معرفی و دانلود کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم

عکس جلد کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم

کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم نوشته‌ی کلی کوزو، با ارائه مطالب و تکنیک‌های کاربردی به شما کمک می‌کند تا با خود رو راست و صادق باشید و به ندای درون گوش فرا دهید، اعتماد به خود را بیاموزید و برای خود ارزش قائل شوید.

کلی کوزو (Kelley Kosow) در کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم (The Integrity Advantage) به شما یاد می‌دهد که به ندای درونی خود اعتماد کنید. در اینجا منظور از خود، یعنی کلیت وجودتان، یعنی بخش‌های خوب و بد را باهم در نظر بگیرید. هنگامی که شما در مواجهه با حقیقت خود طفره می‌روید ناچار می‌شوید تا به کم هم راضی نشوید و با هر مشکلی مدارا کنید.

آیا تا به حال دقت کرده‌اید که در دنیای اطراف همه ما اتفاقی به نام بحران اعتماد در حال رخ دادن است؟ هیچ کس به دیگری اعتماد ندارد. به همسایه، سیاستمداران، خانواده، همسر و دوستان خود اعتماد نداریم! چرا؟ آیا به دلیل این است که همه آن‌ها انسان‌های بدی هستند؟ یا اینکه فقط به فکر خودشان هستند؟ هرگز!

علت این موضوع خودتان هستید. در واقع شما در اعماق وجودتان به خود اعتماد ندارید. برای لحظه‌ای به این موضوع فکر کنید. وقتی شما به احساساتتان اعتماد ندارید پس سعی می‌کنید که آن‌ها را سرکوب کنید. به جای اینکه به دنبال خواسته‌های قلبی خود بروید در محدوده‌ی امن خود باقی مانده‌اید. شما ندای درونتان را نادیده می‌گیرید و در بیرون از خود به دنبال پاسخ هستید. برای مثال هرگاه تصمیم‌های غلطی می‌گیرید، حقیقت درست در مقابل چشمان شماست و آن را می‌بینید؛ او مناسب تو نیست. این شغل چون باری بر دوش تو خواهد بود و... اما شما چشم بر روی این حقیقت بسته‌اید و آن را زیر پا می‌گذارید. به مواردی فکر کنید که به قول‌های خود عمل نکرده‌اید و این امر موجب شده تا شما در موارد دیگر نیز به خود اعتماد نکنید. به خود قول داده بودید که در محل کار حرف خود را بزنید اما باز هم در جلسات کاری، سکوت کرده‌اید. با خود عهد کرده بودید که این بار رژیم غذایی خود را سفت و سخت رعایت کنید اما باز هم ترازو عددی بالاتر را نشان داده است. رفتارهایی که به شدت می‌خواستید از آن‌ها دست بکشید اما نتوانستید!

بعضی اوقات با اینکه موفق شدید اتفاقی را در دنیای بیرون سر و سامان دهید و سر جایش باز گردانید اما نقش و نگاری را روی روح و روانتان باقی گذاشته است. مانند میخی که روی چوبی کوبیده شده باشد. حتی اگر بتوانید آن میخ را از چوب بیرون بکشید حفره‌اش تا ابد باقی می‌ماند. همه انسان‌ها حفره‌هایی در روح و روانشان دارند که نشانگر دروغ‌هایی است که به خود گفته‌اند یا خود را مأیوس و تحقیر کرده‌اند.

این حفره‌ها نشان‌دهنده‌ی بی‌اعتمادی به خودتان است. و زمانی که اعتمادی نباشد قادر نیستید به خود گوش فرا دهید. نمی‌توانید برای تلاش‌هایی که روحتان در ارشاد و هدایت قرار دارد ارزش قائل شوید و به آن توجه کنید. در نتیجه با اصل و اساس خود قطع رابطه کرده و نوعی زندگی را در پیش می‌گیرید که نامعقول و نادرست می‌باشد.

کلی کوزو را بیشتر بشناسیم:

کِلی کوزو نویسنده، سخنران انگیزشی و مدیر اجرایی مؤسسه مشهور و محبوب فورد است. او میراث دبی فورد فقید - مؤلف پرفروش‌ترین کتاب‌های لیست نیویورک تایمز و خالق کارگاه فرایند سایه – را ادامه داده و برنامه‌های انگیزشی مؤسسه فورد را اداره می‌نماید و تاکنون مطالب آن‌ها را به ده‌ها هزار نفر در سراسر جهان تدریس کرده است.

