ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ آموزش و پرورش در ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخ آموزش و پرورش در ایران

آموزش و پرورش یک انسان ریشه در گذشته های دور دارد. از این رو نهادی اجتماعی محسوب می شود. در طول تاریخ حکومت ها خانواده ها و هم اقشار و گروه های تشکیل دهنده جوامع در سرنوشت اموزش و پرورش مداخله داشته و دل نگران محصولات و عمل کرد این نهاد بوده اند.

کتاب حاضر به تاریخچه آموزش و پرورش از عصر مادها تا دوران حاضر اختصاص دارد. نویسنده در کتاب حاضر ضمن بررسی اجمالی تاریخ سیاسی اقتصادی و اجتماعی هر دوره تاریخی به ویژگی ها و اهداف اموزش و پرورش ان عصر اشاره نموده و بخش هایی را به انواع اموزش خط و زبان ویژگی دانش اموزان اموزش اقشار مختلف جامعه اموزگاران و روش های اموزش و مکان اموزشی هر دوره اختصاص داده است. هم چنین دیدگاه متفکران هر دوره تاریخی را در زمینه تعلیم و تربیت یاداور شده است.

برخی از عنوان های مطالب کتاب عبارت اند از: اوضاع اقتصادی و اجتماعی هخامنشیان اموزش و پرورش بعد از رواج دین اسلام نخستین تلاش در جهت تعلیمات عمومی انتشار کتاب زکریای رازی و شیوه تدریس و تعلیم او نظام الملک و تاسیس مدارس نظامیه مرکز علمی ـ اموزشی ربع رشیدی تعلیم و تربیت فرزندان طبقات ممتاز در عصر تیموری دارالفنون اعزام محصل به خارج دوره پهلوی و اموزش و پرورش پس از انقلاب اسلامی.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تاریخ آموزش و پرورش در ایران
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات بین المللی الهدی
سال انتشار۱۳۸۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۰۰
زبانفارسی
شابک978-964-439-390-1
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تاریخ آموزش و پرورش در ایران

Hemmat .N
۱۳۹۵/۷/۳
در باره‌ی تاریخ آموزش و پرورش در ایران منابع محدودی وجود داشته و از این نظر فقر محتوا وجود دارد. کتاب حاضر، یکی از منابع مهم و جدید در این موضوع بوده که این کاستی را برطرف کرده و میتواند منبع بسیار خوب و سودمندی برای دانشجویان رشته‌های علوم اجتماعی، علوم تربیتی، تاریخ و همچنین عموم علاقمندان این حوزه سودمند باشد.
Hemmat .N
۱۳۹۵/۷/۳
نویسنده‌ی کتاب آقای دکتر ملک نیز از اساتید و صاحبنظران این حوزه و علوم اجتماعی هستند.
طاها محمودی
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
کتاب خوبیه. البته کتاب دکتر مظاهر تقی پور هم جالبه
amir 1
۱۳۹۵/۱۲/۶
کتاب خوبیه مخصوصا برای علاقه مندان
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب تاریخ آموزش و پرورش در ایران

برای دریافت کتاب تاریخ آموزش و پرورش در ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.