معرفی و دانلود کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر

عکس جلد کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر

اگر به دنبال اثری هستید که به شما کمک کند تا متفاوت‌ زندگی کنید، کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر بهترین فرصت برای دستیابی به این هدف است. اندی استنلی با 5 پرسش تأمل برانگیز به شما این فرصت را می‌بخشد تا با انتخاب‌های درست، مسیر و کیفیت زندگی‌تان را تعیین کنید.

درباره‌ی کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر:

زندگی سراسر تصمیم‌گیری است؛ برخی از ما سریع تصمیم می‌گیریم، برخی دیگر نمی‌توانیم قبل از تصمیم‌گیری اطلاعات کافی را جمع‌آوری کنیم، اما در نهایت جایی ایستاده‌ایم که به‌ سبب تصمیم‌هایمان آنجاییم. در واقع آینده‌ی ما با تصمیم‌هایمان رقم می‌خورد.

تصمیم‌های شماست که زندگی‌تان را کنترل می‌کند. تصمیم‌ها چرخ فرمان شما، سکان کشتی شما و صفحه کلید زیر دست‌تان است، پس این حقیقت بزرگ را دریابید که تصمیم‌هایتان داستان زندگی شما را تعیین می‌کند.

جالب است که بدانید سوالات صحیح و به موقع به شما کمک می‌کنند تا در شرایط گوناگون تصمیمات درستی بگیرید. به صورت ساده‌تر پرسش‌های خوب به تصمیم‌های بهتر منتهی می‌شود و تصمیمات بهتر به پشیمانی‌های کمتر می‌انجامد. در صورتیکه سوالات بیشتری بپرسیم اطلاعات بیشتری کسب می‌کنیم، به بینش عظیم‌تری دست می‌یابیم و امیدواریم که تصمیمات بهتری بگیریم.

این نکته را بدانید که اگر دانش کافی برای پرسیدن سوالات خوب داشته باشید، قطعا تصمیمات بهتری در زندگی خواهید گرفت. البته هیچ فردی دلش نمی‌خواهد که زندگی‌اش را با تصمیمات نادرست تحت تأثیر قرار دهد، اما خیلی از افراد به صورت ناخودآگاه مرتکب اشتباهات بزرگی می‌شوند که روی آینده‌شان اثر خواهد گذاشت.

کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر (Better decisions ,fewer regrets) با ارائه‌ی مفاهیمی کاربردی به شما این فرصت را می‌بخشد تا متفاوت زندگی کنید. اندی استنلی (Andy Stanley) با ادغام پنج سوال مهم به شما کمک می‌کند تا همواره در زندگی انتخاب درستی داشته باشید و در مسیر موفقیت قرار بگیرید.

با مطالعه‌ی این کتاب یاد خواهید گرفت که:

- از تصمیم‌گیری سریع در زمان کوتاه خودداری کنید.
- در هر تصمیم دشوار حقیقت و شفافیت را پیدا کنید.
- با تصمیم‌گیری بهتر، روابط خود را بهبود ببخشید.
- دلایل تصمیم‌های خود را کشف کنید تا بتوانید با تغییرات مثبت پیش بروید.

کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب به افرادی پیشنهاد می‌شود که می‌خواهند راه درست تصمیم‌گیری را بیاموزند و با انتخاب‌های صحیح خود، کیفیت زندگی‌شان را بالا ببرند.

در بخشی از کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر می‌خوانیم:

میراث واژه‌ای‌ است که در فرهنگ ما چندان نقشی ندارد. این تأسف‌برانگیز است!

میراث تو، نشان تو، ردپای تو بر آینده به‌ واسطه تصمیم‌هایی که می‌گیری تعیین می‌شود. همان‌طور که در پرسش شماره دو متوجه خواهی شد فکر کردن به میراث برایت شفافیت و فضای بهتری در روند تصمیم‌گیری به همراه خواهد داشت.

حقیقت این است که ما نمی‌دانیم در توازن تصمیمات‌مان چه چیزهایی دخیل است. ما نمی‌توانیم نتایج را به‌ دقت پیش‌بینی نماییم. اما... و این یک امای بزرگ است... ما با اطمینان می‌دانیم که نتایجی به هریک از تصمیم‌های ما مرتبط هستند؛ حتی نتایجی کوچک. یک توقف پنج دقیقه‌ای برای بررسی نتایج پیاپی می‌تواند تفاوت ایجاد کند.

