معرفی و دانلود PDF کتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2

عکس جلد کتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2
قیمت:
۱۵۰۰۰۰ تومان - 27.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2

کتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2 به قلم ناصر سیم فروش، اکبر نور علیزاده و محمدحسین سلطانی با بهره‌گیری از به روزترین یافته‌های علمی و با استفاده از تصاویر منحصر به فرد، مبحث مهم اختلالات مجاری ادراری در زنان، مردان و کودکان را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

آشنایی پزشکان کشور از جمله دستیاران و متخصصین ارولوژی با طب رایج و بیماری‌های بومی، از ضروریات حفظ و ارتقاء سلامت در هر کشوری است. بدون تردید کتاب‌های درسی و مرجع در این زمینه نقش بسیار مهم و کلیدی را ایفا می‌کنند. با توجه به اینکه کتاب‌های خارجی بر مبنای نیازهای کشور ما تنظیم نشده و اولویت‌های بهداشتی و درمانی کشور در آن لحاظ نشده است، پس از میزان یادگیری این مبحث به میزان چشمگیری می‌کاهد.

مجموعه کتاب جامع ارولوژی ایران (Iranian textbook of urology) در پنج جلد گردآوری شده است و نخستین کتاب تالیفی به زبان فارسی در حوزه تخصصی علوم بالینی پزشکی به شمار می‌آید که ویراست اول آن در سال 1386 با مشارکت جمع بسیاری از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تدوین شد. بعد از انتشار ویراست اول کتاب جامع ارولوژی، هیئت ممتحنه و ارزشیابی ارولوژی ایران در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی این کتاب را به عنوان مرجع آزمون‌های ارتقاء گواهینامه و دانشنامه تخصصی این رشته در کنار کتاب کمیل ارولوژی برگزید.

پژوهش حاضر که ویراست سوم کتاب جامع ارولوژی ایران محسوب می‌شود، با مشارکت بیش از 122 تن از اساتید و صاحب نظران این رشته به همراه بیش از 800 تصویر رادیولوژی از بیماری‌های مختلف و تصاویر حین عمل به زیور طبع آراسته شده و در دسترس علاقه‌مندان و فراگیران این رشته قرار گرفته است.

کتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2 برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب ارزشمند می‌تواند راهنمای جامع و کاملی برای تمامی پزشکان متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار و همه‌ی دستیاران و دانشجویان ارولوژی به شمار آید.

در بخشی از کتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2 می‌خوانیم:

عفونت‌های سیستم ادراری از بیماری‌های شایع است که می‌تواند مردان و زنان را در تمام سنین مبتلا نماید. حدود 50 درصد خانم‌ها تا سن 32 سالگی حداقل به دلیل یک اپیزود عفونت ادراری، به درمان نیاز پیدا می‌کنند. حدود 25 درصد خانم‌های جوان و سالم با سیستیت، در طی 6 ماه پس از عفونت اول، دچار عفونت مجدد می‌شوند.

سیستم ادراری به صورت معمول استریل و فاقد باکتری است ولی باکتری‌های کلونیزه شده در ناحیه پرینه که عمدتاً باکتری‌های موجود در رکتوم هستند، از راه مجرای ادراری وارد مثانه می‌شوند. در شرایط معمول مکانیسم‌های دفاعی مانع رشد و تکثیر باکتری‌ها و بروز عفونت ادراری می‌شوند. در شرایطی که تعداد باکتری‌های وارد شده و یا شدت بیماری‌زایی آن‌ها زیاد باشد و یا قدرت دفاعی سیستم ادراری کاهش یافته باشد، عفونت ادراری ایجاد می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

فصل 12 : باکتریمی، سپتی سمی و شوک سپتیک
فصل 13 : عفونت‌های ادراری
فصل 14 : کیست هیداتیک دستگاه ادراری
فصل 15 : شیستوزومیازیس دستگاه ادراری – تناسلی
فصل 16 : سل دستگاه ادراری تناسلی
فصل 17 : عفونت‌های منتقله از راه جنسی (STD)
فصل 18 : فشارخون رنووسکولار
فصل 19 : نارسایی کلیوی
فصل 20 : پیوند کلیه
فصل 21 : مشکلات جراحی و طبی پس از پیوند کلیه
فصل 22 : سندرم لگن دردناک
فصل 23 : اختلالات مجرای ادراری در زنان
فصل 24 : علائم دستگاه ادراری تحتانی در زنان
فصل 25 : آناتومی کف لگن و ب یاختیاری استرسی ادرار
فصل 26 : جراحی‌های اسلینگ در درمان بی‌اختیاری استرسی ادرار
فصل 27 : پرولاپس‌های لگنی و دیدگاه‌های ارولوژی
فصل 28 : پیشگیری، مدیریت و درمان عوارض ناشی از استفاده از مش در جراحی پرولاپس
فصل 29 : فیستول‌های سیستم ادراری تناسلی در زنان
فصل 30 : اندومتریوزیس سیستم ادراری تناسلی
فصل 31 : انسداد دستگاه ادراری فوقانی
فصل 32 : مثانه عصبی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات تیمورزاده
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۹۷
زبانفارسی
شابک978-600-238-453-9
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰۰ ت - 27.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2

برای دریافت کتاب جامع ارولوژی ایران - جلد 2 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.