معرفی و دانلود کتاب صورتت را بشور، دختر

عکس جلد کتاب صورتت را بشور، دختر
قیمت:
24000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صورتت را بشور، دختر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صورتت را بشور، دختر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صورتت را بشور، دختر

کتاب صورتت را بشور، دختر نوشته ریچل هالیس از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و آمازون در سال 2018، به شما کمک می‌کند تا باورهای اشتباه خود را کنار بگذارید و برای دستیابی به اهدافتان تلاش کنید و به فردی تبدیل شوید که برای آن آفریده شده‌اید.

در کتاب صورتت را بشور دختر (Girl, Wash Your Face) ریچل هالیس (Rachel Hollis) از شما می‌خواهد از دروغ گفتن به خودتان درباره رویاهای بزرگی که دارید، فردی که می‌خواهید به آن تبدیل شوید، شغلی که می‌خواهید و نوع رابطه‌ای که دنبال آن هستید دست بردارید. او در این کتاب خودیاری که قسمتی از خاطرات و سفرنامه‌های طنزآمیز اوست برخی از انتخاب‌های زندگی شخصی و حرفه‌ای‌اش را با شما به اشتراک گذاشته و سهم خود از این دروغ‌ها را مطرح می‌کند.

این کتاب درباره دروغ‌های بزرگ بسیاری که در جامعه وجود دارد سخن می‌گوید و حقیقت مهمی را برملا می‌کند، کدام حقیقت؟ اینکه فقط شما مسئول شادی، خوشبختی و نارضایتی‌های زندگی خود هستید، حتی مسئول کسی هستید که در آینده به آن تبدیل خواهید شد.

تمام انسان‌ها برخی اوقات برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران و جلب توجه اطرافیان، کارهایی را انجام می‌دهند یا حتی وسایلی را می‌خرند که هزینه آن را به سختی پرداخت می‌کنند، اما واقعیت این است که باید از این کار دست کشید، شما به هیچ وجه نباید تمایلات‌تان را سرکوب کنید زیرا زندگی همانند چرخ و فلک نیست که بتوان به نقطه قبلی برگشت، زندگی باید سفری دلچسب از جایی خاص به جایی دیگر بوده و حاصل دست و تلاش فراوان خودتان باشد.

تاکنون شده به این اطمینان برسید که شغل ایده‌آل‌تان را هرگز نمی‌یابید، پس باید کاری را انجام دهید که شما را خوشحال نمی‌کند؟ آیا این حس را داشته‌اید که ناچارید از زندگی معمولی و نه عالی خود رضایت داشته باشید؟ آیا یقین دارید که هیچ‌گاه به وزن ایده‌آل‌تان دست پیدا نمی‌کنید؟ به طور خلاصه به نظرتان شرایط غیرممکن است و از این رو باید با هر چه دارید کنار بیایید؟ اگر جوابتان مثبت است، پس شما تنها نیستید، هر چند این به آن معنا نیست که حق با شماست. با وجود اینکه زنان خود بر این باور نیستند و جامعه این باور را در آن‌ها به وجود آورده، اما بدانید که شما زنان از قدرت بسیاری برخوردارید.

شما باید دروغ‌هایی که در اطراف خود می‌شنوید را بشناسید وگرنه این حقیقت که زندگی‌تان تنها به خودتان بستگی دارد، باورنکردنی به نظر می‌رسد. درک این حقیقت که تمام انسان‌ها باید خودشان شادی‌های زندگی‌شان را انتخاب کنند و کنترل امور زندگی‌شان را خود به دست گیرند اهمیت بسیاری دارد.

بدون تردید کمتر کسی می‌تواند مانند هالیس با یک جمله هم شما را به خنده وادارد و هم شما را در مورد زندگی‌تان وادار به فکر کند. هر فصل از این کتاب در ارتباط با یکی از دروغ‌های بزرگی است که هالیس در طول این سال‌ها به خود گفته و زمانی که واقعیت چیزهایی که بر سر راهش هستند را آشکار می‌کند، به شما فضایی می‌دهد تا به مجموعه‌ای از دروغ‌های خود فکر کرده و آن‌ها را فاش کنید.

