معرفی و دانلود کتاب ناطور دشت

عکس جلد کتاب ناطور دشت
قیمت:
38000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ناطور دشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ناطور دشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ناطور دشت

کتاب ناطور دشت مشهورترین اثر نویسنده آمریکایی جی. دی. سلینجر است. قهرمان داستان ناتور دشت «هولدن کالفیلد»، یک نوجوان امریکایی است که خود را در دنیاى پر هرج و مرج امریکا مى‌یابد. بیان شیرین او گاهی لبخند به لب خواننده می آورد و گاهی تلخ است. روایت سرگردانی و یاس متعلق به این جوان جستجوگر به گونه‌ایست که با او همدل و همفکر می شوید.

ناتور دشت (Catcher in the rye) یکی از پرفروش‌ترین‌ کتاب‌های تاریخ ادبیات جهان و از جمله کتاب‌هایی است که در فهرست ۱۰۰ کتابی که باید پیش از مرگ خواند، آمده است. هولدن کالفید، شخصیت اصلی این رمان در نظر سنجی مجله کتاب Book Magazine توانسته؛ عنوان دومین شخصیت ادبی جهان را به دست آورد.

جروم دیوید سالینجر (J. D. Salinger) نویسنده‌ایست که هر یک‌ از آثارش‌ حادثه‌ای‌ در ادبیات‌ خوانده‌ می‌شود، از مطرح‌ترین‌ و تاثیرگذارترین‌ نویسندگان‌ معاصر آمریکاست‌. شهرت‌گریز است‌. کم‌ سخن‌ می‌گوید. بسیار می‌نویسد و به‌ ندرت‌ منتشر می‌کند.

سلینجر در این کتاب تنها روایت سه روز از زندگی هولدن نوجوان شانزده ساله‌ای را بیان می‌کند که در یک مرکز درمانی بستری است. این نوجوان که «هولدن کالفیلد» نام دارد تصمیم می‌گیرد ماجرای خود را قبل از آمدن به این مرکز درمانی، برای کسی تعریف کند، که همین موضوع بن‌مایه شکل‌گیری این رمان می‌شود.

هولدن پسری پر احساس باهوش و بامعلومات و مهربان است پسری که عاشق بچه ها و سادگی آن‌هاست و از وارد شدن هر چیز نادرست و زشتی به زندگی آن‌ها نارحت می‌شود. پسری که استعداد زیادی دارد بیهودگی انسان‌های اطراف و پوچ بودن روح آن‌ها را درک می‌کند اما خود نیز در بی‌هدفی دیگری درگیر است.

ناطور دشت، گرچه گاهی تلخ است اما به سادگی خصوصیات آدم‌هایی را بیان می‌کند که ظاهرا خوب و منطقی هستند اما در واقع به بیماری خودبینی و غرور کاذب کامل بودن مبتلا هستند بدون آنکه خبر داشته باشند و حکایت جوان‌های جستجوگری است که به دنبال مفهوم واقعی زندگی و زنده بودن می‌روند. گاهی موفق. گاهی ناموفق. در هر صورت، همرنگ جماعت نمی‌شوند حتی اگر به قیمت خوبی برایشان تمام نشود.

ناطور دشت منعکس‌کننده‌ی از خودبیگانگی در دنیای بی‌رحم است و جامعه مدرن غرب را به باد انتقاد می‌گیرد. هولدن نماد هر جوانی است که برای پرورش یافتن و زندگی کردن مطابق قوانین جامعه احساس فشار می‌کند و اینکه مجبور است ارتباطات انسانی با ارزشش را کنار بگذارد و خواسته‌های شخصی خود را با عرف جامعه تطبیق دهد. در این کتاب مفاهیم پیچیده‌ای همچون هویت، تعلق، از دست دادن، ارتباط و بیگانگی مطرح می‌شوند.

ناطور دشت همواره در میان لیست چالش‌انگیزترین کتاب‌ها قرار گرفته است و برای سال‌ها در کتابخانه‌ها و مدرسه‌های آمریکا سانسور شده و ممنوع بوده است. همچنین شخصیت هولدن کالفید پس از هاکلبری فین مطرح‌ترین نوجوانِ گریزان در ادبیات آمریکا به شمار می‌رود.

کتاب ناطور دشت در طول تاریخ ماجراهای زیادی را از سر گذرانده که یکی از معروف‌ترین این ماجراها، پیدا شدن ردپای آن در دو ترور معروف تاریخ آمریکا یعنی ترور ریگان و جان لنون است. در جیب کت هر دو تروریست این حوادث، «ناتور دشت» را پیدا کردند!

