معرفی و دانلود PDF کتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1

عکس جلد کتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1

کتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی کاربردی و موثر است که به شما کمک خواهد کرد تا با مشکلات و چالش‌های روانی کودک خود آشنا شوید و درصدد رفع آن‌ها برآیید.

درباره‌ی کتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1:

سال‌های نخستین کودکی برای رشد شخصیت انسان اهمیت زیادی دارد و توجه به ابعاد روان شناختی و بررسی مشکلات ناشی از رشد پرشتاب دوران کودکی با هدف پیشگیری از آسیب‌های احتمالی بیشترین فرصت را برای رشد مثبت شخصیت کودک فراهم می‌کند. کودکانی که از سلامت روان، شادابی، نشاط و ویژگی‌های مثبت روان شناختی برخوردار باشند، می‌توانند در بزرگسالی موجبات رشد و شکوفایی خود و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند را فراهم کنند.

اتفاقاتی از قبیل کودک آزاری، مدرسه گریزی و... که این روزها در جامعه‌ی امروزی‌مان بسیار پررنگ شده است به دلیل نبود سلامت روان شناختی والدین و کودکان است. برای پیشگیری و درمان این مسائل و مشکلات، باید یک مشاور یا متخصص دخالت کند.

در فرایند مشاوره، درمان و سبب شناسی مشکلات کودکان، نخستین گام برای شروع درمان و اقدامات بالینی، تشخیص نوع مشکل و ریشه‌یابی آن است که علاوه بر مصاحبه‌های بالینی به منظور گردآوری اطلاعات مورد نیاز، به کارگیری آزمون‌های روان‌شناختی بسیار مؤثر و سودمند بوده و نقش تعیین کننده‌ای دارند.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آزمون‌ها داشته و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آزمون‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمده و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شده است.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1:

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روش‌های نوین و علمی را برای ارزیابی و شناسایی مشکلات روانشناختی کودکان به کار برده است و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها می‌توانید شخصیت کودک را ارزیابی کنید.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است.

کتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1 برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای والدین، معلمان و افرادی که با کودکان و نوجوانان ارتباط دارند، مناسب است. همچنین خواندن کتاب آزمون‌های روان شناختی کودکان (Psychological Tests For Children) به روانشناسان نیز توصیه می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
1: مقیاس تمایل کودکان به کنترل
2: مقیاس ناامیدی کودکان
3: مقیاس خود ارزیابی افسردگی کودکان
4: مقیاس ارزیابی مربی از رفتار اجتماعی
5: مقیاس خودپنداره کودکان
6: مقیاس نگرش‌های ناکارآمد کودکان
7: پرسشنامه اسنادهای شخصی کودکان
8: پرسشنامه ارزیابی شناختی کودکان
9: مقیاس شخصیت کودکی
10: پرسشنامه خشم کودکان
11: پرسشنامه ارزیابی شناختی کودکان
12: پرسشنامه سبک اسناد کودکان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۸۳
زبانفارسی
شابک978-600-95209-9-2
موضوع کتابکتاب‌های تست روانشناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1

برای دریافت کتاب آزمون‌های روانشناختی کودکان - جلد 1 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.