معرفی و دانلود کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال

عکس جلد کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال
قیمت:
51000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال

کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال نوشته‌ی حمیدرضا صدر به بررسی تاریخچه و جوانب مختلف سیاسی و اجتماعی فوتبال در ایران و سراسر جهان می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال:

این کتاب صوتی دربردارنده‌ی یک مقدمه جامع و چهارده فصل است که به تحلیل و بررسی فوتبال ایران و جهان می‌پردازد. مقدمه‌ی این اثر درباره‌ی چگونگی شکل‌گیری علاقه‌‌ی نویسنده نسبت به فوتبال است. صدر از نخستین دیدارش با ورزشگاه امجدیه صحبت می‌کند و داستان آشنایی خود با جهان سینما را شرح می‌دهد. در حقیقت او نگاهی سریع به زندگی‌ خود می‌کند و درباره‌ی علاقه‌ی بی‌حد و مرز خود نسبت به بازی فوتبال حرف می‌زند و خود را یک شیفته‌ی خودخواه به شمار می‌آورد.

در هر فصل این کتاب صوتی وضعیت ورزش فوتبال در یکی از کشورهای دنیا بررسی می‌شود و به همین دلیل است که این اثر یک منبع جامع و کامل از فوتبال ایران و سراسر جهان به حساب می‌آید. این کتاب از اتفاقات و رویدادهای باارزش و مهم در زمینه فوتبال دنیا صحبت می‌کند و شما را با بازیکنان درخشان و مطرح آشنا می‌نماید.

این کتاب صوتی تصویری واضح و روشن از ورزشی که با سیاست، اقتصاد و از همه مهم‌تر فرهنگ مردم گره خورده را برای شما به نمایش می‌گذارد. در حقیقت کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال، سفری هیجان‌انگیز از جهانی به جهانی دیگر را نشان می‌دهد. از زمین‌های خاکی تهران گرفته تا آرژانتین و ایالات متحده.

حمیدرضا صدر در این اثر از ارتباط میان فوتبال و مردم، تاریخ و سیاست آن صحبت می‌کند؛ از شیفتگی مهارناپذیر افرادی که نمی‌تواننند دل‌های خود را از فوتبال دور کنند. این اثر برق چشمان مشتاقی را به تصویر می‌کشد که نمی‌توانند به تماشای مستطیل سبز رنگ ننشینند. امروزه فوتبال فقط یک بازی و ورزش سرگرم کننده و ساده به حساب نمی‌آید، بلکه در برخی از فرهنگ‌ها مسئله مرگ و زندگی است.

حمیدرضا صدر را بیشتر بشناسیم:

حمیدرضا صدر (Hamid Reza Sadr) در سال 1334 در مشهد چشم به جهان گشود. نویسنده این کتاب دانش‌آموخته در رشته‌های کارشناسی اقتصاد و کارشناسی ارشد شهرسازی از دانشگاه تهران و دکترای شهرسازی خود را در دانشگاه لیدز انگلستان گرفته است. صدر نویسنده، کارشناس، محقق و پژوهشگر حرفه‌ای فوتبال است، همچنین او علاوه بر نقد فوتبال، کارشناس سینما و منتقد فیلم نیز هست.

از دیگر آثار این نویسنده‌ی درخشان می‌توان به «پیراهن‌های همیشه»، «سیصد و بیست‌وپنج» و «پسری روی سکوها، وقایع‌نگاری چهار دهه‌ای فوتبال ایرانی» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال می‌شنویم:

طعم فوتبال کمونیستی چه تفاوتی با فوتبال سرمایه داری داشت؟ کمونیست‌ها بیشتر ورزش را ارتقا بخشیدند یا سرمایه دارها؟ به هر حال هر دو جبهه تلاش کردند با ورزش قدرت شان را به رخ بکشند. هر دو جبهه سرمایه گذاری فراوانی در بستر ورزش انجام دادند. اما جبهه‌ی کمونیسم فرو ریخت و ورزش آن هم رویکردی سرمایه دارانه پیدا کرد.

اگر مهم‌ترین رخداد سیاسی قرن بیستم برپایی دیوار آهنین کمونیسم از جنوب روسیه در آسیا تا مرزهای شمالی اروپا بود، فروپاشی همان دیوار در آخرین دهه ی‌ قرن، مهم‌ترین حادثه‌ به‌شمار می‌رفت. روس‌ها با انقلاب اکتبر 1917 دنیایی را تکان دادند و رویارویی سوسیالیسم و سرمایه‌داری را از دل مقاله‌ها، کتاب‌ها و سخنرانی‌ها بیرون کشیدند و عینیت چندگانه‌ای بدان بخشیدند. چند سال طول کشید تا کمونیست‌های روس همه ی‌ کشور را تحت انقیادشان درآورند. ولی اتحادیه ی‌ فوتبال جماهیر شوروی سال 1922 تأسیس شد؛ همان سالی که کمونیست‌ها زمام همه‌ چیز را در جمهوری‌های مختلف در دست گرفتند.

ورزش برای کمونیست‌ها مفهومی بالاتر از تربیت جسم و روح یا دلخوشی توده‌ها یافت. ورزش در بطن کمونیسم جای گرفت تا شرق توانایی و پیروزی اراده‌اش را با مشت به‌ صورت غرب بکوبد. گسترش کمونیسم پس از جنگ دوم جهانی، چکسلواکی، مجارستان، لهستان، رومانی، بلغارستان، یوگسلاوی، آلبانی و آلمان ‌شرقی را کنار شوروی برابر غرب قرار داد. اردوگاه شرق به رهبری اتحاد جماهیر شوروی تلاش کرد با چنگ و دندان معیارهای سرمایه‌داری را بی‌مقدار جلوه دهد.

