معرفی و دانلود PDF کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار

برای دانلود قانونی کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار

پل ادوارد فلکسمن و فرانک دبلیو باند در کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار، به موارد مختلفی که ACT در آن‌ها کاربرد دارد، می‌پردازند. هدف پذیرش و تعهد درمانی (ACT) ایجاد یک رویکرد دقیق به مسائل انسان در حوزه‌ی روانشناسی است.

جامعه علمی روانشناسی رفتاری بافتی قصد دارد علاوه بر زمینه پژوهشی عمده‌اش در حوزه‌ی زبان و شناخت (نظریه
چهارچوب ارتباطی RFT)، تفکر بافتی-کارکردی را نیز وارد برخی حوزه‌های دشوار روانشناسی انسان کند. دستیابی به یک علم روانشناسی ایده‌آل هدفی است دور از دسترس که تنها با همکاری متخصصین و متعهدین این حوزه به دست می‌آید. هر چند امروزه، تلاش جامعه جهانی حرکت در جهت دستیابی به این هدف را سرعت بخشیده است.

از نقطه نظر ACT، سندروم و بیماری عوامل درد و رنج‌های انسان نیستند. بلکه درد و رنج انسان عمدتا ناشی از فرآیندهای اصلی زبان و شناخت‌اند که به حوزه‌هایی از ذهن انسان رخنه کرده که ذهن عملا از کنترل آن‌ها عاجز است. به عبارت ساده‌تر، بر طبق مدل ACT، درد پدیده‌ای است همگانی که طبیعتا می‌تواند منجر به رنج و معضل روانی شود. اما مساله‌ای که باید به آن توجه داشت این است که رنج روانی را می‌توان با پذیرش، ناهم‌جوشی، حضور در لحظه حال، حس تعالی، ارزش‌ها و عمل متعهدانه برطرف ساخت. به عبارت دیگر، پادزهر درد و رنج انسان، انعطاف‌پذیری روانشناختی است؛ مساله‌ای که از درمان درون کلینیک فراتر رفته و به داخل منزل بیمار، محل کار او و حتی داخل جامعه راه می‌یابد. این نوع نگاه به درمان، رویکرد تازه‌ای نیست، اما این اولین باری است که این رویکرد به عنوان یک مدل منسجم مبتنی بر اصول مهم علمی در کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار (Acceptance and commitment therapy in the workplace) مطرح می‌شود.

رویکرد ACT در محیط‌های مختلفی از جمله خدمات روانشناسی سنتی، مراقبت‌های درمانی اولیه، برنامه‌ای ارتقای
سلامت، آموزش‌های سلامت، مدیریت بیماری‌های مزمن، سلامت عمومی و مدیریت شغلی به کار گرفته شده است.

پل ادوارد فلکسمن (Paul Edward Flaxman) و فرانک دبلیو باند (Frank W Bond) در این کتاب، شما را به عضویت در جامعه‌ی علمی علوم رفتاری بدل می‌کنند. شایسته است چنانچه رویکرد حاضر، موثر واقع شود و شما را در رسیدن به اهداف عالیتان یاری دهد، به توسعه این رویکرد پرداخته و جامعه علمی جهانی را در پیشرفت خود شریک سازید. امید است که کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار، زندگی حرفه‌ای شما و مهم‌تر از آن زندگی دیگران را تحت‌تاثیر قرار دهد.

کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب راهنمای درمانی به درمانگرانی که علاقمند به کاربرد اصول ACT در درمان هستند، خواهد بود. اما این مجموعه از آن رو حائز اهمیت است که اولین مجموعه کتاب راهنما مرتبط با این حوزه در زبان فارسی است که درمانگران ایرانی را با روند درمان آشنا می‌سازد. مطمئنا درمانگران ایرانی در روند درمان به تجربیات منحصر به فردی دست خواهند یافت که خاص فرهنگ بومی آن‌ها است. انتقال این تجربیات به گفتمان جهانی ACT به رشد و توسعه این حوزه کمک شایانی خواهد کرد و پنجره‌های جدیدی را به ابعاد مهم این رویکرد درمانی خواهد گشود.

در بخشی از کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار می‌خوانیم:

هزینههای قابل توجهی برای مشکلات شغلی کارکنان و بیماری‌های ناشی از آن، در سازمان‌ها و جوامع تخمین زده شده است. برای مثال در بریتانیای کبیر تقریبا نیم میلیون نفر از کارکنان گزارش کردند که استرس شغلی منجر به بیماری آن‌ها شده است. از هر 5 نفر یک نفر کارش را به عنوان «خیلی» یا «بینهایت» استرس‌آور توصیف کرده است. (سازمان اجرایی بهداشت و سلامت (HES)). همچنین در بررسی‌های اخیر روی کارکنان مراقبت‌های بهداشتی بریتانیا، 25 درصد شرکتکنندگان در پژوهش سطح قابل توجهی از پریشانی را گزارش دادند که احتمالا باعث اختلالات روانشناختی جزئی متعددی می‌شود (معمولا اضطراب و یا افسردگی) (هاردی، وودز، 2003، وال و همکارانش 1997). علاوه بر این، بسیاری از موارد افزایش غیبت در بین جمعیت کارمند به خاطر مشکلات و پریشانی‌های روانشناختی است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه استیون سی هیز
مقدمه کلی جی ویلسون
مقدمه دکتر سیروس مومن‌زاده
مقدمه مترجم
سرآغاز
زیربنای نظری و مفهومی
مداخله درمانی
مدیریت استرس شناختی رفتاری
شناسایی مسیرهای ارزش‌مدار زندگی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار
نویسنده،
مترجمزهرا سادات خوش چشم، میلاد خواجه پور
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۷۷
زبانفارسی
شابک978-600-7849-91-0
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار

Zohre Alamin
۱۴۰۰/۱/۳۱
مفید و کاربردی است اما من کتاب Act هریس رایس رو از شما خریدن
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار

برای دریافت کتاب پذیرش و تعهد درمانی ACT در محیط کار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.