از آنجایی که ما هرگز نمی‌دانیم چه چیزهایی منتظر ماست به خودمان و به دیگران، به‌ ویژه به خودمان، این دِین را داریم که نتایج، به‌ ویژه نتایج درازمدت را در نظر بگیریم. گاهی پدیدار شدن یک نتیجه عمری زمان می‌برد. در برخی موارد، یک نسل. برای مثال، اگر جورج واشینگتن تصمیم گرفته بود به کنگره اجازه دهد که شاه شود؟ به تأثیرات نتیجه این تصمیم او فکر کنید. مزایای ملی این تصمیم این بود که دیگر تاج و تخت چندین نسل را به بازی نمی‌گرفت.

اگر دکتر مارتین لوتر کینگ تصمیم گرفته بود درباره اتفاقات جنوب ساکت بماند، چه می‌شد؟ نتایج این تصمیم او، که از منطقۀ امنش بیرون بیاید، تا به امروز باقی مانده است.

می‌دانم که شما دکتر کینگ یا جورج واشینگتن نیستند؛ اما ممکن است نسل‌های انسانی تحت تأثیر تصمیم شما باشند. در واقع اگر شما این برنامه را دارید که فرزندانی به این دنیا آورید یا فرزندی دارید، به‌ قطعیت می‌دانید که تصمیمات شخصی شما اثرات نسلی دارد.

متقاعد نشدید؟

اجازه دهید این‌طور بگویم.

به این فکر کنید که اگر والدین یا پدربزرگ و مادربزرگتان درباره برخی موارد کلیدی جور دیگری تصمیم می‌گرفتند، چه می‌شد. والدین یا پدربزرگ و مادربزرگتان تصمیمی را گرفتند که از دید آن‌ها چندان مهم نبود اما این تصمیم‌ها مسیر زندگی شما را تعیین کرد. غیر از این بود؟ در برخی موارد، آن‌ها تعیین کردند که حتی شما زندگی داشته باشید یا نه. آن‌ها همواره به شما فکر نمی‌کردند. شما هر لحظه جلو چشمانشان نبودید که بخواهند به شما فکر کنند؛ اما زندگی شما با تصمیمات آن‌ها به سوی بهتر شدن یا بدتر شدن هدایت شد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
خرده‌های کوچک نان
1: بیشتر از یک تصمیم
پیچیده است
برنامه‌ریزی ضعیف
فروش آن
غافلگیری!
ردپایت بر آینده
2: پرسش صداقت: آیا واقعا با خودم روراست هستم؟
سه تصمیم میم‌دار
خریدهای منطق‌ندار
روابط محکوم به شکست
عادت‌های مخرب
فیلترها
چیزی نه‌ چندان جدید
سلامت قلب
ما نه!
مسیر رو به جلو
چرا ما نه؟
تعهد
3: پرسش میراثی: می‌خواهم چه داستانی برای گفتن داشته باشم؟
داستان‌ها
مه اکنون
اولین نیستیم
مانند یک مصری
تمرین آینده
چشمان نگهبان
فصلی جدید
پیوندهای خانوادگی
هنوز تعریفش می‌کنی
4: پرسش وجدانی: آیا آشفتگی و تنشی هست که به توجه من نیازمند باشد؟
توجه نشان دادن
به مادرتان توجه کنید
دوستان به دوستان اجازه نمی‌دهند
بگذار کارش را بکند
وقتی ثانیه‌ها شمرده می‌شوند
پایانی نامنتظره
روزهای مدرسه
جایی میانه
5: پرسش بالغانه: کار عاقلانه کدام است؟
طبیعت انسان
پرسش اشتباه
دقیق و محتاط
غافل از روزگار
این زنگ بیداری شماست
رودررویی
نقاط مرجع
تجربه گذشته شما
موقعیت فعلی تو
امیدها و رؤیاهای آینده تو
ویران‌کنندگان رؤیا
زمان آینده، عقل سلیم
بیا موضوع را خاص‌تر بررسی کنیم
جمع‌بندی
6: پرسش رابطه: عشق از من چه درخواستی دارد؟
قانون دیگر
چیزی جدید
قوانین پایه
تعریف واژه‌ها
عشق چه درخواستی دارد
همیشه روشن نیست
نتیجه‌گیری
اراده‌ای برای تمام زندگی
سخن آخر
ضمیمه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر
نویسنده
مترجمفاطمه باغستانی
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۲
زبانفارسی
شابک978-600-118-484-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر

برای دریافت کتاب تصمیم گیری بهتر، پشیمانی کمتر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.