معرفی و دانلود کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی

عکس جلد کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی

عباس چیذری در کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی، به شما کمک می‌کند تا ارتباط خود با اطرافیان‌تان را بهبود بخشید و رابطه‌ی خوبی با اعضای خانواده، دوستان، همکاران و ... برقرار کنید و از روابط‌تان با دیگران نهایتِ لذت را ببرید.

درباره‌ کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی:

شما از زندگی چه چیزی می‌خواهید؟ احتمال قوی پاسخ‌های شما بسیار متعدد و متفاوت خواهد بود. برخی در زندگی دنبال پول و مادیات هستند، برخی دیگر سلامتی برایشان در اولویت اول است، عده‌ای از زندگی لذت و شادی می‌خواهند، برخی دنبال آرامش و حال خوب هستند و شاید چیزهای دیگری که هرکسی در زندگی خود به دنبال آن می‌گردد.

اگر دقت کنید، همه این موارد در سایه ارتباطات شکل می‌گیرد. پول و ثروت از طریق تجارت و فروش کالا یا خدمات و سرمایه‌گذاری‌های مختلف به دست می‌آید. برای انجام این امور باید ارتباطات قوی و اعتبار قوی داشته باشید.

سلامتی، لذت، شادی، آرامش، حال خوب و هرچه در زندگی دنبال آن هستید به‌وسیله ارتباطات درست در زندگی با افراد خانواده، همسر، همکار، رئیس، مشتری و شرکای تجاری ایجاد می‌شود. حتی در سیاست هم ارتباطات حرف اول را می‌زند. ایجاد احزاب و لابی کردن‌ها، جمع‌آوری رأی، پیروزی در انتخابات، گرفتن پست و مقام و هر چیزی که شما فکر کنید و در زندگی با آن مواجه باشید، با ارتباطات درست و قوی به دست می‌آید. در ارتباطات روزانه، شما در برخورد اول و در چند ثانیه نخست، مورد قضاوت قرار می‌گیرید.

به‌طورکلی، شما صبح که از خواب بیدار می‌شوید تا شب که به خواب می‌روید با افراد زیادی ارتباط دارید. افراد خانواده، همسایه‌ها، مردم کوچه و خیابان، همکاران، رئیس، مشتری، شرکای تجاری و ده‌ها نفر دیگر که عمده مشکلاتی که در زندگی با آن مواجه می‌شوید به خاطر اختلافات، قضاوت نادرست یا سوءتفاهم‌هایی است که بین‌تان ایجاد و باعث ناراحتی و ایجاد حال بد در شما می‌شود.

در این کتاب سعی بر این شده تا چیزهایی را که ابتدا در محیط خانواده و بعد در مدارس می‌بایست آموزش داده می‌شد و شاید این کار به درستی صورت نگرفته باشد، به زبانی ساده، اما کاربردی، عملی و تأثیرگذار بیان شود تا با رعایت این نکات به‌ظاهر ساده ولی معجزه‌گر، ارتباطات زیبایی را در زندگی تجربه کرده و در آرامش و لذت به موفقیت‌های بی‌نظیری دست یابید.

مطالعه این کتاب برای انسان‌هایی که خود را موجودی اجتماعی نمی‌دانند و نمی‌خواهند در اجتماع زندگی کرده و با دیگران ارتباط خوبی داشته باشند و در محیط خانواده، جامعه و محل کار مایل نیستند آرامش داشته، پیشرفت کرده و از زندگی لذت ببرند و یا انسان‌هایی که دنیا را یک میدان جنگ می‌دانند و معتقدند که هرچه ناسازگارتر و جنگجوتر باشند زندگی بهتری خواهند داشت، توصیه نمی‌شود.

کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر در جامعه زندگی می‌کنید، اگر با انسان‌های دیگر ارتباط دارید، اگر از ارتباطات خود ناراضی هستید و از آن لذت نمی‌برید یا اگر می‌خواهید در محیط خانه با همسر و فرزندان و سایر اعضای خانواده، در محل زندگی، در مدرسه یا دانشگاه، در محل کار و به‌طور کلی در اجتماع و ارتباط با سایر انسان‌ها، آرامش داشته باشید، از ارتباطات خود لذت ببرید، پیشرفت کنید و اوضاع اقتصادی خود را بهبود ببخشید، این کتاب می‌تواند به شما در رسیدن به این موارد کمک کند.

جملات برگزیده کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی:

- امروز انسانی قدرتمند است که بتواند ارتباطات خوبی با دیگران داشته باشد.
- از هر دستی بدهی، از همان دست پس می‌گیری.
- فقط خودتان را می‌توانید تغییر دهید و فقط رفتار خودتان را می‌توانید کنترل کنید.
- ما جهان را آن‌طور که می‌خواهیم می‌بینیم، نه آن‌طور که هست.
- اگر خودمان را تغییر دهیم می‌توانیم دنیا را تغییر دهیم و تغییر خودمان با تغییر گفتار و روش‌های ارتباطی‌مان شروع می‌شود.

در بخشی از کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی می‌خوانیم:

«ما جهان را آن‌طور که می‌خواهیم می‌بینیم، نه آن‌طور که هست»

پس بحث کردن و تحمیل عقیده خود به دیگران نه‌تنها کار درستی نیست و فایده‌ای جز دلخوری و اعصاب خوردی ندارد، بلکه انرژی ما را بیهوده هدر داده و هیچ نتیجه مثبتی در پی نخواهد داشت.

