معرفی و دانلود PDF کتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده

عکس جلد کتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده
قیمت:
۵۵۰۰۰ تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده

غلامرضا نظربلند در کتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده، اصول و مهارت‌های مدیریت مالی را به شما آموزش می‌دهد. با آگاه شدن از نظام مالی و بانکی یاد می‌گیرید که چگونه با عوامل مخرب درونی و بیرونی اقتصادی مقابله کنید.

کتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده (Income & expenditure pattern home economics management) به موضاعاتی مانند امور مالی شخصی، اقتصاد خانواده، پس‌انداز و سرمایه‌گذاری می‌پردازد.

نویسنده در کتاب این سوال را مطرح می‌کند که چرا اشخاص و خانواده‌ها الگوی مصرف نادرستی دارند و نمی‌توانند دخل و خرجشان را مدیریت کنند؟ او برای پاسخ به همین پرسش تصمیم به نوشتن کتابی می‌گیرد تا به همه‌ی افراد جامعه مهارت‌های مدیریت مالی را بیاموزد و موجب بهبود سطح زندگی و رفاه آنان شود.

اشخاص و خانواده‌ها با آگاهی از نظام مالی و بانکی جهانی و داخلی، دانستن الگوی دخل و خرج صحیح، کسب مهارت‌های مدیریت مالی و رعایت اصول دخل و خرج، می‌توانند حقوق مالی خود را مدیریت نمایند و منابع مالیشان را هدر ندهند؛ بنابراین در این شرایط قادر به ارتقای سطح زندگی‌شان هستند.

هر فردی دارای استقلال مالی است، چه سرپرست یک خانواده باشد و چه به صورت مجرد زندگی کند، خودش مسئول امور مالی زندگی‌اش می‌باشد و باید بتواند دخل و خرجش را مدیریت کند. مهارت مدیریت دخل و خرج باید به صورت تجربی و به مرور زمان به دست آید، ولی اگر منبعی علمی و عملی برای این هدف موجود باشد، به فرد کمک می‌کند تا از خطاها و ضررهای مالی دور شود. کتاب «الگوی دخل و خرج» با همین هدف به نوشته شده است.

در بخشی از کتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده می‌خوانیم:

برنامه‌ریزی مالی که هدفش تحقق اهداف مالی اشخاص و خانواده هاست، وضعیت مالی جاری اشخاص و خانواده‌ها را تحلیل و نیازهای کوتاه مدت و بلند مدت آنان را پیش‌بینی (مالی) می‌کند و به موضوعاتی چون هزینه، تأمین مالی و پس انداز و سرمایه گذاری می‌پردازد.

کمیابی منابع مسأله‌ای است که اهمیت برنامه‌ریزی مالی را بیشتر نمایان می‌کند. کمیابی منابع به این مفهوم است که بشر منابع محدودی در اختیار دارد، حال آنکه خواسته‌ها و نیازهای او نامحدود است. از این رو، حتی استفاده اندک از منابع برای رفع نیاز، به همان اندازه امکان استفاده از آن را برای رفع نیازی دیگر محدود می‌کند. برای حل نامعادله نیازهای نامحدود و منابع محدود، باید از منابع موجود استفاده بهینه بکنیم، به نحوی که با کمترین هزینه ممکن، بیشترین فایده عاید شود، تحقق این امر که به معنای کمینه کردن هزینه فرصت است، بر عهده «برنامه‌ریزی مالی شخصی» است.

برنامه‌ریزی مالی شخصی از اجزایی چون بودجه بندی، مدیریت نقدی / اعتباری، تأمین مالی، حفظ دارایی‌ها و درآمدها، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی برای دوران بازنشستگی تشکیل شده است، که هر کدام نقشی در جهت نیل به مقصود ایفا می‌کنند. در زیر به هریک از این اجزا و نیز مراحل تهیه برنامه مالی اشاره می‌کنیم.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول
فصل اول: مالیه‌ی شخصی و برنامه‌ریزی مالی
فصل دوم: صورت‌های مالی شخصی چیست و چگونه تهیه می‌شود؟
فصل سوم: ارزش زمانی پول
بخش دوم
فصل چهارم: مالیه‌ی رفتاری، پیشینه، مفاهیم، کاربردها و راهکارها
فصل پنجم: نیاز، نیازشناسی، نیازآفرینی، نیازسنجی و مدیریت نیاز
بخش سوم
فصل ششم: نهادهای مالی
فصل هفتم: بازارها و ابزارهای مالی
بخش چهارم
فصل هشتم: بانک و پس‌انداز
فصل نهم: سرمایه‌گذاری
پیوست فصل‌ها
نمایه
منابع، انگلیسی و فارسی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۲۹
زبانفارسی
شابک978-964-468-553-8
موضوع کتابکتاب‌های مالی و بیمه
قیمت نسخه الکترونیک
۵۵۰۰۰ ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده

soran ahmadnezhad
۱۴۰۰/۱۱/۴
این کتاب تخصصی دانشگاهی است نه یک کتاب عمومی و بخصوص با این فونت ریز اصلا قابل خواندن نیست اصلا ارزش خواندن ندارد
Mohsen Aghaei
۱۴۰۱/۳/۲۷
به نسبت عنوان محتوی زیاد سازنده نبود و بیشتر تالیف چند کتاب غربی بود تا تحقیق نویسنده
مهین خواجه
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
خیلی مغید بود خصوصا براى من که دخل و خرجم قاطی هم میشه کمک میکنه
abbas sh
۱۳۹۹/۶/۳۱
بسیار جامع و آموزنده
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده

برای دریافت کتاب الگوی دخل و خرج: مدیریت مالی خانواده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.