معرفی و دانلود PDF کتاب تشخیص DNA بر اساس خواص خازنی گرافن

عکس جلد کتاب تشخیص DNA بر اساس خواص خازنی گرافن
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تشخیص DNA بر اساس خواص خازنی گرافن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تشخیص DNA بر اساس خواص خازنی گرافن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تشخیص DNA بر اساس خواص خازنی گرافن

کتاب تشخیص DNA بر اساس خواص خازنی گرافن نوشته‌ی ناهید خادم پر به شما نشان خواهد داد که چطور از نوار نازکی به نام گرافن می‌توان در تشخیص دی ان ای استفاده کرد.

یک نوار نازک از گرافیت که تنها قطری به اندازه یک لایه اتم دارد گرافن نامیده می‌شود. این نوار در سال 2010 جایزه نوبل فیزیک را از آن خود کرده است. تحقیقاتی که ناهید خادم پر در این کتاب سعی در اجرای آن دارد مدلسازی کامپیوتری حفره‌های کوچک بر روی گرافن برای بررسی یک شیوه بسیار سریع در تشخیص توالی DNA است.

می‌توان گرافن را یک ساختار دو بعدی از اتم‌های کربن دانست که در یک الگوی لانه زنبوری مرتب شده‌اند. به بیان برنیسلار نیکولیک استاد همراه علم فیزیک و ستاره‌شناسی، پایداری مکانیکی گرافن این امر را ممکن کرده است که یک پرتو الکترونی به منظور به وجود آوردن نانو خلل و فرج در یک صفحه گرافن مورد استفاده قرار بگیرد.

در واقع گرافن ماده شگفت‌انگیزی است که جزئیات الکترونیکی و نوری عالی دارد و در ابزارهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تشخیص توالی DNA که یکی دیگر از موارد استفاده گرافن محسوب می‌شود سوراخ‌های کوچک با قطر نانومتری در صفحه گرافن ایجاد می‌کنند و DNA از میان آن نخ کشی می‌شود.

در بخشی از کتاب تشخیص DNA بر اساس خواص خازنی گرافن می‌خوانیم:

به تازگی ساخت یک نانو خلل در یک گرافن اتمی نازک امکان‌پذیر شده است و جایگیری دی ان ‌ای نشان داده شده است. و از گرافن نانو شکاف برای تشخیص توالی DNA استفاده می‌شود این روش می‌تواند مشکلات تکنیکی ناشی از دقت الکتریکی تشخیص توالی نوکلئو بازها را حل کند. در این روش عملکرد گرافن نانو شکاف برای تشخیص توالی ژنوم مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین جزئیات هدایت عرضی و نوکلئو بازها در نزدیکی شکاف و تغییرات جریان تونل زنی الکتریکی در بایاس محدود مورد بررسی قرار گرفت و نتایج جریان تونل زنی این را نشان داده است که مشخصات نوسانات بالای چند مرتبه تمایز بین 4 نوکلئو باز را ممکن می‌سازد انتظار یافتن یک روش بهبود یافته برای تحلیل کامل ژنوم را ایجاد می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: کلیات طرح
فصل دوم: مطالعات نظری
فصل سوم: روش شناسایی کتاب (متدولوژی)
فصل چهارم: تجزیه تحلیل نتایج
فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات
پیوست

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تشخیص DNA بر اساس خواص خازنی گرافن
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آریا دانش
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۱۴
زبانفارسی
شابک978-622-99279-1-5
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی، کتاب‌های فیزیک
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب تشخیص DNA بر اساس خواص خازنی گرافن

برای دریافت کتاب تشخیص DNA بر اساس خواص خازنی گرافن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.