معرفی و دانلود کتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی

عکس جلد کتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی
قیمت:
13000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی

کتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی نوشتۀ شباهنگ دلشاد، مزایای هم‌دلی با دیگران را برمی‌شمارد و انسان‌ها را به کمک کردن به یکدیگر تشویق و ترغیب می‌کند و شما را برای برقراری ارتباط سالم‌تر و پایدارتر در زندگی روزمره یاری می‌دهد.

دربارۀ اخلاق در زندگی روزمره: کتاب نوع دوستی:

جهان بدون دوست داشتن و دوست داشته شدن ارزشی دارد؟ پاسخ این پرسش اساسی را در زندگی شادکامانۀ کسانی می‌توان یافت که شهد زندگی، عصارۀ حیات و ثمر عمری تلاش و تقلایشان را در کام دیگران ریختند. شاید هیچ لذتی در جهان با لذت باری که از دوش دیگران برداشته شود برابری نکند.

این کتاب به طرح پرسش‌هایی چون «آیا نوع‌دوستی عملی فداکارانه و قهرمانانه است؟»، «آیا هیچ منفعت شخصی‌ای در نوع‌دوستی وجود ندارد؟»، «آیا امروزه این تعریف از نوع‌دوستی ظاهر آرمانی و دور از باور به خود گرفته است؟»، «آیا نوع‌دوستی یک رفتار مطلوب اجتماعی و بدون هر گونه خودخواهی است؟»، «انسان‌ها تنها به صرف نوع‌دوستی به همدیگر کمک می‌کنند یا در رفتارهای نوع‌دوستی هم به نوعی خودخواهی وجود دارد؟» و... می‌پردازد و به آن‌ها پاسخ می‌دهد.

چه علتی را می‌توان یافت که انسان سلامتی، زمان، انرژی و رفاه خود را برای کمک به دیگران صرف کند، آن هم وقتی که قرار نیست چیزی ملموس در برابر آن دریافت کند!

بعضی افراد می‌پندارند به‌کار بستن اصول اخلاقی و انجام دادن اعمال نوع‌دوستانه فقط خاص انسان‌های پرهیزکاری است که به این دنیا و موفقیت‌هایش اهمیت نمی‌دهند. همان‌هایی که ترجیح می‌دهند در انزوا و سکوت به لقمه نانی قناعت کنند و سرمایۀ اصلی را در جایی جز این جهان فانی بجویند. این عده‌ بر این عقیده‌اند که در شرایط و موقعیت دنیای امروز، دیگر نمی‌توان به اصول اخلاقی عمل کرد. آیا به‌راستی این باورها صحت دارند؟ به‌راستی رعایت اخلاقیات و انجام اعمال نوع‌دوستانه به نفع انسان نیست؟

کتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای تمامی افراد جامعه از هر جنس، قشر، شغل، سن و مذهبی بسیار سودمند و مناسب است.

جملات برگزیدۀ کتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی:

- دستانی که کمک می‌کنند، پاک‌تر از دست‌هایی هستند که رو به آسمان دعا می‌کنند.
- هم‌دلی یعنی دو قلب زیر فشاری واحد تقلا کنند.
- ارزش واقعی هر انسان قبل از هر چیز بستگی به این دارد که تا چه حد توانسته است خودش را از قید «خود» آزاد کند.
- زیاده‌روی، حتی در بهترین چیزها خطاست.
- بیشتر و بیشتر سهیم شدن در رنج دیگران، دانستن اینکه حتی یک نفر راحت‌تر نفس کشیده است چون تو در کنارش بودی ... این یعنی موفقیت.
- هر کاری می‌کنید سوءاستفاده نکنید و کسانی را که دوست‌تان دارند، دوست بدارید.
- بکوشید تا آن جرقه آتش الهی را که وجدان نام دارد، در سینه‌تان روشن نگاه دارید.

در بخشی از کتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی می‌خوانیم:

آن روز را از خاطر نمی‌برم که خسته به خانه رسیدم. کلید را در قفل در چرخاندم که صدای همسرم را شنیدم که تلفنی با دوستش گپ می‌زد. با صدای بلند و خنده‌ای تصنعی که خشمی پنهان در آن موج می‌زد، می‌گفت: «ناهار! من و بچه‌ها امروز ناهار نداریم. ناهار ما را پلنگ‌قلی گربه‌ی معروف محله‌مان خورده است. غذا دادن به او در اولویت برنامه‌ی‌ روزانه‌ی سرکار خانم است. باور کن نیمی از درآمد و وقتش برای تهیه‌ی غذای گربه‌های محله‌مان، از جمله پلنگ‌قلی کذایی، صرف می‌شود. اگر این گربه را ببینی فکر می‌کنی گوسفندی است که لباس گربه‌ها را پوشیده است و از فرط چاقی نمی‌تواند حرکت کند. البته نیمی دیگر از درآمد سرکار عِلیه، وقف رسیدگی به بیماران و جان و مال‌باختگان حوادث گوناگون می‌شود، که تعدادشان هم کم نیست. من و بچه‌ها هم که در شرح وظایف انسان‌دوستانه‌ی عُلیاحضرت گنجانده نشده‌ایم. سزاوار هیچ لطف و مرحمتی نیستیم و خودمان باید گلیم‌مان را از آب بیرون بکشیم».

سکوتی برقرار شد و دوباره ادامه داد: «چطور نگفتم؟ گوش شنوایی برای این انتقادات نیست. هنگام شنیدن انتقاد، صدایی صاف می‌کند و می‌گوید: وقتی که مردیم نمی‌گویند چه غذاهایی خوردی، می‌گویند چند نفر را سیر کردی! بعد هم با کلامی شیوا و نطقی غرا، ما را از عقوبت سنگ شدن می‌ترساند. یکی‌ دو ساعت پیش که از خانه بیرون رفت، آن‌قدر دیگ و وسایل آشپزی در دستش بود که مجبور شد درِ خانه را با پا به هم بکوبد. صدای همسایه را از پاسیو شنیدم که می‌گفت: عجب آدم‌های بی‌ملاحظه‌ای هستند که صلات ظهر این‌قدر سر و صدا می‌کنند! همسرم ادامه داد: «به نظرت من و بچه‌ها آدم نیستیم؟ این همسایه حقی ندارد؟»

فهرست مطالب کتاب

قدردانی
مقدمه
تعریف نوع‌دوستی
هم‌دلی و نوع‌دوستی
گستره‌ی نوع‌دوستی
نوع‌دوستی را از همین نزدیکی‌ها آغاز کنیم
حربه‌های مفید
نوع‌دوستی عملی قهرمانانه!
بازدارنده‌ها
نگرانی‌ها و هراس‌ها
چرا نوع‌دوست باشیم؟
سخن پایانی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات80
زبانفارسی
شابک978-600-6895-20-8
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
13000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی

برای دریافت کتاب اخلاق در زندگی روزمره: نوع دوستی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.