نکوداشت‌هایی از کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم:

- کتاب یکپارچگی کتابی قدرتمند است که بینشی عمیق، مهارت‌هایی با ارزش و راهنمایی گام به گام را در اختیار ما قرار می‌دهد تا احساس ترس، شرم، گناه، اضطراب و درد و رنج گذشته را شفا دهیم. اجازه دهید تا این کتابِ متحول کننده، انگیزه‌بخش شما گردد و موجب شود تا آیندۀ رؤیایی خود را خلق کنید. (آریل فورد)

- این کتاب قدرتمند در بازیابی یکپارچگی، هدیه‌ای است به هر کسی که در مسیر رشد شخصی قرار دارد. من خواندن این کتاب را به دلیل صداقت و مثال‌های ملموس آن در زندگی بر اساس یکپارچگی، توصیه می‌کنم. (گای هندریکس)

- اگر آماده‌اید تا در سطحی بالا به خود عشق بورزید، اعتماد کنید و احترام بگذارید، کتاب یکپارچگی برای شماست. کِلی کوسو در این کتاب بینش‌هایی عمیق را همراه با خردی ژرف از اعماق قلبش ارائه می‌کند که خود مثالی زیبا از هدایای زندگی بر اساس یکپارچگی محسوب می‌شوند. (مارسی شیموف)

در بخشی از کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم می‌خوانیم:

سومین و قدرتمندترین شیوه‌ای که کائنات از طریق آن می‌کوشد ما را بیدار سازد، بدن ماست - بدن ما پیام‌آوری است که نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم. بدن همواره در مورد این که چگونه زندگی خود را مدیریت می‌کنیم و درس‌هایی که لازم است بیاموزیم، به ما بازخورد می‌دهد. او همیشه به ما می‌گوید که آیا به اندازۀ کافی از زندگیمان مراقبت کرده‌ایم و چگونه این کار را انجام داده‌ایم؛ ولی ما تمایل داریم که پیام‌های او را نادیده بگیریم.

من بسیاری از افراد را دیده‌ام که از بدن خود مراقبت نمی‌کنند. آن‌ها بیش از حد کار می‌کنند، استرس زیادی به بدن وارد می‌سازند، خوب غذا نمی‌خورند و خوب نمی‌خوابند یا به هر شکلی از تعادل خارج می‌شوند. بدن آن‌ها در تلاش است تا به آن‌ها بگوید که اوضاعش خوب نیست و نیاز به رسیدگی دارد - آن‌ها سرما می‌خورند، سر درد دارند، طی جلسه کنفرانس تلفنی خوابشان می‌گیرد یا وقتی با عجله به سمت ماشین خود می‌روند سکندری خورده و به زمین می‌افتند. با وجود این شرایط ما باز هم به بدن گوش نداده و با همان شیوۀ سابق به زندگی ادامه می‌دهیم. بدن به تلاش خود ادامه می‌دهد - ممکن است سرماخوردگی به آنفلوآنزا و سردرد به میگرن تبدیل شده و به زمین افتادن بعدی به شکستگی استخوان منجر گردد، و ما باز هم گوش نمی‌دهیم! انگار که کائنات به در می‌کوبد و می‌کوبد و وقتی ما به نشنیدن این بانگ و فریاد ادامه می‌دهیم، چاره‌ای ندارد مگر این که کاری کند تا توجه ما را جلب نماید - کاری که گاهی اوقات فاجعه‌بار است. او چاره‌ای ندارد مگر این که این در را بشکند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ مترجم
مقدمه: پا گذاشتن بر سر حقیقت خود
بخش 1: دعوت
1: تعریفی نوین از یکپارچگی
از سایه به نور
سایه اگر چه پنهان است، اما همه چیز را تحت کنترل خود دارد!
ملاقات با دبی
تعریفی نوین
2: ربایندگان یکپارچگی
رباینده یکپارچگی 1: شرم
رباینده یکپارچگی 2: سایه
رباینده یکپارچگی 3: ترس
رباینده یکپارچگی 4: داستان تو
رباینده یکپارچگی 5: ایفای نقش قربانی
رباینده یکپارچگی 6: خواستن
رباینده یکپارچگی 7: افرادی که احساس بیچارگی شما را تقویت می‌کنند
3: شما تنها کارشناس زندگی خود هستید!
قدرت خود را باز پس گیرید
زمان آن رسیده که بایدها را از زندگی خود کنار بگذارید
تغییر کامل مسیر و بازگشت به سمت خود
آخرین ابزار ارزیابی خود
یکپارچگی امری شخصی است
یکپارچگی مفهومی سیال است
یکپارچگی به حیطه‌های مختلف زندگی بستگی دارد
موضوع یکپارچگی موضوع همه یا هیچ است
یکپارچگی با مورد استفاده قرار گرفتن قوی‌تر میگردد
یکپارچگی ربطی به کامل بودن ندارد
حیران و شگفت زده شوید
4: اگر آنچه را که همیشه انجام داده‌اید، انجام دهید، همواره به چیزی می‌رسید که همیشه رسیده‌اید
بازخوردی که یک موقعیت به ما می‌دهد
بازخوردی که روابط به ما می‌دهند
بازخوردی که بدن به ما می‌دهد
5: عدم تحمل میان حالی
آیا عاقبت از دلزده و بیزار بودن، دلزده و بیزار شده‌اید؟
از ترس به ایمان به آزادی
بخش 2: فرایند یکپارچگی
6: گام اول: عریان شوید
چشم بندها را بردارید!
میدان دهنده انکار 1: تفکر آرزومندانه
میدان دهنده انکار 2: قصۀ شاه پریان
میدان دهنده انکار3: بردۀ عادت بودن
میدان دهنده انکار 4: مجموعه ماسک‌های شخصیتی ما
میدان دهنده انکار 5: جعبۀ اسباب بازی‌های ما
پوشش‌ها را بردارید!
فرایند
7: گام دوم: از مهملات خود دست بردارید
زمان، زمانِ جستجوی گنج است
8: گام سوم: دگرگونی رخ می‌دهد
سفر شخصی من از اقرار به پذیرش
دیگر بس است
بر سر دو راهی
دو راهی 1 - واقعیت در برابر داستان خیال
دو راهی 2 - حقیقت در مقابل افکار
دو راهی 3 - تجربه در مقابل توقع
دوراهی 4 و 5 - درست در مقابل غلط، ایمان در مقابل ترس
شروع کنید و پیش بروید
9: گام چهارم: موهبت زیاده روی و عیش و نوش‌های شما
رفتار خودتخریبی خویش را رمزگشایی کنید
10: گام پنجم از تشنه و گرسنه نگه داشتن روح خود دست بردارید
به چه چیزی نیاز دارید تا احساس کنید که زندگی فوق‌العادهای دارید؟
آن‌ها را به زور از نهان‌گاهشان بیرون برانید
به عواطف و احساساتمان صدایی بدهیم
ابتدا خود را تغذیه کنید
11: گام ششم انسان بودن خود را با میل و اشتیاق بپذیرید
شما و «داستان خیلیِ» شما
برای چه چیزی هنوز در حال عذرخواهی هستید؟
شفقت را در خود پرورش دهید
زمان آن رسیده که با خود همانند فردی که دوستش دارید، رفتار کنید!
12: گام هفتم قدرت «من... هستم»
آشنایی با سایه
من واقعاً که هستم؟
بخش 3: طرح و نقشه یکپارچگی
13: یکپارچگی در عمل
خط سیر روح، مسیری است که شما را به مقصد و مقصودتان می‌رساند
کنار بگذارید
درخواست کنید
هم راستا شوید
واژۀ محوری زندگی
شعار
یک چشم‌انداز بوجود آورید
عمل کنید
اجازه دهید
14: برنامۀ محافظت از یکپارچگی
فرد جدیدی در رأس قدرت است
حفظ امنیت وطن، از خانه آغاز میگردد
کنترل همنشینان
دو اولویت برتر زندگی خود را تعیین کنید
برنامۀ قول و قرار برای کسب موفقیت
«سؤال‌های درست» برای برنامۀ محافظت از یکپارچگی
ختم کلام: عهد و پیمان یکپارچگی
یکپارچگی جمعی
دربارۀ مؤلف
تحسین و تمجید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم
نویسنده
مترجمشهین پیش بین
ناشر چاپیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۶۴
زبانفارسی
شابک978-622-6014-07-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم

