معرفی و دانلود کتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه

عکس جلد کتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه

کتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه نوشته‌ی ت. کالین کمبل و تامس ام. کمبل به ارائه‌ی نکاتی مهم در زمینه‌ی تغذیه سالم و پیشگیری از بیماری‌ها با رژیم غذایی مناسب می‌پردازد.

این کتاب از دو بخش کلی تشکیل شده است، در بخش اول به معرفی کتاب "پژوهش چین" نوشته دکتر‌ها کولین و توماس کمپبل (T. Colin Campbell & Thomas M. Campbell) و ارائه خلاصه‌ای از آن در قالب نکات برجسته آن برای آشنایی بیشتر شما در مورد تغذیه گیاهی و نقش آن در پیشگیری و درمان سرطان و سایر بیماری‌های خطرناک پرداخته شده است. در قسمت دوم کتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه (The China Study) ترجمه بخش‌هایی از سایت معتبر (نوتریشن فکتس) در مورد تغذیه بر پایه گیاهی به مدیریت دکتر مایکل گرگر جهت در دسترس بودن اطلاعات به روز در مورد تغذیه و از بین بردن سردرگمی‌های موجود در این شاخه علمی ارائه شده است.

امروزه بشر پیشرفت‌های شگرفی در انواع شاخه‌های علمی داشته است، یکی از این زمینه‌ها مربوط به شاخه علم پزشکی و خصوصا علم تغذیه است. این سوال پیش می‌آید که چرا با افزایش پیشرفت‌ها، همچنان میزان سلامتی افراد چه از نقطه نظر روحی و جسمی، در سرتاسر جهان رو به افول است و روز به روز انسان‌ها بیمار‌تر می‌شوند؟ پاسخ به این سوال را می‌توان در نحوه سبک زندگی انسان‌ها جستجو کرد. به طور کلی سبک زندگی افراد را می‌توان به دو بخش عمده تقسیم کرد، اول تغذیه و دوم فعالیت بدنی.

شاید در نگاه اول طنز آمیز به نظر برسد که چگونه می‌توان با داشتن تغذیه سالم از بیماری‌های مزمن (حدود 70 درصد از کل بیماری‌ها را شامل می‌شود) همچون انواع سرطان، دیابت، بیماری‌های قلبی، انواع بیماری‌های خود ایمنی شامل ام‌اس و… پیشگیری و یا روند پیشرفت این بیماری‌ها را متوقف و حتی معکوس و درمان کرد. اما با توجه به مجموعه تحقیقات و آزمایشاتی که در راس آن‌ها پژوهش چین است و روی هم رفته 50 سال از عمر پر ثمر دکتر کمپبل را در بر می‌گیرد، این ادعا به هیچ عنوان بی‌اساس نیست. این یافته‌ها نشان می‌دهد که رژیم غذایی درست قوی‌ترین سلاحی است که برای مقابله با بیماری و ناخوشی در اختیار داریم. با این توضیحات شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا این نوع تغذیه سالم بر پایه گیاهی توسط مراجع رسمی و عموم پزشکان پیشنهاد و توصیه نمی‌شود؟

در پاسخ به این سوال باید به سود‌های چند میلیارد دلاری صنعت‌های دارو (دومین صنعت پر درآمد جهان بعد از صنعت اسلحه سازی و تجهیزات جنگی) و فرآورده‌های گوشتی و لبنی در سرتاسر جهان اشاره کرد. با وجود سودهای نجومی این صنعت‌ها مشخص است که با قدرتی که در اختیار دارند از گسترش اطلاعات درست در مورد تغذیه به صورت علنی ممانعت به عمل می‌آورند. جای تاسف است که پزشکان اطلاعات علمی خود را از منابعی می‌گیرند که توسط این کمپانی‌ها حمایت و اسپانسر می‌شوند و از طرف دیگر پزشکان در مدت زمان تحصیل خود به اندازه بسیار کمی با مباحث تغذیه آشنا می‌شوند (به طور متوسط در ایالات متحده آمریکا در طول 4 سال تنها 19 ساعت درسی در رابطه با تغذیه دارند) و بیشتر وقت خود را برای شناخت بیماری‌ها و درمان آن توسط دارو و سایر روش‌هایی که عوارض آن‌ها به اندازه خود بیماری برای بدن مشکلات به وجود می‌آورد، هرگز در پزشکی نوین درمان قطعی برای بیماری‌های مزمن وجود ندارد و همگی به صورت مقطعی با هزینه‌های سرسام آور همراه است. اگرچه خدمات پزشکی اورژانسی (از قبیل جراحی‌های ناشی از تصادفات، شکستگی‌ها و…) که حدود 30 درصد بیماری و نارسایی‌ها را شامل می‌شود وابسته به خدمات پزشکان است.

