معرفی و دانلود کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد

عکس جلد کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد
قیمت:
۳۵۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد

کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد اثری جامع از حسن ملکی است که با ارائه‌ی نکات و مفاهیم کلیدی شما را راهنمایی می‌کند تا بتوانید در صورت تصمیم به ازدواج دوباره، انتخابی صحیح داشته باشید و زندگی سرشار از آرامش را تجربه کنید.

درباره‌ی کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد:

اگر فردی در طول زندگی‌اش شریک عاطفی‌اش را چه از طریق مرگ و یا طلاق از دست دهد، در نهایت با تمام نیازهای روانی، اجتماعی، روحی و عاطفی که در طی زندگی زناشویی‌اش تجربه کرده است به یک فرد مجرد و تنها تبدیل می‌شود. فکر می‌کنید چه اتفاقی برای اینگونه افراد می‌افتد؟ بدون شک اکثر آن‌ها دچار اختلالاتی در زندگی می‌شوند و تحت فشارهای روانی و اجتماعی قرار می‌گیرند. بنابراین در چنین شرایطی باید بهترین تصمیم را برای بهبود سلامت روانی اینگونه افراد در نظر گرفت.

اهمیت ازدواج مجدد از چندین جهت بسیار قابل توجه است. در واقع افرادی که تصمیم به شروع زندگی زناشویی دوباره می‌گیرند از بُعدهای عاطفی، جسمی، جنسی، امنیتی و مالی تأمین خواهند شد و دیگر تحت فشارهای اقتصادی، اجتماعی و روانی له نمی‌شوند.

ازدواج مجدد به اندازه‌ی ازدواج اول مهم است، شاید از نظر فرزندان و یا اطرافیان ماهیت پیوند دوباره با فردی دیگر کاملاً فرق داشته باشد اما در اصل هیچ تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد. برخی از زنان و مردان تنها آنچنان دچار آسیب‌های شدید روحی می‌شوند که به دنبال گرفتن راهکارهایی از متخصصان و مشاوران در این زمینه می‌روند. اما باید این نکته را بدانید که در کنار همه‌ی این کمک‌ها آن‌ها به یک همدم و حمایتگر واقعی نیاز دارند تا حال درونی‌شان بهبود یابد.

همانطور که گفته شد شروع زندگی جدید به اندازه‌ی ازدواج اول از اهمیت برخوردار است اما تفاوت‌هایی بنیادی و کیفی نیز میان آن‌ها وجود دارد. این تمایزها منجر به ایجاد مشکلاتی خواهند شد که عدم توجه و یا آشنایی با آن‌ها، ازدواج مجدد را با مشکل روبه‌رو خواهند کرد. بنابراین این کتاب نکاتی کلیدی در حیطه‌ی ازدواج دوم ارائه می‌دهد تا افراد مطلقه یا همسر از دست داده با دانش و آگاهی کامل زندگی دوم خود را شروع کنند و به آرامش برسند.

کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب را به متخصصان، روانشناسان، مشاوران و افراد علاقه‌مند به موضوعات خانوادگی و روانشناسی پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد می‌خوانیم:

زنان و مردانی که دارای فرزند از ازدواج اولشان می‌باشند باید بدانند فردی که (ناپدر / نامادر) وارد ساختار خانواده آن‌ها می‌گردد از آنجایی با فرزندان آن‌ها از ارتباط و پیوند خونی و عاطفی ندارند لذا سطح ارتباط آن‌ها با فرزندان ناتنی محکم نخواهد بود، ناپدری‌ها و نامادری‌ها در مقایسه با پدر و مادر تنی یا زیستی با فرزندان ناتنی وابستگی کمتری دارند، آن‌ها را از صمیم قلب همانند فرزندان خود دوست نخواهند داشت، در تربیت آن‌ها حساسیت نخواهند داشت، رابطه آن‌ها عاطفی و گرم نخواهد بود و معمولاً نسبت به هم احساس مثبتی ندارند. از این رو بر عملکرد آن‌ها نظارت کافی اعمال نخواهند نمود، دلبستگی، حمایت و دخالت کمتری در امور فرزندان ناتنی خواهند داشت چراکه با آن‌ها به از لحاظ ژنتیکی رابطه‌ای ندارند. حتی امکان دارد از چهره، تیپ و عملکردهای فرزندان خوششان نیاید. رابطه آن‌ها با فرزندان صرفاً یک رابطه مدیریتی وانسانی است. به این معنا که ناپدری و نامادری هر چقدر از مهارت مدیریت و برقراری ارتباط با دیگران برخوردار باشند موفق به ایجاد ارتباط با فرزندان شده در غیر اینصورت ناکام خواهند ماند.

نتیجه اینکه والد دارای فرزند نباید انتظار داشته باشد که شوهر یا همسر جدیدیش همانند پدر یا مادر واقعی با فرزندانش برخورد و تعامل داشته باشد. مسئولیت اوست که با تعارضات، مشکلات و مسائل احتمالی پیش رو بطور منطقی و معقولانه برخورد نماید و مسائل را مدیریت نماید. برخی مواقع ارتباط آنقدر ضعیف است که اگر فرزندان خارج خانه باشند ناپدری یا نامادری مایل به با هم بودن در آخر هفته نیز نمی‌باشند و اگر جوان باشند در منزل باشند بیشتر مایلند خانه را زودتر ترک کنند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مفهوم ازدواج مجدد
اهمیت ازدواج مجدد
عوامل موثر بر ازدواج مجدد
موانع ازدواج مجدد
انواع و شکل‌های ازدواج مجدد
شرایط لازم برای اقدام به ازدواج مجدد
عوامل موفقیت در ازدواج مجدد
مشکلات ازدواج مجدد
ویژگی‌های خانواده‌های ازدواج مجدد
وضعیت فرزندان در ازدواج مجدد
نیازهای کودکان در خانواده‌های ازدواج مجدد (مختلط)
آسیب‌های ازدواج مجدد
چند نکته در خصوص ازدواج مجدد
ازدواج موقت
نگرش افکار عمومی نسبت به ازدواج موقت
مخالفان و موافقان ازدواج موقت
نیازها و ازدواج موقت
ویژگی‌های ازدواج موقت
چند نکته در خصوص ازدواج موقت
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آوای نور
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۲
زبانفارسی
شابک978-600-309-197-9
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد

حیدری
۱۴۰۱/۶/۳۱
کتاب خوبی بود ولی در کل میتونست با توجه به این نکته که در این زمینه کتاب کمی وجود دارد غنی تر باشد و تا این حد مختصر نباشد
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد

برای دریافت کتاب آموزش و مشاوره ازدواج مجدد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.