معرفی و دانلود کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند

عکس جلد کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند
قیمت:
۴۰۰۰۰ ۲۸۰۰۰ تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند

هریت لرنر پزشک و نویسنده برجسته آمریکایی، در کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند، بر اساس تجربیات فردی خود در جایگاه یک مادر و پزشک متخصص، راهکارهای ساده و کاربردی را برای مادرانی که دوست دارند ارتباط بهتری با بچه‌های خود داشته باشند، ارائه داده است.

درباره کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند:

دکتر هریت لرنر به‌عنوان یکی از بهترین متخصصان در زمینه روان‌شناسی زنان، دارای شهرتی بین‌المللی است. او در کتاب رازهایی که یک مادر موفق باید بداند (The Mother Dance: How Children Change Your Life) درمورد این موضوع مهم صحبت می‌کند که کودکان، مادر خود را با وجود تمامی ضعف‌هایش دوست دارند. به همین دلیل مادران هم باید آن‌ها را با وجود تمام کمبودهایشان دوست داشته باشند و در تمام مراحل زندگی آن‌ها را راهنمایی کنند.

این نویسنده در کتاب خود بر این نکتهٔ مهم تاکید می‌کند که هیچ زنی نباید بدون فکر و به شکلی اتفاقی مادر شود و برای مادر شدن باید موارد زیادی را در نظر بگیرند. به طور مثال پیش از بچه‌دار شدن باید این سؤال را از خود بپرسید که آیا یک کودک در حال حاضر در برنامه زندگی شما جایگاهی دارد؟ همچنین باید ببینید آمادگی لازم را برای تربیت او را دارید یا خیر.

کتاب حاضر این موضوع را مطرح می‌کند که اگر قصد دارید بچه‌دار شوید، باید درمورد مسائل مهم زیادی فکر کنید. مثلاً باید ببینید اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت شما در مورد زندگی و کار چیست و این که دوست دارید پول، استعداد و انرژی خود را کجا صرف کنید. اگر در زندگی خود پشتوانه‌ای دارید یا آمادگی پذیرش مسئولیت دارید، آن‌وقت است که می‌توانید به این موضوع فکر کنید.

کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند همچنین به شما این پیام مهم را می‌رساند که قبل از آمدن بچه، باید مشتاق او باشید و آمادگی روبه‌رو شدن با بزرگ‌ترین تصمیم زندگی‌تان را داشته باشید. به این دلیل که شما قرار است انسان جدیدی را وارد این جهان کنید و این خود مسئولیت سنگین و بزرگی را به همراه دارد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند:

- چه هدیه‌ای... بسیار تأثیرگذار، کاربردی و مؤثر برای حفظ سلامت عقل. (آن لمات - نویسنده آمریکایی)
- لرنر با جذابیت، دقت و گاهی صادقانه می‌نویسد. این کتاب راه درست را به ما نشان می‌دهد. (ماری پیپر - روان‌شناس بالینی و نویسنده آمریکایی)
- هریت لرنر به نمایندگی از کل زنان پیش‌گام است. هر فصل از این کتاب ارزش پذیرش را دارد. (گلوریا استاینم - یکی از رهبران اصلی موج دوم فمینیسم در آمریکا)
- یکی از عاقلانه‌ترین و صادقانه‌ترین کتاب‌های مربوط به فرزندپروری است که خوانده‌ام. (توماس مور - روان‌درمانگر و نویسنده کتاب‌های معنوی)

کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند مناسب چه کسانی است؟

اگر قصد دارید بچه‌دار شوید یا کودکی در خانه دارید، شنیدن این کتاب می‌تواند به شما کمک زیادی کند. همچنین کسانی که به کتاب‌های تربیتی علاقه دارند، می‌توانند از شنیدن این اثر لذت ببرند.

