معرفی و دانلود کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای: افزایش اثربخشی با رهبری موقعیتی

عکس جلد کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای: افزایش اثربخشی با رهبری موقعیتی
قیمت:
12500 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای: افزایش اثربخشی با رهبری موقعیتی

کن بلانچارد، پاتریشیا زیگارمی و درا زیگارمی در کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای، برخی از باارزش‌ترین آموزه‌های خود را در حوزه‌ی علوم مدیریتی به شما ارائه می‌دهند. نویسندگان در این اثر داستان دیدار یک زن کارآفرین را با مدیر یک دقیقه‌ای روایت و به کمک آن اصول رهبری موقعیتی را بازگو می‌کنند.

درباره‌ی کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای:

کن بلانچارد (Kenneth H Blanchard) برای دانشجویان علوم مدیریتی و علاقه‌مندان به رهبری نامی آشنا و شناخته شده است. او با مجموعه کتاب‌های مدیر یک دقیقه‌ای خود که با همکاری نویسندگانی مانند اسپنسر جانسون، پاتریشیا زیگارمی (Patricia Zigarmi) و درا زیگارمی (Drea Zigarmi) نگاشته است، مجموعه‌ای جامع و باارزش برای علاقه‌مندان به مطالعه در زمینه‌ی مدیریت فراهم آورده است. بد نیست بدانید آثار او تنها نیاز تازه‌کاران را برطرف نمی‌کنند، بلکه به کار مدیران حرفه‌ای در سطوح بالا نیز می‌آید.

کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای (Leadership And The One Minute Manager) یکی از کتاب‌های مهم بلانچارد است؛ او در این اثر از روش مدیریتی جدیدی سخن می‌گوید که نام آن را «رهبری موقعیتی» گذاشته؛ همانطور که از اسمش پیداست، روشی از رهبری‌ست که اصول آن موقعیت‌هایی مقطعی و در نتیجه نسبی‌ را شامل می‌شود. در حقیقت شیوه‌ای که بلانچارد ارائه می‌دهد، نیازمند شناساییِ دقیق مراحل پیشرفت کارکنان در امور گوناگون است؛ به اضافه‌ی سه مهارت ویژه که شرح آن به طور کامل در کتاب آمده است.

فرم روایی کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای از دیگر نکات جالب توجه آن است. کن بلانچارد مانند همیشه برای بازگو کردن مطالب خود از داستان بهره گرفته، داستانی که او در این اثر روایت می‌کند، در مورد خانم کارآفرینی است که در اداره‌ی کسب و کار خود با چالشی روبه‌رو شده و تنها چاره‌اش برای حل این مسئله مراجعه به مدیر یک دقیقه‌ای و استفاده از رهنمودهای اوست.

کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای برای چه کسانی مناسب است؟

اگر قصد آشنایی با کارآمدترین اصول مدیریتی را دارید، این کتاب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

با نویسندگان کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای بیشتر آشنا شویم:

کن بلانچارد یکی از مهم‌ترین نویسندگان در حیطه‌ی رهبری و مدیریت است. او آثار بسیاری در این زمینه نگاشته و به انتشار رسانده است. سبک ساده‌ و بی‌تکلف نوشته‌های بلانچارد او را بدل به نویسنده‌ای محبوب در میان دوست‌داران علوم مدیریتی کرده است. همچنین تحصیلات آکادمیک بلانچارد در دو رشته‌ی فلسفه و جامعه‌شناسی بوده است. از کتاب‌های مهم کن بلانچارد می‌توان بدین عناوین اشاره داشت: «عذرخواهی یک دقیقه‌ای، کمک به مردم برای برنده شدن در کار، گفت‌وگو با مدیر یک دقیقه‌ای، چه کسی تغییر را کشت، شیوه نهنگ.»

پاتریشیا زیگارمی، معاون توسعه کسب‌وکار در شرکت‌های کن بلانچارد است. تلاش‌های او به برگزاری دوره‌های آموزشی ‌رهبری موقعیتی برای بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان انجامیده که البته این جلسات آموزشی همچنان برگزار می‌شود. او در نگارش کتاب‌های رهبری افراد از طریق تحول و نیز محصولات نقطه‌نظر رهبری همکاری کرده ‌است. پاتریشیا زیگارمی به خاطر توانایی‌اش در گوش سپردن و ایجاد اعتماد زبان‌زد بوده و تاکنون در بسیاری از شرکت‌ها ‌به آموزش مدیران پرداخته است.

