معرفی و دانلود کتاب سوراخ دعا را گم کردن

عکس جلد کتاب سوراخ دعا را گم کردن
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سوراخ دعا را گم کردن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سوراخ دعا را گم کردن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سوراخ دعا را گم کردن

اریک بارکر در کتاب سوراخ دعا را گم کردن که از آثار پرفروش نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال است، به بررسی مسائلی می‌پردازد که در دنیای واقعی منجر به موفقیت خواهند شد.

اریک بارکر (Eric Barker) در کتاب سوراخ دعا را گم کردن (Barking up the wrong tree) با پاسخ به این سوال که چرا هر چیزی که درباره موفقیت می‌دانیم غالبا اشتباه است؟ شما را با موفقیت در زندگی و نه صرفا با پول درآوردن آشنا می‌کند. او به شما می‌گوید با انتخاب چه نگرش‌ها و رفتارهایی می‌توانید در دستیابی به اهداف‌تان در تمامی عرصه‌های حرفه‌ای یا شخصی موفق عمل کنید.

اکثر کتاب‌ها به یک بُعد از موفقیت می‌پردازند یا نظریه‌هایی ارائه می‌کنند که کاربردی نیستند اما بارکر در این کتاب به مسائلی که موثر واقع می‌شوند نگاهی انداخته و سپس مراحلی را یاد می‌دهد که می‌توانید برای رسیدن به هدف مورد نظرتان استفاده کنید.

بخش اعظمی از آنچه در خصوص ویژگی‌هایی که موفقیت را به ارمغان می‌آورند به شما گفته شده است منطقی، جدی و کاملا غلط هستند. بارکر در این کتاب با شکستن افسانه‌ها، و بررسی علمی که پشت عوامل جدا کننده افراد بسیار موفق از بقیه وجود دارد به شما یاد می‌دهد تا با انجام چه کارهایی می‌توانید به آن‌ها شبیه‌تر شوید، و شما را متوجه این موضوع خواهد کرد که چرا خوب است که در بعضی موارد، شبیه آن‌ها نیستید.

نویسنده در این کتاب چند سوال مهم درباره موفقیت در زندگی را مطرح می‌کند. او در فصل 1، بررسی می‌کند که آیا عدم ریسک و انجام آنچه به ما گفته می‌شود واقعا موفقیت را به ارمغان می‌آورد یا خیر. در فصل 2، می‌گوید که چه زمانی آدم‌های خوب از همه موفق‌تر می‌شوند و همچنین اصول ماکیاولی در مورد پول چه زمانی درست است. در فصل 3 موفقیت را از دیدگاه یگان‌های ویژه نیروی دریایی، دکتران اقتصاد و استادان کونگ‌فو بررسی می‌کند. در فصل 4 به این موضوع می‌پردازد که چگونه کارکنانی که بیشترین شبکه‌ها را دارند، سازنده‌ترین افراد می‌شوند. در فصل 5 به مسئله نگرش می‌پردازد و این که چگونه اعتماد به نفس می‌تواند موجب شود تا با هر فشاری که شده، راهمان را به سوی آنچه فکر می‌کنیم توانایی انجامش را داریم باز کنیم و در نهایت در فصل 6 مهم‌ترین حقیقت را از منظری دیگر بررسی می‌کند، و سعی می‌کند نشان دهد چطور موفقیت در کار، با موفقیت در زندگی هم تراز شده و چه زمانی اینگونه نخواهد بود.

در بخشی از کتاب سوراخ دعا را گم کردن می‌خوانیم:

مطالعات نشان می‌دهد که اگر از دیگران انتظار داشته باشیم که غیر قابل اعتماد باشند، پیشگویی خود محقَق کننده را ایجاد می‌کنیم. اینطور برداشت می‌کنید که آن‌ها رفتار بدی دارند، بنابراین دیگر اعتماد نمی‌کنید، به این معنی که تلاشتان را دریغ می‌کنید و یک مسیر نزولی ایجاد می‌کنید. تعجب‌آور نیست که در تیم‌هایی که یک عضو بد وجود دارد، نقص عملکرد 30 تا 40 درصد است.

بنابراین، بله، شیطنت‌های فردی می‌تواند نتایج خوبی به دست دهد، اما تنها تا زمانی جواب می‌دهد که دیگران نیز شروع به سمبل کردن نکرده‌اند. سپس همه رنج می‌برند، زیرا در نهایت فرهنگی خودمحور همانند مولداوی خواهید داشت که مردمی که با مشارکت در خیر و رفاه عمومی، ارزش‌آفرینی کنند وجود نخواهند داشت. روت وینهوفن گفت: «کیفیت یک جامعه مهم‌تر از جایگاه شما در آن جامعه است.» چرا اینطور است؟ رابرت اکسلرود، استاد علوم سیاسی دانشگاه میشیگان، توضیح می‌دهد: «خوب نبودن ممکن است در ابتدا نویدبخش به نظر برسد، اما در دراز مدت می‌تواند محیطی را که برای موفقیت نیاز است، نابود کند.»