هریت لرنر را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده و پزشک، دکترای تخصصی خود را در رشته روان‌شناسی بالینی از دانشگاه نیویورک دریافت کرد. او که به دلیل کار در زمینه روان‌شناسی زنان و روابط خانوادگی مشهور است، بیش از دو دهه به‌عنوان روان‌شناس در کلینیک مننینگر فعالیت داشت. هریت لرنر (Harriet Lerner) هم‌اکنون یک مدرس برجسته، سرپرست کارگاه‌های روان‌درمانی و روان‌درمانگر است. کتاب دیگر او «خشم فرشتگان» نام دارد که درمورد الگوهای رفتاری ما به هنگام خشم صحبت می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند می‌شنویم:

صحبت‌کردن با بچه‌ها همیشه آسان نیست. هر موضوعی مثلاً اینکه دخترتان دودستی شیرینی برمی‌دارد، می‌تواند به دلیل ذهنیت‌های قبلی یا تنش‌های کنونی شما تبدیل به موضوعی داغ شود. نحوهٔ ارتباط بر هر چیزی تأثیر دارد. مثلاً وقتی که سرکار به خانه می‌آیید، احساسات شما چگونه است؟ آیا بچه و خودتان را دوست دارید یا نه؟ و تا چه حد به یکدیگر احساس نزدیکی می‌کنید؟ هیچ‌چیز مثل عدم ارتباط با فرزندتان بد نیست. چون سکوت و فاصله به‌نوبهٔ خود پیام‌های قدرتمندی هستند.

به حرف کودکتان گوش دهید؛ بگذارید باهنر گوش‌کردن شروع کنیم. بچه‌ها اگر احساس کنند کسی به حرفشان گوش نمی‌دهد، صحبت نمی‌کنند. باید با فکر و قلبی باز گوش کنید و سؤالات خوبی از اون بپرسید. بدون اینکه به سرعت دلجویی، نصیحت یا انتقاد کنید. پند دهید، دستورالعمل صادر کنید و یا کاری انجام دهید که ارتباط شما را کمرنگ کند. دستورالعمل صادر کردن همراه با گوش دادن خوب توجه طرف مقابل را زیاد می‌کند. گوش کردن در خالصانه‌ترین شکلش به این صورت است که کاملا از نظر احساسی با گوینده همراهی کنید و او را گیج نکرده و مورد انتقاد قرار ندهید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۶ دقیقه
دربارهٔ نویسنده
۱۵ دقیقه
بخــش اول: آغاز یک زندگی جدید / فصل اول: بارداری
۲۱ دقیقه
فصل دوم: آیا برای مادر شدن آماده‌اید؟
۳۴ دقیقه
فصل سوم: مشکلات پیش‌بینی نشده برای مادر
۳۶ دقیقه
فصل چهارم: یک مادر جوان پس از تولد نوزاد چه باید بکند
۱۵ دقیقه
بخــش دوم: چگونه با فرزندان‌مان صحبت کنیم / فصل پنجم: آیا یک مادر براساس رفتار فرزندان خود مورد قضاوت قرار می‌گیرد
۵ دقیقه
فصل ششم: بچه‌ها معلمان بزرگی هستند
۳۸ دقیقه
فصل هفتم: چرا یک مادر نمی‌تواند بر همه چیز مسلط باشد
۳۶ دقیقه
فصل هشتم: نحوه‌ی ارتباط با فرزندان
۱۴ دقیقه
بخــش سوم: چگونه با دردسرهایی که بچه‌ها می‌سازند برخورد کنیم / فصل نهم: چگونه احساسات بچه‌ها را درک کنیم
۲۸ دقیقه
فصل دهم: چگونه تصویری زیبا از آینده برای بچه‌ها ترسیم کنیم؟
۱۴ دقیقه
فصل یازدهم: پرورش احساسات در کودکان
۱۷ دقیقه
فصل دوازدهم: کشمکش‌های بین خواهرها و برادرها
۲۹ دقیقه
فصل سیزدهم: ایجاد محبت در فرزندان
۱۳ دقیقه
بخــش چهارم: رازهایی که مادرتان هیچ‌گاه به شما نگفته است / فصل چهاردهم: با نافرمانی بچه‌ها چگونه برخورد کنیم؟
۱۴ دقیقه
فصل پانزدهم: خانواده‌های ناتنی
۶ دقیقه
فصل شانزدهم: تأثیر ارتباط با بچه‌ها بر کل خانواده
۳۰ دقیقه
فصل هفدهم: بچه‌ها همیشه با خانواده نمی‌مانند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند
نویسنده
مترجمزهرا غفاری
گویندهرامونا شاه
ناشر چاپیانتشارات کتاب درمانی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ۲۸۰۰۰ ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند

برای دریافت کتاب صوتی رازهایی که یک مادر موفق باید بداند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.