در بخشی از متن این رمان می‌خوانید:

یه مشت علاف دور و برم بود. مخصوصا همین میز سمت چپى و اونایى که بالا سرم ایستاده بودن. یه پسر و دختر مسخره. تقریبا همسن خودم بودن شاید یه کم بزرگتر. مى‌شد دید که کاملا مراقب بودن تا ته گیلاس هاشونو آروم برن بالا. یه کم به حرفاشون گوش دادم. کار دیگه‌اى نداشتم. پسره داشت درباره‌ى مسابقه‌ى فوتبالى که همون بعد از ظهر دیده بود صحبت مى‌کرد. لا مصّب داشت تمام بازى رو با جزئیات براش تعریف مى‌کرد. حرفاش داشت خستم مى‌کرد. معلوم بود دوست دخترش هم زیاد علاقه‌اى نداره به حرفاش گوش بده. قیافش حتى از پسره هم مسخره‌تر بود. همه‌ى دخترهاى زشت همینطورن. بعضى وقتا دلم براشون مى‌سوزه. به خصوص وقتایى که پسره دوتا گوش مفت گیر میاره و چرندیاتى درباره‌ى مسابقه‌ى فوتبال براشو تعریف مى‌کنه. یه یارو دیگه هم بود که بهش مى‌خورد توى جو ییل درس مى‌خونه. یه دست لباس فلانل تنش بود و یه جلیقه‌ى چهارخونه هم انداخته بود روش. همه‌ى اون حرومزاده‌ها مثل هم بودن. بابام دوس داشت من برم مدرسه‌ى ییل یا پرینستون.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ناطور دشت
نویسنده
مترجممتین کریمی
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات231
زبانفارسی
شابک978-600-176-093-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
38000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ناطور دشت