مطمئناً خواندن کتاب صورتت را بشور دختر حتی برای آن دسته از دخترانی که در کتاب‌فروشی ایستاده و نمی‌توانند تصمیم بگیرند که آیا این کتاب را بخرند یا نه، نیز سودمند خواهد بود. در این اثر ریچل هالیس تلاش می‌کند تصمیماتی درست و منطقی در زندگی‌تان بگیرید.

اغراق نیست اگر بگوییم این کتاب بهترین مشوق شما برای تبدیل شدنتان به فردی است که می‌خواهید باشید. شما در این اثر می‌آموزید که در دشوارترین روزها و لحظه‌های زندگی‌تان تنها یک حرکت رو به جلو هر چند کوتاه و کوچک می‌تواند موجب پیشرفتتان شود.

با ریچل هالیس بیشتر آشنا شویم:

ریچل هالیس، هم‌اکنون مدیرعامل و مؤسس یک شرکت موفق برنامه‌ریزی رویدادها و یک شرکت رسانه‌ای با نام چیک مدیا و همچنین یک بلاگ سبک زندگی با نام چیک سایت است. او همچنین مدیرعامل یک شرکت خصوصی است که در حوزه مسائل حقوقی زنان فعالیت می‌کند. کتاب‌های خودت باش دختر، شرمنده نباش دختر و خودت را به فنا نده از مشهورترین و محبوب‌ترین آثار در آمریکا به شمار می‌روند.

نکوداشت‌های کتاب صورتت را بشور دختر:

- آنا تاد (نویسنده نیویورک تایمز و مولف مجموعه کتاب‌های پرفروش پس از آن): «وقتی ریچل هولیس به شما می‌گوید صورتتان را بشویید، بهتر است شیر آب را باز کنید! او آن راهنمایی است که هر زنی نیاز دارد. از مامان‌های جوان گرفته تا زنان تاجر باتجربه»

- مگن تمتی (بنیان‌گذار و یکی از مدیران شرکت اورو): «ریچل ترکیب فوق‌العاده‌ای است از یک مربی زندگی الهام‌بخش و بهترین (و بامزه‌ترین) دوست شما. صورتت را بشوی، دختر دارای صداقتی بی‌نظیر و واقع‌گرایی فوق‌العاده است و هدیه‌ای است برای زنانی که می‌خواهند به شکوفایی برسند و یک زندگی باارزش و شجاعانه را در پیش بگیرند»

- جسیکا هانگر (بنیان‌گذار و یکی از مدیران شرکت نون‌دی کالکشن): «در این کتاب که اولین کتاب غیرداستانی ریچل هولیس است، متوجه می‌شوید که او بیش‌تر از این که یک تشویق‌کننده باشد، یک مربی زندگی است. این یعنی خوانندگان با خواندن این کتاب تنها الهام نمی‌گیرند، بلکه ابزارهایی مناسب برای دستیابی به رویاهایشان در اختیار دارند. خود ریچل نمونه بارزی از افرادی است که به رویاهایشان می‌رسند. شما هم اگر تازه‌ترین کتاب او را بخوانید مثل او می‌شوید»

- جفرسن و آلیسا بثکی (نویسند‌ه‌ کتاب‌های پرفروش عیسی مسیح مذهب و آخرین‌ها را دوست داشته باش): «ریچل دارای یک ویژگی نادر است و تنها در یک پاراگراف می‌تواند هم‌چنان که شما را می‌خنداند، وادارتان کند که در مورد کل زندگی‌تان تجدید نظر کنید. واژه‌های او و این کتاب به طور کلی، هدیه‌ای هستند که به باور ما می‌توانند شوق‌تان را برانگیزند و شما را به چالش بکشند»

جن هت‌میکر (نویسنده کتاب‌های پرفروش برای عشق و درباره پریشانی و جربزه): «زنان پیشروی کمی را پیدا می‌کنید که به دنبال زنان دیگر بروند و از آن‌ها بخواهند این مسیر را در پیش بگیرند. ما زنان معمولاً بی‌خیال هستیم؛ کم پیش می‌آید که به فکر هدایت بقیه باشیم. ولی ریچل این بار عاشقانه و مصرانه از ما می‌خواهد که از فکر کردن به چیزهای بی‌اهمیت دست برداریم و یک زندگی پرشور و باارزش را در پیش بگیریم. صورتت را بشوی، دختر یک گفتگوی صریح و پرتب و تاب است که از شما می‌خواد به دنبال رویاهایی بروید که همیشه در سر داشته‌اید. عاشق این دختر هستم»