به عبارت ساده، هنگامی که شروع به خودخواهی و پیروی از اصول ماکیاولی کنید، دیگران در نهایت متوجه خواهند شد. اگر آن‌ها قبل از اینکه به قدرت برسید تلافی کنند، دچار مشکل می‌شوید. حتی اگر موفق شوید، باز هم به مشکل برمی‌خورید. شما به دیگران ثابت کرده‌اید که راه موفقیت، شکستن قوانین است و آن‌ها نیز قوانین را می‌شکنند؛ زیرا رفتار بد، مسری است و مردم هم کاری را که موثر واقع شده، انجام می‌دهند. شما شکارچیان دیگری مانند خودتان ایجاد خواهید کرد. سپس افراد خوب آن جا را ترک می‌کنند. این باعث ایجاد اثر موجی می‌شود: به زودی مکانی مانند مولداوی را به وجود می‌آورید که دوست ندارید دیگر در آن کار کنید. هنگامی که اعتماد از بین می‌رود، همه چیز از بین می‌رود. در تحقیقاتی که در عرصه‌های کار، تیم‌های ورزشی، و اعضای خانواده انجام شده است، افراد چه صفتی در دیگران را به عنوان مطلوب‌ترین صفت نام برده‌اند؟ قابل اعتماد.

موفقیت به معنای فراتر رفتن از خودخواهی برای ایجاد اعتماد و دستیابی به همکاری است. به طرز طعنه‌آمیزی، حتی اگر می‌خواهید در شرارت موفق باشید، باید اینگونه عمل کنید. بنابراین برای اینکه بدانید چرا خودخواهی در سازمان‌ها در طولانی مدت جواب نمی‌دهد و اینکه اعتماد و همکاری چقدر ضروری است، باید به جنایتکاران نگاه کنید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه: چه چیزی واقعا باعث ایجاد موفقیت می‌شود؟
فصل 1: آیا باید ریسک نکنیم و کاری که به ما گفته می‌شود را انجام دهیم تا موفق شویم؟
فصل 2: آیا آدم خوب‌ها به جایی نمی‌رسند؟
فصل 3: آیا کسانی که رها می‌کنند هیچ وقت برنده نمی‌شوند و برندگان هیچ‌وقت رها نمی‌کنند؟
فصل 4: چیزی که می‌دانید مهم نیست، کسی که می‌شناسید مهم است
فصل 5: خودتان را باور داشته باشید... گاهی اوقات
فصل 6: کار، کار، کار... یا توازن کار و زندگی؟
نتیجه‌گیری: چه چیزی باعث ایجاد زندگی موفق می‌شود؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سوراخ دعا را گم کردن
نویسنده
مترجمشهلا ثریاصفت
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات343
زبانفارسی
شابک978-600-8738-77-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سوراخ دعا را گم کردن

محمد دره سیری
۱۴۰۱/۸/۲۰
کتابیه ک وقتی شروع کنی نمیخوای بذاری کنار، خط به خط و کلمه به کلمه شو زیرش خط می‌کشی و حفظ می‌کنی
کتابی به همراه آمار و تحقیقات گسترده در مورد موفقیت.
کتابی ک منو یاد خیلی از آیات و توصیه‌های دینی انداخت ک با تحقیق کردن اونا رو راست آزمایی کرده.
کتابی ک دوست داری به انتهاش نرسی و مطالبش تموم نشن.
بی نظر بود بی نظر 👌🥺🥲🥲
ممنون از شما خانم شهلا ثریاصفت 🙏🙏🙏
مصطفی حسن خانی فرد
۱۳۹۸/۴/۱
کتاب صوتی‌ش رو هم بیارید مرسی
ازاده اقایی
۱۳۹۹/۱۱/۱
کتاب فوق العاده ایه توصیه میکنم حتما مطالعه ش کنید
saeid ostad
۱۳۹۹/۲/۲۴
دوستاتی ک مطالعه کردن به نظرتون اول این رو بخونم یا این راهش نیست؟
A Afshar
۱۳۹۸/۴/۶
به موضوعات خیلی خوبی پرداخته.
haleh m
۱۳۹۸/۴/۴
کتاب خیلی خوبیه
حسین ولیپور
۱۳۹۸/۵/۹
کتاب خیلی خوبی بود ولی کاش بیشتر توجیح میکرد
کاملیا .ب
۱۳۹۸/۴/۹
عالیه این کتاب
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب سوراخ دعا را گم کردن

برای دریافت کتاب سوراخ دعا را گم کردن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.