محدثه دختر متفکر
۱۳۹۹/۲/۱۱
عنوان کتاب جذبم کرد، ولی قسمت معرفی رو خوندم کلا منصرف شدم. من خودم بارها از اعتماد به دوستان، اشنایان، اطرافیان، خانواده ضربه خوردم و خیلی‌ها از اعتمادم برای سواستفاده و نفع شخصیشون استفاده کردن مثل انگلی که از بیمار تغذیه میکنه، تصمیم گرفتم به آدمها سخت تر اعتماد کنم یا اصلا اعتماد نکنم. اعتماد و دروازه ایه که هر دزدی بیاد همه چیزت رو به تاراج ببره. به خودمون اعتماد کنیم خوبه ولی با اون بخش که میگه بحران اعتماد بخاطر این نیس که آدما به فکر خودشون هستن، مخالفم.
ندا بنی احمد
۱۳۹۹/۵/۱۴
کتاب بسیار خوب و کاربردی هست. مخصوصا برگه‌های کاری که داره آدم رو وادار میکنه که از بالاترین سطح به درونی‌ترین سطح افکار و وجودش رو روی کاغذ بیاره و بخونه و بهشون آگاه بشه. من توی شرایط بدی از زندگیم با این کتاب آشنا شدم و الان از خوندنش دارم لذت میبرم و کمک میگیرم.
Mahan Zarif
۱۳۹۹/۲/۱۷
نویسنده یکی از شاگردان دبی فورد بوده که با آموزه‌های دبی فورد زندگیش متحول شده است. ترجمه روانی داره و نزدیک به سبک کتابهای دبی فورد نوشته شده است.
حسین Km
۱۳۹۹/۲/۸
عالیه، مشتاقانه در حال خواندنشم، داره میکوبه از نو پرورش میده
امیر عباسپور
۱۳۹۹/۳/۱۵
خانم محدثه چقدر در گوشه گوشه ما از اعتماد اشتباهمون ضربه میخوریم خدا خودش کمک کنه
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم

برای دریافت کتاب چگونه در هر موقعیت انتخاب درست داشته باشیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.