معرفی و دانلود کتاب رسانه با شما چه می‌کند؟

عکس جلد کتاب رسانه با شما چه می‌کند؟
قیمت:
15000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب رسانه با شما چه می‌کند؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رسانه با شما چه می‌کند؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رسانه با شما چه می‌کند؟

در کتاب رسانه با شما چه می‌کند؟ به تالیف معصومه نصیری، آنچه که حائز اهمیّت است میزان و نحوه تاثیرگذاری رسانه‌ها بر مخاطب است، این تاثیرگذاری موضوعی است که توجه بسیاری از محققان و نظریه پردازان را در زمان‌های مختلف به خود جلب کرده است.

رسانه، شما را چنان برنامه‌ریزی کرده است که فکر کنید حق انتخاب دارید، حال آنکه در واقع دایره انتخاب شما به شدت محدود است...

دنیای امروز به نوعی وابسته به رسانه است؛ رسانه‌هایی که خواه ناخواه تاثیر مستقیمی بر زندگی مردم دارد. رسانه‌ها از عوامل مهم راهبری زندگی اجتماعی هستند به طوری که گروهی از مردم بدون اینکه بدانند تحت تاثیر رسانه ها هستند.

این فرض وجود دارد که «ما بر آنچه می‌گذرد آگاهیم» و با این استدلال از مطبوعات، تلویزیون و رادیو و ... اخبار روز را پیگیری می‌کنیم، لذا کمتر کسی را می‌توان یافت که سرچشمه اطلاعات و عقایدش را نتوان در رسانه‌ها پیدا کرد. اما درباره تاثیر رسانه‌ها نظریه‌های متفاوتی وجود دارد. برخی نظریه پردازان به تاثیرات محدود و برخی دیگر به تاثیرات قدرتمند رسانه‌ها معتقدند.

در دنیایی که به هر سو روی بگردانید با انبوهی از پیام‌های رسانه‌ای مواجه می‌شوید که هر کدام با مقصودی خاص برای تحت تاثیر قرار دادن شما تولید و ارسال شده‌اند، ساده انگارانه‌ترین کار پذیرش بدون بررسی و تحلیل این پیام‌هاست. شاید برای همین باشد که تا چند سال آینده دیگر مدرک تحصیلی و توانایی خواندن و نوشتن، شما را در زمره باسوادان قرار نمی‌دهد و اگر مهارت یا سواد استفاده و تحیل پیام‌های رسانه را نداشته باشید جزو بی سوادان محسوب می‌شوید. 

اهمیّت این امر سال‌ها پیش برای سایر کشورها مبرهن شده است و آن‌ها سعی در تربیت شهروندان هوشمند در مواجه با رسانه‌ها داشته‌اند چراکه می‌دانستند آسیب‌های مترتب از ناآگاهی از این فضا چگونه می‌تواند سبک زندگی و فرهنگ یک کشور را تحت تاثیر قرار داده و پله پله آن را به سمت نابودی سوق دهد. 

مجموعه کتب شهروند هوشمند خلاصه‌ای از آنچه در حوزه سواد رسانه‌ای نیاز تک تک افراد جامعه برای کسب مهارت‌های مواجه با محتوای تولید شده از سوی رسانه‌هاست، است. در کتاب رسانه با شما چه می‌کند؟ پنج سوال و پنج نکته طلایی که باید مدام در مواجه با پیام‌های رسانه‌ای از خودتان بپرسید، در آغاز هر فصل تکرار شده است تا با نهادینه سازی آن، حداقل دیگر خواننده بدون بینش در فضای پهناور رسانه‌ای با تاکید بر فضای آنلاین رسانه‌ای نباشید. هرگاه با تمرین و تکرار توانستید این سوالات کلیدی و طلایی را در مواجه با پیام‌ها، مخصوصاً آنهایی که در حال معرفی یا نهادینه سازی سبک خاصی از تفکر و زندگی است، پاسخ دهید یعنی قطار ذهن شما روی ریل سواد رسانه‌ای قرار گرفته و در حال حرکت است.

لطفاً به مطالب موجود در کتاب رسانه با شما چه می‌کند؟، بسان واکسنی برای محافظت از بیماری بنگرید. این نکات شما را واکسینه خواهد کرد تا قربانی بی اطلاعی خودتان در فضاهای آنلاین و مجازی نباشید. آمار هم تاکید دارد اکثر کسانی که در این فضا قربانی شده‌اند یا فاقد اطلاع و دانش در این زمینه بوده‌اند یا آنچه بلد بودند را به موقع استفاده نکردند. 

فهرست مطالب کتاب

تقدیم به
مقدمه
1-1- برجسته‌سازی
1-2- تکرار
1-3- وابستگی رسانه‌ای
1-4- متقاعدسازی
1-5- مهندسی در حین غفلت
1-6- دستکاری اذهان
1-7- توسل به ترس مغالطه‌ای و سایر هیجانات
1-8- انگاره‌سازی
1-9- اعتمادسازی برنامه‌ریزی شده
1-10- محدود کردن انتخاب‌ها
1-11- تحکیم تجربه
1-12- بازنمایی‌های پیچیده
1-13- قهرمان‌سازی
منابع و ماخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رسانه با شما چه می‌کند؟
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات46
زبانفارسی
شابک978-600-8794-42-4
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رسانه با شما چه می‌کند؟

melika nazari
۱۴۰۰/۲/۲۱
خیلی عالیه... ساده و خلاصه توضیح داده😍
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب رسانه با شما چه می‌کند؟

برای دریافت کتاب رسانه با شما چه می‌کند؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.