در دوران کمونیسم، کلیه‌ی فعالیت‌های ورزشی دولتی شدند. تأسیسات ورزشی توسط نهادهای دولتی شکل گرفتند و فعالیت ورزشکاران از صافی کمونیسم گذشتند. فوتبال عصر کمونیسم توانایی‌های طبقه‌ی کارگر را به ‌رخ کشید هرگز با نتایج مصیبت بار روبه رو نشد، اما ستاره‌های فوتبال شرق خود را کسی بیش از یک کارگر ساده یا نماینده‌ی سیاسی قلمداد کردند. آن‌ها می‌خواستند پابه پای ستاره‌های غرب پرواز کنند، ولی به بن بست چپگرایی خوردند. رقابت شرق و غرب در المپیک‌ها با رقابت روس‌ها و امریکایی‌ها پرتب و تاب شد که تدریجاً آلمان‌ شرقی هم ضلع دیگر آن را ساخت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
26 دقیقه
مقدمه ای در هفت پرده
12 دقیقه
فصل اول: روزی روزگاری امجدیه
58 دقیقه
فصل دوم: ایران - بخش اول
50 دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
44 دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
52 دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
54 دقیقه
فصل سوم: بریتانیا
28 دقیقه
فصل چهارم : اسپانیا - بخش اول
36 دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
55 دقیقه
فصل پنجم: ایتالیا
36 دقیقه
فصل ششم: آلمان
31 دقیقه
فصل هفتم: فرانسه
19 دقیقه
فصل هشتم: سوئد
41 دقیقه
فصل نهم: ترکیه
53 دقیقه
فصل دهم: اروپای شرقی
13 دقیقه
فصل یازدهم: یوگسلاوی
48 دقیقه
فصل دوازدهم: برزیل
32 دقیقه
فصل سیزدهم: آرژانتین
38 دقیقه
فصل چهاردهم: کلمبیا
33 دقیقه
فصل پانزدهم: زنان و فوتبال

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال
نویسنده
گویندهحمید محمدی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه صوتی
51000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال

Hamed goodarzi
۱۴۰۲/۴/۱۱
بعضی دوستان نوشتن که فقط خود استاد صدر و کسایی که عاشق آمار هستند این کتاب رو دوست دارن. ولی به نظرم بعضی وقتا هدف نویسنده لذت نیست. استاد صدر با این کتاب تاریخ فوتبال ایران رو مکتوب و ثبت کرد تا کسی نتونه اونو تحریف کنه و ازش سو استفاده کنه.
نوید
۱۴۰۲/۸/۲۲
با سلام وعرض خسته نباشید.
من شخصا از شنیدن این کتاب لذت بردم. متنی کاملا در چهارچوب جناب صدر که همیشه برای من عزیز هستند ولی اگر کسی علاقه‌ای به فوتبال و تاریخ اون نداشته باشه ننستونه زیاد جالب باشه.
در پایان ممنون از کتابراه عزیز
mohammad jaafaran
۱۴۰۱/۳/۱۵
کتابی که شاید فقط هرکسی که عاشق فوتبال، تاریخ فوتبال و فلسفه آن باشد، اون هم با بیان شیوای حمید محمدی و استاد صدر باشد، براش شیرین باشه..
لذت فوتبال تمام نشدنی و نوشته استاد صدر بی بدیل👍👍
علی اصغر تقی پور تروجنی
۱۴۰۰/۴/۲۵
خدا رحمت کند حمیدرضا صدر را. عاشقانه فوتبال و زندگی را دوست داشت.
mahiar onsori
۱۴۰۱/۳/۳۱
ترکیب صدای آقای محمدی و نوشته‌های زنده یاد دکتر صدر بی نظیره.
Yousef godarzi
۱۳۹۹/۱۰/۷
خیلی کتاب دبشیه. ازکتابایی که خیلی اموزندست
hero hazara
۱۳۹۹/۹/۲۱
این کتاب خیلی خوب و آموزنده هست حتما از این کتاب استفاده کنید
امیر بیشه
۱۴۰۱/۱۱/۱۶
خدا رحمت کنه دکتر صدر عزیز رو
کتابی جامع از اتفاقات مهم فوتبال و سیاست جهان
کیان مودت
۱۳۹۹/۹/۲۱
برای کسایی که تاریخچه فوتبال تو کشورای مختلف دنیا هستن...
محمد تقی آبادی
۱۴۰۰/۱/۶
عالی بود
صدای راوی و ادای اصطلاحات تخصصی فوق العاده بود
سید حامد شجاع‌الدین
۱۴۰۲/۸/۲۷
بسیار خوب و جالب بود.
سیدعلی موسوی
۱۴۰۱/۱۲/۱۵
کتابی پرمفهوم و پرمحتوا
محمود صدر
۱۴۰۰/۷/۲۴
تاریخ جذاب فوتبال ایران
محمد حسینی
۱۴۰۰/۶/۹
کتاب زیبا و صدای عالی
ALIREZA SADEGHI
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
کتاب خوب و آموزنده‌ای است
مشاهده همه نظرات 16

راهنمای مطالعه کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال

برای دریافت کتاب صوتی روزی روزگاری فوتبال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.