معرفی و دانلود کتاب آرمان شهر

عکس جلد کتاب آرمان شهر
قیمت:
۴۹۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آرمان شهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آرمان شهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آرمان شهر

توماس مور در کتاب آرمان شهر تصویری خارق‌العاده از جزیره‌ای دور ترسیم می‌کند که در آن جامعۀ کامل، مردم در آرامش و هماهنگی زندگی می‌کنند. جایی که نامش به معنای "هیچ کجا" است. اثر به شدت تاثیرگذار مور، در نهایت حمله‌ای به نقاط ضعف بشریت و زمانه‌ی فاسد و خطرناک خود است.

نگارنده در اتوپیا (Utopias) با نگاهی وسیع‌تر، اما انتقادی به سازمان‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی انگلستان رویکردی سوسیالیستی در ترسیم جامعه آرمانی خود دارد؛ نفی مالکیت خصوصی وجه مشخصه آن را تشکیل می‌دهد، اما برخلاف جامعه کمونیستی به‌نوعی توجه به مسائل دینی نیز داشته و خانواده را همچون جوامع دینی اساس و پایه جامعه آرمانی خود قرار می‌دهد.

کتاب اتوپیا در حالی پرآوازه شد که توماس مور (Thomas More) پیش‌تر ادعا کرده بود این کتاب را صرفاً برای سرگرمی نوشته و قصد نداشته است آن را در اختیار خوانندگان قرار دهد. این در شرایطی است که از اراسموس که بر چاپ آن نظارت داشت، سپاسگزاری می‌کند.

آنچه که بیش از هر چیز، در نگاه نخست، این کتاب را ممتاز می‌سازد نوع آرایشی است که در صفحه‌های ‌مختلف کتاب به کار رفته است. مور آن چنان با تسلط و زبردستی کامل جوانب مختلف داستان را صحنه‌پردازی می‌کند که قاطبه خوانندگان صحنه‌های ‌تخیلی آن را واقعی می‌پندارند. در سراسر کتاب صمیمیت و عقیده موج می‌زند. بسیاری از آرزوهای انسانی را در این اثر تخیلی می‌توان یافت و بسیاری از خواب‌ها را می‌توان با آن تعبیر نمود.

اتوپیا با موقعیت ویژه انگلستان در آن زمان بیگانه نیست؛ انگلستان در آن زمان پایان جنگ‌های ‌‌صد ساله و آغاز جنگ‌های ‌‌داخلی را تجربه می‌کرد؛ از یک طرف اشراف و ثروتمندان برای به دست آوردن قدرت سلطنتی در کشمکش بودند و از طرف دیگر وضعیت اقتصادی در حال تغییر بود؛ بازرگانان و تجار برای دامداری افسار گسیخته و تولید پشم و صادرات آن به کمک اشراف و ثروتمندان توانستند مزارع کشاورزی را از روستاییان بگیرند و به مراتع تبدیل کنند. کشاورزی به یکباره از رونق افتاد و کشاورزان بیکار و با تنگی معیشت روبرو شدند. در نتیجه، گروهی از آنان آواره و گروهی که ده‌ها هزار نفر را بالغ می‌شد، توسط حکومت‌ها به مرگ محکوم شدند.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از آرمان شهر می‌خوانیم:

بسیاری از اشراف زادگان هستند که مثل زنبورهای نر از زحمت دیگران سود می‌جویند‌. ‌‌‌اینها خون رعایای خویش را با بالا بردن میزان اجاره بها می‌مکند. ‌چون تنها کاری که در آن اقتصادی عمل می‌کنند و در آن خست می‌ورزند همین است. ‌در امور دیگر چنان ولخرجی می‌کنند که خود را به تباهی می‌کشند. ‌این بزرگ زادگان و اشراف همیشه تعدادی از افراد بیکار و ولگرد را در اطراف خود جمع می‌کنند که هرگز راه و رسم گذران زندگی خویش را نیاموخته‌اند و وقتی اربابانشان از دنیا بروند یا خودشان بیمار شوند فورأ اخراج می‌شوند‌. ‌‌چون اشراف به بیکاران بیشتر از بیماران توجه دارند. وراث بزرگزاده دیگر قادر به حفظ سازمان قبلی نیستند‌، گروهی که رانده شده‌اند،گرسنه می‌مانند و اگر به دزدی دست نیازند از گرسنگی تلف خواهند شد.

فهرست مطالب کتاب

اوتوپیا
مقدمه
ناﻣه‌ی توماس‌مور به پیترگیلز
ناﻣه‌ی پیتر گیلز به باسلیدن
کتاب اول
کتاب دوم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آرمان شهر
نویسنده
مترجمنسرین مجیدی
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۳
زبانفارسی
شابک978-600-6867-96-0
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۴۹۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آرمان شهر

