معرفی و دانلود کتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان

عکس جلد کتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان

لورا برک، روان‌شناس برجسته و مشهور در کتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان، درمورد مسائل مختلفی که در رشد شخصیتی کودکان و نوجوانان نقش دارند، صحبت می‌کند. والدین و مربیان آموزشی با شنیدن این کتاب کاربردی می‌توانند نسبت به کودک و نوجوان و نحوه رشد آن‌ها شناخت بیشتری پیدا کنند.

درباره کتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان:

یکی از شگفت‌انگیزترین و جذاب‌ترین جنبه‌های مطالعاتی انسان‌ها، رشد کودک در جنبه‌های مختلف شناختی، عاطفی و جسمی است. انسان از زمان تشکیل نطفه تا زمان مرگ یک مسیر منعطف را در رشد طی می‌کند تا بتواند به انسان فعلی تبدیل شود. به همین دلیل دانشمندان و روان‌شناسان سعی داشته‌اند تا بر تفاوت‌های فردی انسان‌ها در جنبه‌های مختلف درکی وسیع پیدا کنند تا بتوانند رفتارهای آن‌ها را در موقعیت‌های مختلف شناسایی کنند.

لورا برک یکی از برجسته‌ترین روان‌شناسان حوزه رشد کودکان و نوجوانان است که درباره رشد فیزیکی، احساسی و اجتماعی کودک تحقیقات و مطالعات زیادی به عمل آورده است. او نتیجه این تحقیقات خود را در کتاب روان‌شناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان (Child Development) با مخاطبان خود به اشتراک گذاشته و به آن‌ها کمک می‌کند تا متوجه تأثیر به‌خصوص فرهنگ بر رشد کودکان بشوند.

این کتاب با زبان ساده و روان خود، توجه شما را به تفاوت‌های فرهنگی و تأثیر آن بر رشد شخصیتی کودکان معطوف می‌سازد. اثر حاضر همچنین به‌عنوان یک کتاب مرجع در سراسر دنیا در دانشکده‌های روان‌شناسی موردتوجه زیادی قرار گرفته است. با شنیدن این کتاب صوتی می‌توانید راهکارهای عملی مبتنی بر تحقیقات علمی را یاد بگیرید که در رشد کودکتان تأثیر زیادی می‌گذارند.

نویسنده در این کتاب نظریه‌ها و تحقیقات خود را که در دنیای واقعی کاربرد دارند در دسترس شما قرار داده است. او مهم‌ترین یافته‌های خود در این زمینه را به شکلی سازمان‌یافته در کتاب صوتی روان‌شناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان گنجانده است. شما می‌توانید دلیل بسیاری از ناهنجاری‌های کودک خود را با شنیدن این کتاب دریابید و روش‌های کاربردی مقابله با آن‌ها را به کار گیرید.

کتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان مناسب چه کسانی است؟

تمامی والدین، مربیان و هرکسی که به هر نحوی با کودکان در ارتباط هستند یا به موضوعات تربیتی کودکان علاقه دارند، می‌توانند این کتاب صوتی مفید را گوش کنند.

لورا برک را بیشتر بشناسیم:

او استاد برجسته روانشناسی در دانشگاه ایالتی ایلینوی است و در طی سه دهه گذشته به آموزش رشد کودک و نوجوان پرداخته است. وی لیسانس خود را در رشته روانشناسی از دانشگاه کالیفرنیا و کارشناسی ارشد و دکتری خود را در زمینه رشد کودک و روانشناسی تربیتی از دانشگاه شیکاگو دریافت کرد.

لورا. ای. برک (Laura E. Berk) به طور گسترده در مورد تأثیر محیط‌هایی مثل مدرسه بر رشد کودکان تحقیقات به عمل آورده و نتیجه آن‌ها را با دیگران به انتشار گذاشته است. مقالات او توسط مردم عامه موردتوجه زیادی قرار گرفته در نشریاتی مثل Psychology Today و Scientific American منتشر شده است. برک همچنین در روزنامه صبح ملی رادیو عمومی و در مجلات Parents، Wondertime و Reader's Digest حضور داشته است. کتاب دیگر این نویسنده و روان‌شناس برجسته «روان‌شناسی رشد از لقاح تا کودکی» نام دارد.

در بخشی از کتاب صوتی روان‌شناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان می‌شنویم:

عواطف و هیجانات نوعی نقش مرکزی در تمام جوانب تجربه‌ای بشر ایفا می‌کند. عاطفه در تمام فعالیت‌های بشر اعم از شناخت، رفتار اجتماعی و حتی سلامت جسمی اثر می‌گذارد. واکنش‌های عاطفی می‌توانند منجر به یادگیری شوند که برای بقا حیاتی است. مثلاً وقتی نوزادی تازه به راه می‌افتد، لازم نیست که یک شوک از یک خروجی الکتریکی دریافت کند یا از پله‌ها سقوط کند تا یاد بگیرد از این موقعیت‌های خطرناک باید اجتناب ورزد. بلکه دستور شخص مراقب کافی است تا وی را وادار کند این رفتارها را فراگیرد. عواطف همچنین اثرات قدرتمندی بر حافظه دارد. در یک زمان خاص عواطف منفی می‌توانند رمزگذاری آگاهی‌های کودکان را از محیط وسیع‌تر تضعیف سازند.

حالت‌های عاطفی کودکان نظیر خنده، گریه و علاقه بر رفتار دیگران تأثیر می‌گذارند. به همین ترتیب واکنش‌های عاطفی دیگران رفتار اجتماعی کودکان را تنظیم می‌کند. به‌عنوان‌مثال تحلیل دقیق کنش متقابل و رودرروی نوزاد و مراقب، آشکار می‌کند که تا سه ماهگی یک سیستم پیچیدهٔ ارتباطی شکل می‌گیرد که در آن هر یک از شرکت‌کننده‌ها به روشی مناسب، دقیق و به‌موقع به علامت‌های دیگری پاسخ می‌گوید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۲ دقیقه
فصل اول: نوزادی
۲۶ دقیقه
فصل دوم: رشد جسمانی
۱۲ دقیقه
فصل سوم: هوش
۲۱ دقیقه
فصل چهارم: رشد زبان
۳۳ دقیقه
فصل پنجم: رشد عاطفی
۲۸ دقیقه
فصل ششم: شناخت خود و اجتماع
۳۲ دقیقه
فصل هفتم: رشد اخلاقی
۲۳ دقیقه
فصل هشتم: رشد تفاوت‌های مربوط به جنسیت و نقش اجتماعی زن و مرد
۳۵ دقیقه
فصل نهم: خانواده
۲۸ دقیقه
فصل دهم: اهمیت روابط همسالان
۳۶ دقیقه
فصل دهم / بخش دو: تلویزیون

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان
نویسنده
مترجملیلی گازر
گویندهنگین خواجه نصیر
ناشر چاپیانتشارات کتاب درمانی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان

پریسا کاظمی
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
خیلی خوبه که این کتاب‌های روانشناسی که درسی هست رو صوتی کردین‌ای کاش کتاب روانشناسی پرورشی و اصول و فلسفه تعلیم و تربیت و کتاب روش‌ها و فنون تدریس هم صوتی بود و کتابهای دیگر... درسی دانشگاهی
علی پورشمس
۱۴۰۰/۸/۴
یه کتاب که آدمو باسواد میکنه
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان

برای دریافت کتاب صوتی روانشناسی رشد و شخصیت کودک و نوجوان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.