با مراجعه به انجمن‌هایی که در سراسر کشور در حال توسعه برای معرفی روش تغذیه سالم هستند می‌توانید نمونه‌های عینی افرادی که مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج بوده‌اند و با عنایت خداوند از طریق سالم‌خواری بر پایه گیاهی شفا یافته‌اند، آشنا شوید و از تجربیات بیشتر آن‌ها کمال استفاده را ببرید.

کولین کمپبل، زیست شیمی‌دان آمریکایی، تحصیل کرده‌ی دانشگاه جورجیا، پنسیلوانیا و کورنل است. تخصص اصلی او بررسی اثرات دراز مدت تغذیه بر سلامت است. کمپبل استاد دانشگاه کورنل نویسنده بیش از 300 مقاله پژوهشی است. دیگر نویسنده کتاب، توماس کمپبل، فرزند کولین کمپبل است و در حوزه‌ی پزشکی فعالیت می‌کند.

فروش بیش از یک میلیون نسخه از این کتاب تا سال 2013 در جهان، آن را از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ علم تغذیه تبدیل کرده است. کتاب نام برده جامع‌ترین پژوهش انجام شده در تاریخ علم تغذیه است. کلیه اطلاعاتی که امروزه در شاخه علم تغذیه بر پایه گیاهی انجام شده است، مرهون تلاش‌های بی‌دریغ دکتر کمپبل در پروژه "پژوهش چین" است، بنابراین تمامی اطلاعاتی که در انواع کتب و سایت‌های معتبر تغذیه بر پایه گیاهی است بر این سبک و سیاق است. به گفته دکتر دین اورنیش:" هر شخصی که در علم تغذیه فعالیت می‌کند بر شانه‌های دکتر کمپبل ایستاده است. "

در بخشی از کتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه می‌خوانیم:

از بین بردن چربی‌های اشباع شده به طور کامل می‌تواند یک گام مهم در تلاش برای کاهش خطر حمله قلبی باشد. مصرف چربی‌های اشباع شده می‌تواند موجب افزایش التهاب پس از مصرف شود، که می‌تواند خطر بیماری قلبی و سایر بیماری‌های مزمن را افزایش دهد. یک وعده غذای پرچرب از منابع حیوانی ممکن است بر روی شریان‌های ما تاثیر بگذارد، در حالی که غذای پرچرب از منابع گیاهی ظاهرا نمی‌کند. این ممکن است به دلیل چربی حیوان اشباع شده باشد که باعث جذب اندوتوکسین‌های باکتریایی می‌شود که ممکن است در غذاهای حیوانی وجود داشته باشد.

