معرفی و دانلود کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت

عکس جلد کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت
قیمت:
۴۴۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت

زَرتُشت یا زَردُشت یا اشوزَرتُشت(۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰سال پیش از میلاد مسیح)، پیامبر ایران باستان است که مزدیسنا را بنیان گذاشت.

زرتشت چون بسیاری از بزرگان پاک‌دامن در هاله‌ای از اسطوره فرو رفته است و گویا زمان‌ها و مکان‌های گوناگون برای تصاحب کردنش با هم به رقابت پرداخته‌اند و بر ما پوشیده گردیده زمان و مکان دقیق میلاد او.

اما چیزی که از زمان زرتشت بسیار مهم‌تر جلوه می‌کند شخصیت وی می‌باشد که هر زمانی و هر مکانی خواستار به آغوش کشیدنش می‌باشد.

چیزی که پر واضح است آن می‌باشد که زرتشت اولین آریایی پاک‌نژادی بود که سایرهم‌نژادان را به ستایش در مقابل یک خدا دعوت نمود.

تفکرات نژادگان آریایی مقیم فلات ایران قبل از زرتشت آغشته‌ای بود از پرستش تمام نیروهای طبیعی که در زندگی آنان تأثیرگذار بود چون آفتاب و رعد وبرق و هزاران خدای ذهنی دیگر که تجسم بیرونی و سنگی نداشتند.

زرتشت تمام این خدایان را از مقام تقدیس به زیر کشید و به آنان لقب دیو (به معنی خدای دروغین) داد و در مقابل تمام آن خدایگان دروغین از یک خدای نام برد و وی را «اهورامزدا» نام نهاد (به معنی خدای توانا و دانا).

کتاب مقدس زرتشت اوستا بود که به‌مرور زمان اضافاتی به آن شد که این کتاب را شاید، از حالت اولیه خود خارج نمود؛ اما بر تمام اوستاشناسان یک نکته پر واضح است که تنها یک قسمت از اوستا دستخوش تغییرات نگردید و آن بابی بود به نام «گات‌ها» که سروده‌های خود زرتشت می‌بود.

گات‌ها دارای فرازهای بسیار عمیق فلسفی در باب یکتاپرستی می‌باشد، اما در این دفتر کوشش بر آن شد که از قسمت‌هایی از گات‌ها یادداشت‌برداری شود که تنها در مورد تفکرات عمیق و سرودهای زیبای زرتشت که در باب یکتاپرستی می‌باشد سخن نرود و علاوه بر آن بیشتر چشم ما جملاتی را مد نظر گرفت که حاوی پیام‌های کوتاه اما پر مغز از روش‌های زندگی و عشق ورزیدن و پاک زیدن می‌بود تا این جملات بتواند هم معرف فرهنگ والا و کهن‌سال ایرانی باشد و هم حوصله‌ی مخاطب مد نظر قرار گیرد و هم این دفتر قابلیت استفاده برای غشر عظیمی از جامعه که تخصص اصلی آنان تارخ یا زبان‌شناسی نمی‌باشد اما تشنه‌ی فرهنگ پویای ایرانی می‌باشند نیز واقع گردد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات افراز
سال انتشار۱۳۸۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۴
زبانفارسی
شابک978-964-243-1243
موضوع کتابکتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۴۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت

ناهید حسین پور
۱۳۹۷/۱۰/۲۹
فوق العاده هست این سروده‌های پیامبرمان ماواقعا زرتشتی هستیم من کاملا ایمان دارم به پیامبرایرانی زرتشت که درودخدابراوباد کتاب اوستاروبه دخترانم پیشنهادکردم وبرایشان خریداری نمودم والان هم برای دوستانم سفارش میکنم که خریداری کنن ومطالعه کنن وخودمن ودخترانم وهمسرم درصددهستیم تازرتشتی بشویم وسپاسگزارم ازنویسنده کتاب🙏🙏🙏
زهرا اقبال
۱۳۹۶/۱۰/۱۰
حضرت زرتشت و کوروش پدر بهترین اسطوره و افتخاره ایران زمین است و سروده هایش وفق با ایین انسانیت است مرحبا بر این نویسنده
حمید جعفری
۱۳۹۸/۶/۲۴
هدف از ایجاد دین مٹل نوشتن قانون می‌مونه اگه همه در چهارچوب‌ها عمل کنند باعٹ رشد و ترقی میشه و برعکس... حال اینکه چه دینی و چه فکر خواسته‌ای را ترویج بده مهمه... انسان وادار به فکر و کار خوب بکنه یا یادت بده تظاهر کنی...
فاطمه یوسفی
۱۴۰۰/۲/۲۸
فوق العاده است درود بر زرتشت پاک‌ای کاش ما مسلمانان از این پیامبر پاک و مهربان مهر و نیکی به یکدیگر را بیاموزیم و دشمنی حیوان صفتی را کنار بگذاریم.
حامد چگینی
۱۳۹۹/۹/۷
کل کتاب رو میشد تو چند تا برگه‌ی آچار جا کرد. کم حجم بود. فقط اینو برای راهنمایی دیگران گفتم
fry ezoji
۱۴۰۰/۳/۴
نور بر خاک کوروش بزرگ و حضرت زرتشت باد با انکه میدانم نسخه اصلی نبود ولی مفید بود
farid farnood
۱۳۹۷/۷/۷
واقعٱ یک مکان مجازی با ارزش است ممنون تان
Hossein Sky
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
اولین تجربه مطالعه کتاب الکترونیکیم بود خیلی خوب، به صرفه و دسترسی راحت
M A
۱۳۹۸/۹/۱۱
گات‌ها، سروده‌های آسمانی، محکم به جهت عدم تغئیر و تصرف به گفته مورخان.
علی اسمی
۱۳۹۸/۱۰/۲۷
عالی.. چه فایده از اینکه کتاب هست. قانون هست.. ؟ ولی عمل نیست
ابراهیم یارمحمودی
۱۳۹۸/۶/۲۴
بابا خیلی کمه اوستا کتاب خیلی بزرگی هست
علی درواری
۱۳۹۸/۲/۸
عالی لذت بخش؛ تسکین دهنده، هدایت کننده
سپیده نصیری
۱۳۹۷/۱/۴
عالی بود👌🏼❤️
Kavir khamoshe
۱۳۹۶/۸/۹
بسیار عالی گجینه‌ای مملو از علم و دانش
محمدحسن منصوری
۱۴۰۱/۲/۳
خیلی خوب و پرمحتوا بود واقعا انسان و یاد انسان بودن میندازه
مشاهده همه نظرات ۲۳

راهنمای مطالعه کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت

برای دریافت کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.