معرفی و دانلود کتاب پدران غایب

عکس جلد کتاب پدران غایب
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پدران غایب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پدران غایب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پدران غایب

کتاب پدران غایب یکی از مشهورترین و پرفروش‌ترین آثار گای کارنو است و به مردانی کمک می‌کند که از کودکی با پدرشان رابطه بدی داشتند اما هم اکنون می‌خواهند با پسران خود ارتباط سالم و موثری داشته باشند.

گای کارنو (Guy Corneau) می‌گوید پدر غایب نه تنها به معنی غیبت فیزیکی و روانی است بلکه به معنای غیبت روحی و احساسی هم می‌باشد و هرگز نمی‌تواند ارتباط دلچسب و دوستانه‌ای با فرزند خود داشته باشد.

پدران غایب (Absent fathers, lost sons: the search for masculine identity) کسانی هستند که ارتباط‌شان با فرزندان خود بسیار کم است و یا کلا رابطه‌ای ندارند و خودشان آسیب خورده و بی‌رمق‌اند. پدر برای پسر مانند ستون فقرات می‌باشد. ویژگی‌های شخصیتی مانند اعتماد به نفس، هدف داشتن، مواجه شدن با مشکلات و بحران‌ها، ایستادن و جنگیدن با مشکلات و... از پدر آموخته می‌شود. پدر غایب مشکل‌زاست. مردان زیادی در جامعه حضور دارند که احساس مرد بودن با خودشان ندارند و این مسئله به دلیل حضور نداشتن پدر در کنار خانواده است.

تحقیقات نشان داده که مردان در مقایسه با زنان از رشد ذهنی آهسته‌تری برخوردار هستند. مردان بزرگسال ممکن است از اختلالات شخصیتی مانند وسواس، پارانویا و رفتارهای ضداجتماعی رنج ببرند و هر روزه تعداد زیادی از آن‌ها نیز با مشکلات و انحرافات جنسی دست و پنجه نرم کنند. این موارد نشان دهنده‌ی این مسئله هستند که مردان با وجود داشتن ظاهری مستقل همچنان در جستجوی پدرانشان می‌باشند و به کمک آن‌های نیاز دارند.

کتاب پدران غایب برای تمام سوالات شما راه‌حل‌هایی را ارائه داده است و به شما یاد می‌دهد که چگونه ارتباط دوستانه و خوبی را با فرزندان پسر خود داشته باشید.

نویسنده در این کتاب قصد ندارد از پدرها و مادرها انتقاد کند. بلکه می‌خواهد این سکوتی که همه‌ی جامعه را فرا گرفته است بشکند. مسئله‌ى پدر و هویت مردانه مسئله‌اى است که در دنیاى امروز با آن رو‌به‌رو هستیم و در عمق ناخودآگاه جمعى‌مان قرار دارد. بهترین کارى که در این مورد مى‌توانید انجام دهید، این است که براى رسیدن به پاسخ این مسئله، باز و پذیرا باقى بمانید.

کتاب پدران غایب برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب برای همه کسانی که می‌خواهند به تمامیت مردانگی خود برسند توصیه می‌شود. همچنین افرادی که فرزند پسر دارند یا مربیان و معلمانی که با پسران سر و کار دارند، کمک بسیار زیادی می‌کند.

گای کارنو را بیشتر بشناسیم:

گای کارنو روان‌درمانگر مکتب یونگ در سال 1951 در کبک به دنیا آمد. او در موسسه کارل گوستاو یونگ در زوریخ آلمان مشغول به تحصیل شد و هم‌اکنون متخصص روانشناسی مردان می‌باشد. کارنو در سال 1989 کتاب پدران غایب را به نگارش درآورد.

در بخشی از کتاب پدران غایب می‌خوانیم:

تا همین چند وقت پیش روان‌شناسان باور داشتند که نقش پدر در زندگى کودکان از سه یا چهار سالگى یعنى هنگامى که حرف زدن را آغاز مى‌کند، شروع مى‌شود. برخى از روان‌ تحلیلگران حتى باور داشتند که حضور نیمه‌ وقت پدران مى‌تواند به سود کودکان در این سنین باشد. در سى سال گذشته تحقیقات درباره‌ى روان‌شناسى کودکان با اطلاعات جدید و جالبى روبه‌رو شده است.

در ایالات متحده و نروژ پژوهش‌هاى متنوع درباره‌ى پسرانى با مشکلات رفتارى، به این نتیجه رسید که فرزندان پسر در دو سال اول زندگى به حضور پدران‌شان نیازى ضرورى دارند. پسرانى که در این تحقیق مورد بررسى قرار گرفتند همگى پدرانى غایب داشتند. نکته مهم این بود که این پسران رفتارهایى کاملاً شبیه به پسران یتیم از خود نشان دادند. در تمامى این پسران اختلالات سیستماتیک در سطوح اجتماعى جنسى، اخلاقى یا شناختى دیده شد.

هنرى بیلر که تعداد زیادى از این پژوهش‌ها را انجام داده در این مورد مى‌گوید: «پسرانى که از غیبت پدر رنج مى‌برند و در سنین زیر دو سال قرار دارند، اختلالات شخصیتى بیشترى دارند تا پسرانى که در سنین بالاتر از غیبت پدر آسیب مى‌بینند. براى مثال کودکانى که پدران‌شان پیش از دو سالگى آن‌ها را ترک مى‌کنند، رفتارهایى حاکى از اعتماد کمتر و سخت‌کوشى کمتر از خود نشان مى‌دهند و در مقایسه با پسرانى که پدران‌شان آن‌ها را در سنین سه تا پنج سالگى ترک کرده‌اند، بیشتر احساس حقارت مى‌کنند.»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: پدر غایب
فصل دوم: پسران گم‌شده
فصل سوم: ترس از صمیمیت
فصل چهارم: خشونت سرکوب شده
فصل پنجم: خون پدر
فصل ششم: افسردگى سودمند
فصل هفتم: شکستن سکوت
پایان
مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پدران غایب
نویسنده
مترجمفرشید قهرمانی
ناشر چاپیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۴
زبانفارسی
شابک978-600-6268-27-9
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پدران غایب

Rend taMar
۱۳۹۹/۹/۶
کتابی که از خوندنش لذت بردم و شاید باعث بشه در شناخت خودم و مشکلاتی ک اهالی ذکور باهاش در ارتباط هستند را با دید بازتری بررسی کنم.
S A
۱۴۰۱/۱/۲
تا جایی که مطالعه کردم عالیه، مسائل رو خیلی خوب ریشه یابی کرده و دلیل خیلی از رفتارا رو شرح داده👌🏻🌹
Aidin PYZ
۱۴۰۰/۱/۶
به نظرم شاید نیازه که اکثر پسر‌هایی ایرانی یکبار این کتاب رو مطالعه کنند
بهمن رایان
۱۴۰۰/۸/۲۱
به پدران توصیه میکنم مطالعه کنند.
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب پدران غایب

برای دریافت کتاب پدران غایب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.