معرفی و دانلود کتاب صوتی دیپلمات نامه

عکس جلد کتاب صوتی دیپلمات نامه
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دیپلمات نامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دیپلمات نامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دیپلمات نامه

کتاب صوتی دیپلمات نامه مجموعه‌ای از نوشته‌های طنز یوسفعلی میرشکاک، درباره‌ی مسائل سیاسی و اجتماعی امروزی است که با صدای زیبا و دل‌نشین حامد فعال روایت می‌شود.

کتاب دیپلمات نامه را به نوعی می‌توان نقیضه سیاست نامه خواجه نظام‌الملک طوسی دانست. ولی در کتاب دیپلمات نامه انتقادات وسیع‌تری نسبت به مسائل و سیاست‌های رایج امروزی آمده است؛ به طوری که سید مهدی شجاعی این کتاب را یکی از دقیق‌ترین گزارش‌های اوضاع تاریخ معاصر دانسته است. این اثر در سال‌های میانی دهه 70 در ماهنامه نیستان چاپ شد و سپس همین ناشر آن‌ها را گرد آورد و به صورت کتاب منتشر کرد.

یوسفعلی میرشکاک در سال 1338 در شوش دانیال به دنیا آمد. او شاعر، نویسنده، طنزپرداز و منتقد سیاسی است و در طول 30 سال اخیر در زمینه‌های مختلفی از قبیل سرودن شعر، نگارش نقدهای ادبی، نوشته‌های طنز، مقالات سیاسی، مذهبی و عرفانی فعالیت کرده است. میرشکاک از شاگردان سید احمد فردید بوده و با سید مرتضی آوینی همکاری و همراهی داشته است. از سال 1358 شروع به شعر گفتن کرده و بیشتر از همه، متأثر از شاعرانی چون مهرداد اوستا، مهدی اخوان ثالث، منوچهر آتشی، محمدعلی معلم دامغانی و بیدل دهلوی بوده ‌است.

در قسمتی از کتاب صوتی دیپلمات نامه می‌شنویم:

«به خر گفتند «کیمخت» از چه بستی؟ بگفت از زخم سیخ و چوب‌دستی، چو من بر خاک خاموشی نشستم، زدندم چوب تا کیمخت بستم.» چنین گوید خواجه هربرتعلی درام الملک آجری با فرزند خود شمس‌الدین محمد ایده الله بمحبه ثقلین فی الدنیا و آلاخره که: ای فرزند! دیپلمات‌نامه‌، کیمخت پدر مصیبت سرشت توست که اگر زخم سیخ و چوب‌دستی عبیدالدنیا نمی‌بود‌، این ارجوزه که داغ هزل بر پیشانی دارد و به حقیقت جد است و آن‌سوتر از جد، صورت نمی‌بست.

بدان ای فرزند‌! ایدک الله بمتابعه الثقلین که ایزد تعالی‌، دنیا را نه برای ما درماندگان و مادر مردگان‌، که از بهر چاچول بازان و پاچه ورمالان آفریده است‌. بیافرید بر موجب سطوت و سرمایه‌ و بیاراست بر موجب گزاف و پروپاگاند‌ و چون می‌دانست که زورمندی به از ناتوانی‌، فقر به از ثروت‌، زیادت به از نقصان‌، گردن‌فرازی به از سربه‌زیری‌، زیبایی به از زشتی‌ و بر هر دو توانا بود‌، زورمندی و سطوت و شوکت به امت عیسی داد و ناتوانی و تسلیم و تواضع به امت محمد مصطفی صلواه الله علیه‌. زیادت به امت کنفوسیوس و لائوتسه و مائو داد و نقصان به امت خیر الانام علیه آلاف التحیه و السلام‌. ثروت به امت موسی داد و فقر به امت جناب لولاک ارواح العالمین له الفدا‌. گردن‌فرازی به ایالات متحده دامت تجاوزاته و مداخلاته داد و سر به زیری و فروتنی به ممالک اسلامی دامت افتضاحاتهم و زیبایی به دی کاپریو عطا کرد و زشتی و بد‌قیافگی به پدرت بخشید و بر آن فقر و افلاس و حق‌طلبی و دادخواهی و زبان ِدراز و دست ِکوتاه و بی‌عرضگی و کاهلی مزید کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۱ دقیقه
عنوان
۱۲ دقیقه
مقدمه
۱۸ دقیقه
نمط اول - باب اول
۱۲ دقیقه
نمط اول - باب دوم
۱۰ دقیقه
نمط اول - باب سوم
۱۸ دقیقه
نمط اول - باب چهارم
۱۶ دقیقه
نمط اول - باب پنجم
۹ دقیقه
نمط دوم - باب اول
۴ دقیقه
نمط دوم - باب دوم
۶ دقیقه
نمط دوم - باب سوم
۱۷ دقیقه
نمط سوم - باب اول
۱۸ دقیقه
نمط چهارم - باب اول
۹ دقیقه
نمط چهارم - باب دوم
۴ دقیقه
نمط پنجم - باب اول
۵ دقیقه
نمط پنجم - باب دوم
۱۹ دقیقه
نمط پنجم - باب سوم
۱۰ دقیقه
نمط ششم - باب اول
۲۴ دقیقه
نمط ششم - باب دوم
۷ دقیقه
نمط ششم - باب سوم
۲۹ دقیقه
نمط ششم - باب چهارم
۵ دقیقه
نمط هفتم - باب اول
۸ دقیقه
نمط هفتم - باب دوم
۱۹ دقیقه
نمط هفتم - باب سوم و چهارم
۴ دقیقه
نمط هفتم - باب پنجم
۴ دقیقه
نمط هشتم - باب اول
۵ دقیقه
نمط هشتم - باب دوم
۴ دقیقه
نمط هشتم - باب سوم
۹ دقیقه
نمط هشتم - باب چهارم
۶ دقیقه
نمط هشتم - باب پنجم
۷ دقیقه
نمط هشتم - باب ششم
۳ دقیقه
نمط هشتم - باب هفتم
۵ دقیقه
نمط هشتم - باب هشتم
۷ دقیقه
نمط هشتم - باب نهم
۹ دقیقه
نمط هشتم - باب دهم
۲۵ دقیقه
نمط آخر - باب اول

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دیپلمات نامه
نویسنده
گویندهحامد فعال
ناشر صوتیانتشارات کتاب نیستان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های طنز
قیمت نسخه صوتی
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دیپلمات نامه

ct. s
۱۳۹۸/۳/۱۸
فوق العادس
حتما تهیه بکنید 😁
طاهره جعفری
۱۳۹۸/۱۱/۱
یوسفعلی جان بیگ لایک
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دیپلمات نامه

برای دریافت کتاب صوتی دیپلمات نامه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.