معرفی و دانلود PDF کتاب فرزند رنگ‌ها

عکس جلد کتاب فرزند رنگ‌ها
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب فرزند رنگ‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فرزند رنگ‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرزند رنگ‌ها

کتاب فرزند رنگ‌ها نوشته‌ی زهره برائی نژاد، بر اساس تازه‌ترین تحقیقات علمی ثابت می‌کند که شخصیت والدین چه تأثیری بر روی رفتار فرزندان و آینده‌ی آن‌ها می‌گذارد.

درباره‌ی کتاب فرزند رنگ‌ها:

اختلالات رفتاری در دوران ابتدایی کودکان نمایان می‌شود و به طور قابل ملاحظه‌ای بر عملکرد تحصیلی، اجتماعی و حرفه‌ای کودکان اثر منفی می‌گذارد. این اختلالات منجر به بیماری‌های روانی مانند اعتیاد، دزدی، اختلالات اضطرابی و خلقی، عدم یادگیری و... در بزرگسالی می‌شود. از دیگر ویژگی‌های کودکان دارای اختلالات رفتاری بیش فعالی، پرخاشگری، دروغگویی، بی‌قراری و... می‌باشد و در ایالات متحده آمریکا شیوع این بیماری‌ها از سن 8 - 6 سالگی گزارش شده است.

از اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار بر روی رفتار کودکان، والدین هستند. در واقع عملکردها، رفتارها و کارکردهای متعدد خانواده منجر می‌شود مراحل ابتدای رشد فکری کودکان تحت تأثیر جدی قرار بگیرد به همین دلیل خانواده در تربیت کودکان رابطه‌ی مستقیم دارد.

مشکلات رفتاری زندگی فردی و اجتماعی کودکان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین توجه کافی به مسائل بهداشت روان کودکان بسیار حائز اهمیت است و از شیوع بیماری‌های مزمن جلوگیری می‌نماید. توجه به اهمیت این مسائل، هر گونه تلاشی که در راستای شناسایی و تشخیص، پیشگیری، کنترل و درمان اختلالات رفتاری و روانی صورت گیرد و بهداشت روانی جامعه را القا بخشد، ارزشمند است.

بیشتر کودکان رفتارهای نادرست دارند و با دیگران بدرفتاری می‌کنند. اغلب اوقات معلمان و همکلاسی‌هایشان آنان را طرد می‌کنند و این امر موجب می‌شود تا قدرت یادگیری آن‌ها پایین بیاید. در این کتاب عوامل موثر بر اختلالات رفتاری کودکان که نقش بسیار مهمی جهت جلوگیری از شیوع و پیشگیری دارد، مورد بررسی قرار گرفته است.

در بخشی از کتاب فرزند رنگ‌ها می‌خوانیم:

یکی از هیجان‌هایی که در زندگی همه‌ی افراد نقش مهم و موثری دارد، هیجان خشم است. خشم نوعی از هیجان است که اغلب بر اثر واکنش شخص نسبت به رفتارهای نامناسب دیگران بروز می‌کند. خشم ممکن است از یک رنجش و ناراحتی زودگذر تا یک عصبانیت تمام عیار گسترش یابد. اما در هر حال پدیدهای کاملا طبیعی است و مانند سایر احساسات و هیجان‌ها نشانه‌ها نشانه‌ی سلامت، تندرستی و عواطف انسانی است.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: رنگ خطر مشکلات رفتاری در کودکی
فصل 2: تاثیر ویژگی‌های شخصیتی والدین بر رفتار ناکارآمد کودکان
فصل 3: پاسخ به رابطه بین ویژگی‌های شخصیتی والدین و رفتارهای کودکان
منابع کتاب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فرزند رنگ‌ها
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ماهواره
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۳۶
زبانفارسی
شابک978-622-266-055-0
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فرزند رنگ‌ها

هانا هانا
۱۴۰۰/۹/۲۲
بنظرم این کتاب به لحاظ آموزشی و جنبه اطلاع رسانی، بسیار نامفهوم و غیرقابل درک و فهم بود و تمام کتاب آمار و تعریف اصطلاحات روانشناختی بود،.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب فرزند رنگ‌ها

برای دریافت کتاب فرزند رنگ‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.