در بخشی از کتاب صورتت را بشور دختر می‌خوانیم:

وقتی واقعاً چیزی را می‌خواهید، بالاخره راهی برای دستیابی به آن پیدا می‌کنید. وقتی آن‌چنان تمایلی به چیزی ندارید، بهانه‌ای سرهم می‌کنید. ضمیر ناخودآگاه شما چگونه متوجه می‌شود شما چیزی را می‌خواهید یا فقط وانمود می‌کنید که آن را می‌خواهید. احتمالاً به گذشته‌تان رجوع می‌کند، به این که قبلاً در موارد مشابه چه کار کرده‌اید. آیا سر حرفتان مانده‌اید؟ وقتی تصمیم گرفتید کاری بکنید، آن را به انتها رساندید؟ وقتی سردرگم هستیم معمولاً کار خود را از پایین‌ترین سطح شروع می‌کنیم. و پایین‌ترین سطح معمولاً برابر بالاترین ظرفیت بدن ما است. به نظر می‌رسد کمی نامفهوم صحبت می‌کنم، پس اجازه بدهید توضیح بدهم.

اگر امروز تصمیم بگیرید که پنجاه کیلومتر بدوید، به نظر خودتان تا چند کیلومتر می‌توانید بدون توقف پیش بروید؟ آن نقطه بالاترین سطح شما می‌شود. حال تصور کنیم بیش‌تری مسافتی که شما تا به حال بدون مشکلی طی کرده‌اید شش کیلومتر است، احتمالاً هنگامی که مشغول دویدن هستید جایی تقریباً همان حول و حوش از پا درمی‌آیید. مسلماً شاید با کمک آدرنالین بتوانید کمی جلوتر بروید، اراده و ذهنیت مثبت هم نقش مهمی ایفا می‌کنند، ولی در نهایت بدن شما می‌داند چه جایگاهی دارد و خودش را به نحوی با راحت‌ترین وضعیت ممکن سازگار می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
فصل اول: دروغ: چیز دیگری مرا خوشحال می‌کند
فصل دوم: دروغ: از فردا شروع می‌کنم
فصل سوم: دروغ: به اندازه کافی خوب نیستم
فصل چهارم: دروغ: من از تو بهترم
فصل پنجم: دروغ: دوست داشتن او برایم کافی است
فصل ششم: دروغ: نه پاسخ آخر است
فصل هفتم: دروغ: من در روابط خصوصی خودم خوب نیستم
فصل هشتم: دروغ: نمی‌دانم چطور یک مامان باشم
فصل نهم: دروغ: من مامان خوبی نیستم
فصل دهم: دروغ: باید خیلی بیشتر از این‌ها پیشرفت کرده باشم
فصل یازدهم: دروغ: بچه‌های مردم خیلی تمیزتر / مرتب‌تر / مؤدب‌تر هستند
فصل دوازدهم: دروغ: باید خودم را کوچک کنم
فصل سیزدهم: دروغ: من می‌خواهم با مت دیمون ازدواج کنم
فصل چهاردهم: دروغ: من نویسنده افتضاحی هستم
فصل پانزدهم: دروغ: هیچ‌وقت نمی‌توانم از این مرحله عبور کنم
فصل شانزدهم: دروغ: نمی‌توانم حقیقت را بگویم
فصل هفدهم: دروغ: وزن من هویت من است
فصل هجدهم: دروغ: به یک نوشیدنی احتیاج دارم
فصل نوزدهم: دروغ: تنها یک راه درست وجود دارد
فصل بیستم: دروغ: به یک قهرمان نیاز دارم
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب صورتت را بشور، دختر
نویسنده
مترجمسینا بحیرایی
ناشر چاپیانتشارات معیار علم
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات288
زبانفارسی
شابک978-622-6247-14-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
24000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب صورتت را بشور، دختر

