معرفی و دانلود PDF کتاب خرگوش گوش داد!

عکس جلد کتاب خرگوش گوش داد!
قیمت:
۲۴۸۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خرگوش گوش داد! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خرگوش گوش داد! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خرگوش گوش داد!

کتاب خرگوش گوش داد! نوشته‌ی کوری دورفلد، از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز که جوایز و افتخارات متعددی را در دنیا کسب کرده است، ماجرای لطیف و آموزنده‌ی پسر بچه‌ای را به تصویر می‌کشد که با علاقه و امید سازه‌ای را با اسباب بازی‌هایش می‌سازد اما دسته‌ای از کلاغ‌ها آن را خراب می‌کنند.

موضوع کتاب خرگوش گوش داد! چیست؟

شخصیت اصلی داستان پسربچه‌ای بامزه با موهای فرفری به نام تیلور است که روزی با خوشحالی وسایل خانه سازی‌اش را آورد تا یک چیز تازه و مخصوص به خودش را بسازد؛ وقتی کار تمام شد تیلور سازه‌ای زیبا و بزرگ ساخته بود که با دیدن آن، هم بسیار خوشحال بود و هم به خودش افتخار می‌کرد؛ تا اینکه دسته‌ای از کلاغ‌ها از راه رسیدند و سازه‌ای که تیلور با ذوق آن را ساخته بود خراب کردند؛ اتفاق غم‌انگیزی که تیلور را حسابی ناراحت و ناامید کرد. حیوانات جنگل یکی یکی از راه رسیدند و هر کدام راه‌حلی را به تیلور پیشنهاد دادند، اما فقط خرگوش بود که می‌دانست چه چیزی می‌تواند حال تیلور را خوب کند... به نظر شما خرگوش چه کار ویژه‌ای انجام داد تا تیلور دوباره خوشحال شود و شروع به ساختن سازه‌اش کند؟!

کتاب خرگوش گوش داد! (The Rabbit Listened) داستانی پر مفهوم و آموزنده است که با وجود متن و تصاویری ساده که به خوبی با هم هماهنگ هستند، مفاهیم بسیاری را به کودکان و حتی بزرگسالان می‌آموزد. کوری دورفلد (Cori Doerrfeld) به عنوان نویسنده و تصویرگر کتاب، دنیایی کودکانه و دوست داشتنی را خلق کرده است که به خوبی کودکان را با خود همراه می‌کند. او با ظرافت تمام حالات غم، شادی، سردرگرمی و ... را در چهره تیلور به تصویر کشیده است.

با وجود پس‌زمینه سفید رنگ در تصاویر کتاب، تمام تمرکز بر روی تیلور و حیواناتی است که یکی یکی وارد ماجرا می‌شوند و تنها قسمتی که رنگ پس زمینه بنفش است صحنه‌ی خراب کردن سازه‌ی تیلور توسط کلاغ‌هاست که دورفلد با ظرافت و هوشمندی اتفاق اصلی داستان را با رنگ دیگری به تصویر کشیده تا توجه کودکان را به حادثه‌ی ناگوار قصه جلب کرده و ناراحتی و نگرانی تیلور را به خوبی نمایش دهد.

کوری دورفلد در این داستان مفاهیمی مهم و تاثیرگذار را به کودکان می‌آموزد که گوشزد کردن آن حتی برای بزرگسالان نیز مفید است. زمانی که سازه‌ی تیلور خراب می‌شود هر کدام از حیوانات با راه‌حل‌های خاص خودشان به سراغ تیلور می‌آیند تا بلکه به او کمک کنند. مرغ از تیلور می‌خواهد که با هم صحبت کنند، فیل می‌خواهد کاری کند تا تیلور به یاد بیاورد که چگونه سازه را ساخته تا دوباره شروع به ساختن کند و ... راه‌حل‌های هر کدام از حیوانات شامل کلامی کردن احساسات، برون‌ریزی خشم، انگیزه دادن، خندیدن به اتفاقی که افتاده و ... است، اما تیلور هیچکدام از این راه‌حل‌ها را نمی‌خواهد تا اینکه خرگوش از راه می‌رسد و تنها کاری که می‌کند سکوت و گوش کردن به حرف‌های تیلور است؛ کاری که هیچکدام از حیوانات انجام ندادند.

نقطه قوت این کتاب نیز، قسمت گوش دادن خرگوش به تیلور است؛ سکوت کردن و گوش دادن به صحبت‌ها و حتی خشم‌های فردی که ناراحت و خشمگین شده، نکته‌ای‌ است که اغلب به دست فراموشی سپرده می‌شود. معمولاً در مواجهه با هر مشکل و پیشامد ناخوشایندی هر کسی راهی را که به ذهنش می‌رسد، برای کمک پیشنهاد می‌دهد اما داستان «خرگوش گوش داد!» نشان می‌دهد گاهی تمام کاری که برای کمک کردن لازم است سکوت، گوش دادن و همدلی است.