درا زیگارمی در گذشته، مدیر شرکت زیگارمی اسوشیییتز بود. ‌او در حال حاضر مدیر واحد پژوهش و توسعه در شرکت‌های کن بلانچارد است. می‌توان گفت که در طول این بیست سال او نقش ‌مهمی در شرکت‌های بلانچارد داشته است. درا زیگامی در کنار کن بلانچارد در تهیه ابزار "تحلیل رفتار رهبر" و نیز "فرم پروفایل ‌کار رهبر" که در همایش‌های رهبری موقعیتی به کار می‌رود مشارکت داشته است. ‌وی همچنین در نگارش سه کتاب رهبر درون: یادگیری کافی در مورد خودتان برای رهبری دیگران، ایده رهبران تیم: راهنمایی ‌هر روزه و همچنین مدیر یک دقیقه‌ای همکاری داشته است. ‌

جملات برگزیده‌ی کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای:

- کار با افراد مختلف، نیازمند شیوه‌های متفاوت است.
- سخت‌تر کار نکنید. هوشمندانه‌تر کار کنید.
- هر یک از تکالیف و کارهای یک نفر نیازمند سبک رهبری متمایزی است.
- هیچ چیز نابرابرانه‌تر از برخورد برابر با امور نابرابر نیست.
- تنها در صورتی می‌توانید انتظارات بیشتری داشته باشید که نظارت بیشتری هم داشته باشید.
- وقتی کار بهترین رهبران به پایان می‌رسد، افراد می‌گویند ما خودمان این کار را انجام دادیم!
- رهبری موقعیتی به معنای کار کردن بالادست افراد نیست، بلکه به معنای کارکردن در کنار افراد است.

در بخشی از کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای می‌خوانیم:

جان گفت: «ببینید! کار من قدری پیچیده است. من مسئول همه فرآیندهای تولید در شرکت هستم. منظورم این است که تک‌تک بخش‌های عملیاتی شرکت توسط من طراحی و مدیریت می‌شود. همینطور مسئولیت کنترل کیفیت و نیز استخدام و آموزش اعضای تیم عملیات نیز بر عهده من است. درهرحال به این نتیجه رسیده‌ام که رویکرد مدیر یک دقیقه‌ای در برخی از بخش‌های کارم با رویکردی که او در قبال بخش‌های دیگر حوزه کاری‌ من دارد متفاوت است. مثلاً در حوزه عملیات، او همه کارهای بخش را به من سپرده است. البته نه اینکه به یک‌باره همه کارهای بخش عملیات را به من واگذار کند، بلکه این فرآیند مدتی به طول انجامید. مدیر یک دقیقه‌ای خودش این کارخانه را ساخته است. چون اطلاعات فنی او با اطلاعات من در این حوزه تقریباً برابر است، به تصمیمات من در این بخش احترام می‌گذارد و به آن اعتماد دارد. با این‌حال به من می‌گوید که مرا در جریان روند امور بگذار، اما این را هم بدان که این حوزه متعلق به تو است و می‌توانی هرطور خودت صلاح می‌دانی آن را مدیریت کنی.»

خانم کارآفرین پرسید: «منظورتان این است که درباره موارد مختلف با شما گفت‌وگو نمی‌کند و به شما نمی‌گوید که چگونه باید یک مساله خاص را حل کرد؟»

جان پاسخ داد: «نه! البته تا وقتی که این مساله به حوزه تکنیکی و فنی کار من مرتبط باشد. با این‌حال سبک مدیریتی او در قبال جنبه انسانی کارم کاملاً متفاوت است. مدیر یک دقیقه‌ای همیشه تأکید می‌کند که پیش از به‌کارگیری هر برنامه و یا سیاست جدید که به طور مستقیم بر کارکنان بخش عملیات تأثیر می‌گذارد، حتماً با او مشورت کنم. او می‌خواهد به طور دقیق در جریان آنچه می‌خواهم در این حوزه انجام دهم قرار بگیرد.»

خانم کارآفرین پرسید: «آیا او به شما می‌گوید که در این حوزه‌ها چه کار باید انجام دهید؟»

جان گفت: «او همیشه در مورد کارهایی که قرار است انجام شود نظراتش را به من می‌گوید، اما درعین‌حال نظرات من را هم جویا می‌شود.»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
ملاقات خانم کارآفرین با مدیر یک دقیقه‌ای
موفق بودن
دیدگاهی متفاوت در مورد رهبری
شیوه‌های مختلف برای افراد مختلف
سبک رهبری: دیدگاه کارکنان
سه مهارت یک رهبر موقعیتی
مدیریت عملکرد کارکنان
تعیین اهداف
تشخیص مرحله پیشرفت
انعطاف‌پذیری سبک‌های رهبری
چهار سبک رهبری
چهار سبک اصلی رهبری
قبل از دست به کار شدن، فکر کنید
شیوه‌های مختلف برای یک نفر
تقویت شایستگی و تعهد
غلبه بر مشکلات پیش روی عملکرد سطح بالا
در مورد سبک رهبری به کارکنان توضیح دهید
آشنایی با شش نوع گفت‌وگو
‌پیش‌فرض‌های مثبت در مورد کارکنان
تبدیل شدن به یک رهبر موقعیتی
در مورد نویسندگان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای: افزایش اثربخشی با رهبری موقعیتی
نویسنده، ،
مترجممحمدجواد نعمتی
ناشر چاپی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات114
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
12500 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای

حسین حیدری
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
کتاب مدیر یک دقیقه یی را خواندم اما این کتاب کامل تر و بهتر از کتاب‌های دیگر است
Mohammed Lotfi
۱۴۰۰/۹/۱۲
در حد خوب میشه خوبه ولی کامل نیست
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای

برای دریافت کتاب رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.