ftm khosravinia
۱۴۰۰/۵/۲۳
کتاب بسیار دلنشینی است. قرار نیست معجزه کنه و زندگی شما رو متحول کنه ولی پر از نکات و درس‌هایی است که اگه بخواید میتونید با استفاده از اونها خودتونو تغییر بدین. ترجمه کتاب روانه، خواندنش به آقایان توصیه نمیشه چون کاملا با روحیات زنانه نوشته شده.
رومینا فرخی
۱۳۹۹/۶/۵
از این کتاب هرچه گویی کم است پیشنهاد من به شما دوستان برای پیشرفت در زمینه خود شناسی وافزایش اعتماد به نفس من وقتی این کتاب راخواندم به کتاب‌هایی مثل این بسیار علاقه مند شدم والبته در زمینه هدف داشتن واعتماد به نفس تقویت شدم
شادی منفرد
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
کتاب بسیار مفیدی بود، شما رو با بخشی از وجودتون که برای مواجهه شدن با آن ترس دارید روبه رو می‌کند، نویسنده از مثال‌های ملموس و آشکاری استفاده می‌کند که در زندگی همه ما به نوعی دیده می‌شود
سیما زاهری
۱۴۰۰/۲/۱۱
کتاب خیلی خوبی بود، ریچل هالیس تو این کتاب از تجربیاتش میگه، دیدگاه‌های اشتباهش وکارهایی که اشتباه بودن واینکه درنهایت چه چیزی بهش کمک کرد تا از اون شرایط در بیاد، ممنون از کتابراه.
A Am
۱۴۰۲/۳/۲۴
کتابای ریچل هالیس فوق العاده نه
هردختری باید بخونه
این نویسنده ازتجربیات خودش درطول زندگی میگه و باحرفاش کمک وراهنمایی که میکنه چطوری توزندگی عمل کنیم تا حالمون خوب باشه
آیدا سلیمانى
۱۴۰۰/۶/۶
کتاب هاشو خیلی دوست دارم چون وجودش رو از ته قلبم حس میکنم و می‌دونم که حرف هاش فقط حرف نیست و قبلا خودش زندگیش کرده بهترینی ریچل⁦❤️⁩
Shima Salahi
۱۴۰۰/۴/۱
من کلا کتاب‌های خانم هالیس رو دوست دارم و این کتاب عالی بود و تشویق به تغییر در زندگی کرده بود و امیخته با خاطرات تجربی نویسنده بود.
اتنا کاربخش
۱۴۰۱/۹/۱۰
ریچل هالیس نویسنده مورد علاقه‌ی منه
خیلی دوسش دارم نویسنده‌ی خیلی خوبیه خوندنه کتاباش به شدت به خانما توصیه میشه
حمیرا جلالی
۱۴۰۰/۷/۲۷
خیلی خوب و کامل بود، حس خودمونی بودن با نویسنده رو به آدم منتقل میکرد انگار که خواهر بزرگترمه و داره نصیحتم میکنه❤️
Zahra Zare
۱۳۹۹/۵/۸
کتابی برای اینکه بیشتر به خودمون ارزش بدیم🌸🌸در کل خوب بود
Fatemeh hamedani
۱۴۰۱/۹/۲۲
این کتاب شما رو با مواردی که همیشه ترس ازش داشتید روبه رو میکنه
درکل لذت بردم کتاب خوبی بود
فاطمه قدرتی
۱۴۰۰/۷/۱۳
عالیه نویسنده خیلی روان و خودمانی مسایل و بیان میکنه احساس میکنی زندگی خودته
Aylar Farajzade
۱۴۰۰/۱/۱۹
محشره این کتاب. چه پسر چه دختر حتما باید بخونن این کتابو. عالی بود.
مهسا محقق نیاپور
۱۳۹۹/۹/۲
خواندن این کتاب به همه رده سنی و هر خواننده‌ای توصیه میکنم. ممنون
حمیده فلاح
۱۳۹۹/۸/۱۹
برای خودشناسی و قدردان خود‌بودن کتاب مفیدیه
مشاهده همه نظرات 25

راهنمای مطالعه کتاب صورتت را بشور، دختر

برای دریافت کتاب صورتت را بشور، دختر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.