کتاب حاضر با بیانی دلنشین و داستانی ساده به کودکان و حتی بزرگسالان همدلی، گوش شنوا بودن برای مشکلات دیگران، امید، تلاش و مهربانی را می‌آموزد. دورفلد در این قصه تلاش داشته تا موقعیتی را به کودکان نشان دهد که تمام انسان‌ها آن را در دوره‌های مختلف زندگی تجربه می‌کند؛ زمانی که با امید و ذوق شروع به انجام کاری می‌کنند اما به هر دلیلی شکست خورده و در نهایت ناامید می‌شوند.

داستان خرگوش گوش داد! با نگاهی روانشناسانه از همان سنین حساس کودکی، اصلی‌ترین مفهومی که سعی دارد به کودکان یاد دهد این است که زمانی که فردی با شکست مواجه شد با او همدلی کرده و برایش گوش شنوا باشند. مفاهیم بعدی که کودکان با خواندن این ماجرا یاد می‌گیرند این است که در موقعیت‌هایی که با شکست روبه‌رو شدند ناامید نشده و دوباره به تلاش خود ادامه دهند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

جوایز و افتخارات کتاب خرگوش گوش داد!

- از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز
- انتخاب سردبیران نیویورک تایمز
- از کتاب‌های قابل توجه کودکان نیویورک تایمز در سال 2018
- بهترین کتاب کودکان وال استریت ژورنال در سال 2018
- نامزد جایزه Monarch در سال 2020
- نامزد بهترین کتاب مصور گودریدز در سال 2018
- نامزد جایزه کتاب مصور CLEL Bell در سال 2019
- بهترین کتاب افتخار شارلوت هاک توسط NCTE در سال 2019
- کتاب افتخار SCBWI Golden Kite در سال 2019
- از بهترین کتاب‌های کودکان و نوجوانان کتابخانه عمومی نیویورک در سال 2018
- از بهترین کتاب‌های تصویری کتابخانه عمومی شیکاگو در سال 2018
- از بهترین کتاب‌های سال Kirkus در سال 2018
- از بهترین کتاب‌های ناشران هفتگی در سال 2018

نکوداشت‌های کتاب خرگوش گوش داد!

- یک سکوی پرشی زیبا برای بحث و صحبت در مورد غم و اندوه با بچه‌ها (Book Riot)

- - یک کتاب دوست داشتنی است، حتی برای بزرگسالانی که ممکن است فراموش کنند توجه بی سر و صدا قدرت درمانی خود را دارد. (وال استریت ژورنال)

- این کتاب علاوه بر تأیید احساس خشم و ناامیدی، وسیله خوبی برای بحث گروهی در مورد راه‌هایی است که به دیگران کمک می‌کند تا با این احساسات مقابله کنند. گاهی اوقات فقط گوش دادن از همه چیز بهتر است (SLJ)

- یادآوری برای بزرگسالان و کودکان به طور مساوی که بعضی اوقات بهترین راه برای کمک به کسی این است که بی سر و صدا کنار او بنشینید. (BCCB)

کتاب خرگوش گوش داد! مناسب چه کسانی است؟

این داستان پرمفهوم و زیبا همراه با تصاویری دوست داشتنی برای کودکان سنین 3 تا 7 سال آموزنده و سرگرم کننده خواهد بود.

در بخشی از کتاب خرگوش گوش داد! می‌خوانیم:

خرگوش نزدیک و نزدیک‌تر آمد. طوری که تیلور گرمای تنش را حس کرد. دوتایی توی سکوت نشسته بودند که تیلور به حرف آمد: «خواهش می‌کنم پیش من بمان». خرگوش گوش داد. بعد تیلور حرف زد و خرگوش گوش داد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خرگوش گوش داد!
نویسنده
مترجمرضی هیرمندی
ناشر چاپیانتشارات پرتقال
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۷
زبانفارسی
شابک978-600-462-331-5
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۸۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خرگوش گوش داد!

بهاره محمدی
۱۴۰۱/۵/۹
شاید حتی برای ما بزرگترها هم اموزنده باشه
گاهی بچه‌ها فقط می‌خوان شنیده بشن تا اینکه راهکاری بهشون داده بشه
Angel heaven
۱۴۰۱/۹/۱۹
کتاب خوبی بود دخترم دوسش داشت واسه خودمم آموزنده بود
Tayebe Khob
۱۴۰۱/۶/۱۸
موضوع کتاب مورد علاقه پسرم نبود متاسفانه
محسن علی نژاد
۱۴۰۱/۶/۱۴
پسرم با تمام وجود عاشقش شد. 🤩
مرتضی علایی
۱۴۰۱/۳/۲۵
بسیار شیرین و آموزنده.
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب خرگوش گوش داد!

برای دریافت کتاب خرگوش گوش داد! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.