معرفی و دانلود کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان

عکس جلد کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان
قیمت:
39900 تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان

کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان نوشته‌ی سوزان استیفلمن، به شما کمک می‌کند وقتی با چالش‌هایی روبه‌رو می‌شوید که فرزندانتان فرا روی شما قرار می‌گیرند، متوجه خطای رفتاری خودتان بشوید و آن‌ها را برطرف کنید.

در گذشته، تعلیم و تربیت کاملاً با اقتدار و خیلی جدی انجام می‌شد، اما در جامعه‌ی امروز ما بسیاری از والدین نمی‌دانند چگونه با فرزندان خود رفتار کنند و چگونه آن‌ها را تربیت کنند. معمولاً در محیط خانواده هیچ شالوده و چهارچوب مناسبی وجود ندارد. والدین نمی‌دانند همان‌طور که کشتی به ناخدا نیاز دارد، فرزندان آن‌ها نیز به حضور آن‌ها همچون ناخدا نیاز دارند، البته ناخدایی که برای هدایت کشتی به علم و دانش روز آگاه باشد.

به‌ طور یقین، فرزندان ما به ما کمک می‌کنند انسان‌هایی بالغ‌تر شویم. کودکان در بلوغ والدین نقش دارند؛ اما مهم‌تر از آن این است که کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان (Parenting with presence) به شما نشان می‌دهد کودکان، چگونه والدینی هوشیار پرورش می‌دهند.

سوزان استیفلمن (Susan Stiffelman)، در این کتاب به والدین می‌آموزد چگونه تعلیم و تربیت را با نگاه معنویت‌گرا پی بگیرند. در رابطه با تعلیم و تربیت فرزندان کتاب‌های زیادی نوشته شده است؛ اما کمتر کتابی در مورد هوشیاری والدین و تعلیم و تربیت هوشیارانه و آگاهانه سخن گفته است. این کتاب در هر دو زمینه‌ی ذکر شده رهنمودهای خوبی به شما ارائه می‌کند.

در بخشی از کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان می‌خوانیم:

مشکلات رفتاری کودکان ما زمانی بروز می‌کنند که از آن‌ها برای نشان‌ دادن عزت‌ نفس و شخصیت خودمان استفاده کنیم، یعنی به آن‌ها نگاه کنیم تا حس خوبی به خودمان پیدا کنیم. ممکن است وقتی فرزندمان موفقیتی کسب می‌کند، او را تحسین کنیم تا نگاه دیگران را متوجه خود کنیم. تا اینجای کار اشکالی ندارد؛ اما بچه‌ها کاملاً با احساسات ما آشنا هستند؛ آن‌ها برای موفقیت به تأیید ما نیاز دارند؛ اما وقتی می‌خواهیم آن‌ها کاری کنند تا ما حس خوبی پیدا کنیم،‌ داریم به آن‌ها آسیب می‌زنیم، زیرا برای علاقه به آن‌ها و پذیرش آن‌ها، شرط تعیین می‌کنیم.

اگر فرزندانمان را همان‌گونه که هستند بپذیریم، باعث خواهد شد متوجه این نکته اساسی بشویم که آن‌ها غیر از خود ما هستند و توانمندی‌ها و چالش‌های خودشان را دارند. پذیرفتن آن‌ها به این معنا نیست که آن‌ها نگرانی‌ها و نقاط ضعف ما را برطرف کنند. قرار نیست آن‌ها مسئول احساسات ما باشند. پذیرفتن آن‌ها به ما کمک می‌کند نقاط ضعف آن‌ها را بپذیریم و کاری هم نداشته باشیم دیگران در مورد موفقیت‌های فرزندان ما چه فکر می‌کنند. این نکات باعث می‌شود اسیر هوای نفس نشویم و بتوانیم فرزندانمان را هوشیارانه تربیت کنیم.

اگر کودکانمان را همان‌گونه که هستند بپذیریم، متوجه خواهیم شد که هریک از آن‌ها انسانی منحصربه‌فرد، با توانایی‌ها و مسائل خاص خود هستند. قرار نیست آن‌ها به دلیل تزلزل و فقدان اعتمادبه‌نفس ما آسیب ببینند و پاسخگوی احساسات ما باشند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
مقدمه اکهارت تول
مقدمه نویسنده
فصل 1: شما با بهترین معلم خود زندگی می‌کنید
فصل 2: والدین هم‌زمان با تعلیم و تربیت فرزندانشان، خودشان هم تربیت می‌شوند
فصل 3: در تعلیم و تربیت فرزندان واقع‌گرا باشید
فصل 4: ما والدین بچه‌داری نمی‌کنیم، بلکه انسان‌های بالغ تربیت می‌کنیم
فصل 5: تربیت فرزندان و معضلات فناوری‌های نوین
فصل 6: الگوی مناسبی برای ارتباط گرفتن فرزندانتان با دیگران باشید
فصل 7: آموزش راست‌گویی، صداقت و پذیرش خطا به کودکان
فصل 8: تقویت مهربانی و همدلی در کودکان
فصل 9: کاهش استرس کودکان
فصل 10: به کودکان بیاموزیم خوشبختی احساسی درونی است
فصل 11: پاسخ به سؤالات معنوی کودکان
سخن آخر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان
نویسنده
مترجمعلی علی پناهی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات183
زبانفارسی
شابک978-964-236-856-3
موضوع کتابکتاب‌های علوم تربیتی، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
39900 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان

زارعی
۱۴۰۱/۲/۳۰
جوینده یابنده است و بنده خواندن کتاب را به کسانی که خواهان برقراری رابطه آگاهانه با فرزند خود هستند جهت گرفتن دیدگاه و تحقیق در این رابطه مفید میدانم. ممنون از کتاب راه.
حدیث رابط
۱۴۰۱/۷/۱
در مجموع خوب بود. نوع نوشتار کتاب جوری بود که خواننده خسته نمیشد و جملات الهام بخش زیادی درش وجود داشت از خواندنش لذت بردم
سیده طیبه محمودی
۱۳۹۷/۷/۱۶
کتاب خیلی خوبی است. مادرها حتما مطالعه کنند. با تشکر از زحمات شما
P A
۱۳۹۸/۹/۹
کتاب مفیدی بود بهتره که چنبار خونده بشه تا بر مطالب تسلط داشته باشیم
tina garshasbi
۱۴۰۰/۲/۲۸
عالی بود کاملا کلید اصلی را دست پدر و مادر میدهد
مهدی روشندل حصاری
۱۳۹۷/۹/۲۳
کتاب خوبیه و توصیه میکنم یک بار بخونینش
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان

برای دریافت کتاب تعلیم و تربیت هوشیارانه فرزندان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.