مصرف چربی‌های اشباع شده نیز می‌تواند رگ‌های خونی ما را در عرض چند ساعت سفت و ملتهب کند. کاهش مصرف چربی حیوانی ممکن است باعث کاهش کلسترول بد (LDL) وافزایش کلسترول خوب (HDL) و کاهش فشار خون شود. حدود 50 درصد از چربی‌های ترانس، مصرف شده توسط آمریکایی‌ها از چربی حیوانات می‌آیند؛ چربی‌های ترانس با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی ارتباط دارند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مزایای مراقبه
نعناع
استفاده از نعناع برای درمان بیماری‌ها
نعناع به عنوان ضد اسپاسمیک کولون
اثر نعناع بر DNA و هیرسوتیسم
اثر پلاسبو
بیماری تیروئید
سازمان بهداشت جهانی (WHO)
بینایی
چربی شکم
آیا سرکه در چاقی نقش دارد؟
شناخت و ادراک
سلامتی دندان
سالمون
شیرین کننده‌های مصنوعی
سرطان کلیه
سلامتی کلیه
سنگ کلیه
علل سنگ کلیه
پیشگیری از سنگ کلیه
آرتروز
امگا 3
اما علم چه می‌گوید؟
مصرف گوشت و گسترش دیابت نوع 1
لوپوس اریتماتوز سیستمیک چیست؟
لخته خون
پلاکت خون و التهاب
ورزشکاران
آسم
این اپیدمی چیست؟
یک رژیم عالی گیاهی سالم علیه دیابت
سیب زمینی‌ها
خواب
اسفناج
درمان سرطان پروستات با چای سبز
مولتی ویتامین‌ها
کلسترول غذای سلول‌های سرطان سینه
سلامتی مفاصل
حفظ سلامت مفاصل
درمان علائم بیماری مفصلی
زخم کولیت
علل زخم کولیت
فیبر و زخم کولیت
گوگرد و زخم کولیت
غذاهای فرآوری شده و زخم کولیت
رژیم غذایی گیاهی و کولیت اولسراتیو
بیماری‌های کبدی
میوه کیوی
تخم کتان برای درد سینه
رژیم گیاهی برای بهبود خلق و خو و بهره‌وری
انگور
سندرم خستگی مزمن
ماهی و سندرم خستگی مزمن
انار
کلسیم
در مورد سنگ کلیه چه خبر؟
در مورد مکمل‌های کلسیم چه خبر؟
فرزندان
پودر کاری
قدرت پنهان کاری چیست؟
بقای سرطانی
زیتون
بیماری آلزایمر و مس
مکمل ویتامین D
ناباروری
ناباروری و پروتئین حیوانی
ناباروری زنان و سودا (نوشابه)
ناباروری و آندومتریوز
ناباروری مردان و رژیم غذایی
دانه کنجد
اثرات ضد التهابی دانه‌های کنجد
مزایای سلامت قلب دانه‌های کنجد
پاسخ صنعت گوشت به این عنوان که گوشت ماده‌ای سرطان‌زا
اسید اوریک
اسید اوریک و بیماری
اسید اوریک و سنگ کلیه
اسیدی یا قلیایی؟
پرتقال
رژیم قلیایی
بیماری کلیوی
سنگ کلیه
نقرس
آزمایش pH برای قلیایی
دیابت
چغندر
چگونه نیترات در آب چغندر موثر است؟
آیا وجود ناهنجاری در خوردن چغندر وجود دارد؟
سردرد
نحوه درمان سردرد بدون دارو
کورتیزول
کورتیزول و کوشین
کورتیزول و بارداری
کورتیزول و DHEA
کورتیزول و آرتروز روماتیسمی
کورتیزول چیست؟
ادویه‌جات
مبارزه با لوپوس با زردچوبه
جوش
یبوست
چگونه عملکرد شریان‌ها را بهبود ببخشیم؟
امگا 3
اما علم چه می‌گوید؟
سویا
شیر مادر
بهترین ماده برای درمان فیبروید
کازئین
کازئین و دیابت نوع 1
نقش کازئین در افزایش وزن
عملکرد کازئین و عروق
شکلات تلخ
سرطان دهانه رحم
فیتواستروژن
نخود
مزایای نخود
درد‌های شکمی
زنجبیل برای ورم مفاصل و استخوان‌ها
الکل
سرطان سینه چیست؟
سالمون
اسید آراکیدونیک
اسید آراکیدونیک و سلامت روانی
اسید آراکیدونیک و بیماری روده‌ای التهابی
یائسگی
نگرآنی درباره‌ی آب گوشت
سرب در چه مواد غذایی وجود دارد؟
آجیل‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه
نویسنده،
مترجممتین کریمی کردستانی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۶
زبانفارسی
شابک978-622-215-198-0
موضوع کتابکتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام، تخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه

علی حسینی
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
این کتاب خلاصه برای من خیلی خوب بود. چون کتاب اصلی شم دیده بودم ولی صفحات زیادی داشت و با کمی وقت و آمارهایی که کتاب اصلی میداد نمیتونستم اون رو بخونم و خدا رو شکر خلاصه کتاب اصلیش رو پیدا کردم.
Hossein Nori
۱۴۰۰/۴/۷
مطالب جالبی است، امیدوارم همه هموطنانم این کتاب رو بخونن و با باورهای غلط تغذیه اشنا بشوند.
Aydi Gymo
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
در دنیایی که همچیز پولی شد بسیار مفیدتر از چرندیاتی بود که دکترهای معروفی همچون آز مینویسند برای درآمد
مریم هاشمیان
۱۴۰۱/۳/۳۱
این کتاب اطلاعات بسیار خوبی داشت ولی بسیار بسیار بد ترجمه شده بود
haristom2020@gmail.com
۱۴۰۱/۲/۲۳
کتاب فوق العاده ایه البته اگه کاملش رو بذارین خیلی بهتر میشد
مریم شاهمرادی
۱۴۰۱/۵/۶
بسیار عالی کاش میشد سفارش کتاب کاغذی هم داد.
فردین م
۱۳۹۸/۷/۷
واقعا کتاب ارزشمندیه
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه

برای دریافت کتاب خلاصه‌ای از پژوهش چین و حقایق تغذیه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.