نیلوفر معتبر
۱۴۰۰/۵/۲
کتاب خوبی بود. ترجمه ش روان بود. سبک خاصی داشت که ممکنه همه پسند نباشه. بیانش، شیرین بود و باعث می‌شد که ترغیب بشی پیوسته بخونیش. اشتراکاتی بین این کتاب و کتاب "مزایای منزوی بودن" هست. قسمت جالب شخصیت هولدن، این بود که برعکس همه ما که بنا به دلایلی از یه نفر متنفریم و بعد هر کاری اون انجام داد، با دیدِ تنفر بهش نگاه می‌کنیم، هولدن جزئی نگر بود و مثلاً می‌گفت از اون حرفی که فلانی زد، متنفرم یا از فلان حرفی که بعدش زد، خوشم اومد... شاید پایان بهتری می‌شد براش متصور شد اما نویسنده در روند داستان، به هدفش می‌رسه و نیاز به پایان خاصی نداره...
Mahdi Maleki
۱۳۹۷/۱۰/۲۴
پسر، وقتی یکی می‌میره، حسابی مرتبش می‌کنن. امیدوارم اگه واقعا مردم، یه نفر پیدا شه که عقل تو کله‌ش باشه و پرتم کنه تو رودخونه، یا نمی‌دونم، هر کاری بکنه غیر گذاشتن تو قبرستون. اونم واسه این‌که مردم بیان و یکشنبه‌ها گل بذارن رو شکمم و این مزخرفات. وقتی مردی گل می‌خوای چیکار؟
من وقتی که کتابو می‌خوندم فکر میکردم من هولدن کالفیلد هستم. همذات پنداری مطمئن باشید نمیتونه ضعف کتاب باشه.
aatefeh ....
۱۳۹۶/۸/۲۶
یکی از بهترین رمان‌هایی که خوندم... داستان سه روز از زندگی پسری نوجوان به اسم هولدن کالفیلد که از مدرسه شبانه روزی اخراج شده و داره به شهر خودش برمیگرده، طنز قشنگی داره که عقده‌ها و تنهایی‌های هولدن رو برای خواننده بیشتر قابل درک میکنه... هولدن جز محبوبترین شخصیت‌های داستانیه و مونولوگ هاش لحظات بسیار شادی رو برای خواننده به وجود میاره
Fiya ^
۱۳۹۹/۹/۱۷
من خیلی تعریف این کتاب و شنیده بودم و تو کامنت‌ها خیلی ازش تعریف کردن و میگفتن شبیه کتاب "مزایای منزوی بودنه" آره مقداری شبیهش بود. قشنگ بود از خوندش خیلی لذت بردم. ولی من داشتم میخوندمش که یکدفعه دیدم تموم شد😑 چه جور پایانی بود آخه. هیچی نشد. فقط یک دفعه تموم شد انگار که وسطاش بود. خورد تو ذوقم.
محمدرضا چابکی
۱۳۹۹/۷/۱۴
این کتاب واسه دهه پنجاه میلادی تو امریکا یه چیز حیرت انگیزی میشه. شاید همین الانش هم تو امریکا چیز خوبی باشه. اما من نتونستم تو اعمالش همراهش باشم ولی با افکارش خوب تونستم ارتباط برقرار کنم. بهترین قسمتش ارتباط هولدن با خواهرشه. اینکه هولدن باشی و همچین خواهری داشته باشی شانسه دیگه پس چیه.
ناصر غنایی
۱۳۹۶/۱۱/۱۶
کتاب عالی، ترجمه آقای محمد نجفی رو خوندم که خیلی روان و مناسب با فضای داستان بود. نگرش یک نوجوان به مسائل و مشکلاتش و چالشهای فکری و صحبتهای درونی که با خودش داره خیلی زیبا در این کتاب نوشته شده...
Sara Delshad
۱۳۹۷/۷/۱
کتاب قشنگیه درمورد پسری هست ک وارد دوره‌ی نوجوونیش شده و داره با واقعیت‌های دنیای اطرافش آشنا میشه. پیشنهاد میکنم بخونین مخصوصا برا نوجوونا عالیه بنظرم ارزش وقت گذاشتن داره👍👍🌷
Arash .H
۱۳۹۷/۶/۲۸
خیلی کتاب خاصی هست و اگه کسی کامنت‌ها رو میخونه که ببین این کتاب ارزش خوندن داره یا نه، در با ارزش بودنش شک نکنه. کتابی هست که هر کتاب دوستی حتما باید بخونه.
R R
۱۴۰۱/۹/۵
اصلا از کتاب خوشم نیومد خیلی متن خیلی ساده بدون جزییات بود انگار نویسنده میخواست فقط یه چیزی بگه برای خالی نبودن عریضه گویینده تلاش میکرد جذاب کنه کتاب رو ولی خب کار از ریشه مشکل داشت
kimia kavand
۱۳۹۹/۸/۳۰
اصلا نمیدونم چطوری خوندمش. انقدر گیرا بود که بیخیال همه چیز شدم که بتونم سریع بخونمش... روان، زیبا، واقعی و پر احساس بود. چیزی که برای من ناب، خالصانه و دوست داشتنی بود 💛🌼💛
Nasim Hp
۱۳۹۹/۱۰/۴
تحولات درونی یک نوجوان رو که بیشتر اوقات خودش هم نمیدونه چه چیزی خوشحالش می‌کنه چه چیزی ناراحتش می‌کنه و کسی که خیلی زود نسبت به همه چیز و همه کس حس بد پیدا میکنه رو‌ شرح میده
Zara Gh
۱۳۹۷/۲/۱
من واقعا از خوندنش لذت بردم. جی دی سلینجر واقعا کتاباش معرکه هستن. ترجمش هم خیلی روان و خوبه. پیشنهادمیکنم بخونید این کتابو حتما👌👌پشیمون نمیشید
الهه علیزاده
۱۳۹۶/۵/۲۳
این کتاب معرکه اس پسر!این ترجمه خوبه و خیلی روانه ولی به نظر من ترجمه اقای محمد نجفی به حال و هوای نسخه اصلی کتاب نزدیک تره. ممنون از کتابراه
amirreza shahraki
۱۳۹۸/۶/۲۸
کتاب خوبیه ولی کاش مثل فرهنگ خودمون از این نمونه‌ها نوشته میشد توی آمریکا سیگار کشیدن و مست شدن و رقص برای سرگرم شدن خوبه ولی اینجا چطور میشه مدیریت کرد؟؟؟!!!
منصوره میرزایی
۱۳۹۷/۱۰/۲۰
برخلاف اینکه خیلیا خوندن این کتابو توصیه می‌کردن دوسش نداشتم. ریتمش خیلی کند بود. این همه توضیح می‌داد ولی داستان پیش نمی‌رفت. خوندنش رو به کسی توصیه نمی‌کنم 🙁
مشاهده همه نظرات 44

راهنمای مطالعه کتاب ناطور دشت

برای دریافت کتاب ناطور دشت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.