azadeh koohjani
۱۴۰۰/۵/۳۰
فابریسیوس‌، که شخصیتی والا و قابل تحسین داشت می‌گفت: ترجیح می‌دهم مردمی ثروتمند داشته باشم نه اینکه فقط خودم از مواهب و تجملات زندگی لذت ببرم و مردم پیرامونم زار و نالان باشند‌، چون در اینصورت به جای پادشاه زندانبانی بیش نیستم‌. ‌ ‌مختصر می‌کنم‌، پادشاه بی‌خرد چون طبیبی نادان است که قادر به درمان و بیمار نیست او را نزد پزشک دیگری می‌فرستد‌. ‌پادشاهی که بدون بیچارگی و فلاکت مردم قادر به حکومت نیست راه و روش حکومت بر مردم آزاده را نمی‌داند.
عالی بود
مجید Tav
۱۳۹۹/۱/۱۲
جالبه، خود نویسنده نام کتاب را «هیچستان» انتخاب کرده بود ولی به اتوپیا یا آرمان شهر برگرفته از زبان یونانی تغییر داده شد، در ابتدای کتاب ذکر شده، اما هیچستان با آرمان شهر تفاوت معنایی بسیاری داره، باید کتاب را تا انتها بخونیم تا درک کنیم کدام نام برای کتاب برازنده تر هست،،، 🌸🆙
سپهروز ۲
۱۳۹۹/۱/۱۲
من متن اصلی رو نخوندم اما خانم مترجم واقعا دستت طلا؛ خیلی خوب، روان و گیرا هست متن کتاب. بنظر میاد کتاب خوبی باشه. تا الان که اولشم کیف کردم از انتخاب واژگان و جملات دل پسند. حالا محتوا رو نمیدونم اما یکی از معدود ترجمه‌ها خصوصا ترجمه خانم‌ها هست ک دارم دست مریزاد میگم ب مترجمش خدایاور تمام زنان و مردان کاردان این سرزمین 🌼🌼🌹🌹🌹
M Z
۱۳۹۹/۱/۳۰
پیشنهاد میکنم این کتاب رو بخونید چون نه تنها چیزى از شما کم نمیشه بلکه به شما افزوده هم میشه. وقتى این کتاب رو خوندم فهمیدم ٩٩ درصد رنج‌ها و اضطراب هایى که ما ادم‌ها در این جهان داریم بخاطر خودمونه و تفکر اشتباه و ارزش دادن به چیزهاى بیهوده است. اتوپیا شاید واقعا یک ارمان شهر کامل نباشه از نظر من، اما حداقل در حدود اجتماع و کار و تجارت بهترین الگو براى شهر سازى و حکومت کشور هاست.
Sara Far
۱۳۹۹/۱/۱۲
تامس مور: فیلسوف اجتماعی، سیاست‌مدار، و انسان‌گرای دوران رنسانس و مشاور هنری هشتم انگلستان بود. این کتاب، یکی از کتابهای خیلی مهم در زمینه‌ی علوم اجتماعی و سیاست هست!ولی بهترین ترجمه این کتاب، ترجمه داریوش آشوری از انتشارات خوارزمی هست. اگر ترجمه مثل من خیلی واستون مهمه از جناب آشوری حتما بخوونید. ضمن سپاس از کتاب راه عزیز 👍🌸
نیلوفر معتبر
۱۴۰۰/۱/۵
"چگونه ممکن است کسی تا این حد احمق باشد که خود را بهتر از دیگران بداند چون لباس هایش از نخ‌های نازک تری بافته شده است. آن نخ‌ها هم روزی به تن گوسفند بوده و گوسفند هرگز چیزی بالاتر از گوسفند نشده است. "
بسیار کتاب جالبی بود و ترجمه روانی هم داشت.
امیر صداقت
۱۳۹۹/۳/۱۵
کتاب خوبی بود. البته از خیلی از جهات با برخی از عقاید این کتاب موافق نیستم. البته در اواخر کتاب خود نویسنده به صورت غیر مستقیم به این موضوع اشاره کرده است. ترجمه عالی بود. سپاس
سیده ملیحه سیدی عارفی
۱۳۹۹/۱/۱۶
سلام این کتاب بسیار عالی و دلنشین بود خصوصا از قسمت کتاب اول که موضوع اصلی شروع می‌شود. البته با بعضی از دیدگاه‌های کتاب مخالفم ولی از زیبایی کتاب چیزی کم نمی‌شود.
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۶/۲۴
کتاب سیاسی بسیار مهم که پایه گذار سیستم کمونیسم هم شد.
سمیه فاضلی فر
۱۳۹۹/۱/۲۱
سلام خیلی ممنونم از کتابراه عالی بودکتاب آرمان شهر خیلی چیزهایادگرفتم. دوست دارم یکبار دیگه بخونمش خیلی دلچسب بود. به امیدخوب زیستن. بدون دولت مردان.. 🌹
مرجان گلی پور
۱۳۹۹/۱۲/۳۰
راستش کتاب بدی نبود ولی کمی انسان رو به سمت نا امیدی سوق میداد و اینکه هر کس در شرایطی که هست باقی میمونه و امکان اتفاقات معجزه وار وجود نداره یا کمه
Ehsan Sh
۱۴۰۰/۱/۷
ای کاش تو دنیای واقعیت چنین شهری رو داشتیم.. هر چند که الان هم شاخص زندگی تو چند کشور به این ارقام و این سطح کیفیت نزدیک شده
آلنوش داودیان
۱۳۹۹/۱/۱۶
قسمت اول کتاب خیلی برای من جذاب‌تر از قسمت دوم کتاب بود که نویسنده آرمان شهر را توصیف می‌کرد. کتابی که ارزش خوندن داره.
Abbas Kharrazi
۱۳۹۹/۱/۱۶
سلام عالی بود. همه موضوعات رو در بر داشت فرهنگی و سیاسی و جغرافیایی و... شخصیت رک و بی‌پروای رافائل هم جذاب بود
Reza Zeinali
۱۳۹۹/۱/۱۲
کتاب سیاسی و تاریخی و بحثای دیگه ممنون از انواع مختلف کتابها ک میزاری کتابراه
مشاهده همه نظرات ۳۳

راهنمای مطالعه کتاب آرمان شهر

برای دریافت کتاب آرمان شهر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.