بحث با دیگران یک گرداب خطرناک است که هر چه به داخل آن وارد و جلوتر روید، بیشتر شما را به داخل خود می‌کشد و درنهایت غرق خواهید شد. بهترین راه برای پیروزی در هر بحثی این است که اصلاً وارد بحث نشوید.

هدف از ارائه این توضیحات این است که به شما بگویم: این ما هستیم که انتخاب می‌کنیم چگونه رفتار کنیم و هر انتخابی نتایجی در بردارد که با توجه به نوع انتخاب خود باید نتایج آن را نیز بپذیریم. اگر انتخاب می‌کنیم که دیگران را کنترل کنیم، نتیجه این انتخاب حال بد، خشم و افسردگی خواهد بود که باعث بیماری‌های جسمی و روحی ما خواهد شد و اگر انتخاب کنیم که به نظرات دیگران احترام بگذاریم و نیازهای آن‌ها را درک کرده و برای رفع آن‌ها هرکاری از دستمان برمی‌آید انجام دهیم، نتیجه این انتخاب حال خوب و آرامش و روابط عالی با اطرافیان و کسانی که دوستشان داریم خواهد بود.

از اصول تئوری انتخاب در روابط این است که هم رفتار خودتان را به‌درستی انتخاب کنید تا نتایج و عواقب خوبی به شما بازگردد و هم دیگران را آزاد بگذارید تا رفتارشان را خودشان انتخاب کنند و عواقب آن را هم بپذیرند. با دیگران طوری رفتار کنید و اگر خواسته‌ای دارید طوری مطرح کنید و آن‌ها را متقاعد کنید که به انتخاب خودشان به شما کمک کنند، نه از روی ترس یا اجبار؛ زیرا درصورتی‌که از روی ترس یا اجبار کاری برای شما انجام دهند، در درازمدت به شما قول می‌دهم که ضرری که متوجه شما خواهد شد بسیار بیشتر از سودی است که امروز به شما می‌رسد و برعکس اگر از روی میل و رغبت و به انتخاب خود شخص، خدمتی به شما ارائه گردد، با کیفیتی بهتر و در درازمدت هم سودآور خواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

توصیه‌نامه‌های اساتید
درباره عباس چیذری
مقدمه
آیا این کتاب برای شما مناسب است؟ 
بخش اول: الفبای ارتباط با دیگران
عوامل اصلی و مهم در انسجام و شخصیت فردی
صداقت
عمل به وعده‌ها و وفای به عهد
احترام به خود و دیگران
روش‌های کاربردی ارتباط درست با دیگران
بخش دوم: نفوذ در قلب دیگران
در ارتباطات درباره علایق دیگران صحبت کنید
به دیگران برای رسیدن به خواسته‌هایشان کمک کنید
لبخند زدن
در ارتباطات نام دیگران را به زبان بیاورید
شنونده خوبی باشیم
مهربانی‌های کوچک و توجه به دیگران
هدیه دادن
استفاده از کلمات محترمانه و مؤدبانه
هیچ وقت سعی نکنید دیگران را ضایع کنید
در ارتباطات دنبال نقاط مشترک و موردتوافق هم باشید
اشتباه خود را بپذیرید
اشتباه دیگران را به رخ نکشید
مسائل را از نگاه دیگران ببینید و همدلی کنید. 
به دیگران نام نیکو بدهید
عوامل عدم محبوبیت
نکته طلایی ارتباطات
و یادآوری قانون مهم ارتباطات
بخش سوم: ارتباطات بر اساس تئوری انتخاب
دنیای مطلوب
تفکر زنبوری و تفکر مگسی
بخش چهارم: همه چیز درباره انتقاد
در ابتدا یک سؤال مهم: چه فرقی بین انتقاد و عیب‌جویی وجود دارد؟ 
قبل از انتقاد کردن به این نکات توجه کنید
عدم انتقاد از دیگران
فرمول انتقادپذیری
به نظر شما چه کار کنیم که در مسئله انتقاد تعادل را رعایت کنیم و از یک طرف بام نیفتیم؟ 
اشتباهات متداول در انتقادپذیری
روش درست انتقاد کردن از دیگران
روش استاندارد انتقاد کردن
نکته مهم
بخش پنجم: مهارت کنترل خشم
دلایل بروز خشم
داستانی شیرین و آموزنده
بخش ششم: مهارت‌های ارتباطی و فروش
اعتماد
شنونده بودن
مشتریان شاکی
حال خوب
توجه به دیگران
احترام
بخش هفتم: شخصیت‌شناسی بر اساس مدل DISC و طب سنتی
شخصیت‌شناسی بر اساس مدل جهانی DISC
شخصیت‌شناسی بر اساس طب سنتی
مشخصات انسان‌های صفراوی مزاج
مشخصات انسان‌های دموی مزاج
مشخصات انسان‌های بلغمی مزاج
مشخصات انسان‌های سوداوی مزاج
بخش هشتم: چرخ زندگی
کار و درآمد
عشق و ازدواج
خانواده
تفریح و سرگرمی
یادگیری و رشد
معنویت
دوستان و ارتباطات
سلامتی
بخش نهم: چگونه به صورت ناخودآگاه ارتباطات خوبی داشته باشیم؟ 
چگونه به صورت ناخودآگاه ارتباطات خوبی داشته باشیم؟ 
مسیر عصبی
مراحل یادگیری
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی
نویسنده
ناشر چاپینشر بید
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۲
زبانفارسی
شابک978-622-7545-65-4
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی

برای دریافت کتاب آموزش جامع مهارت‌های ارتباطی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.