معرفی و دانلود کتاب صوتی مروارید

عکس جلد کتاب صوتی مروارید
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مروارید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مروارید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مروارید

جان اشتاین بک، نویسنده‌ی شهیر آمریکایی و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات، در کتاب صوتی مروارید داستان خانواده‌‌ی مکزیکی فقیری را روایت می‌کند که وقوع اتفاقی، آنان را به امکان رهایی از دشواری‌های اقتصادی امیدوار می‌کند؛ اما افسوس که آینده مطابق آرزوهایشان پیش نمی‌رود...

درباره کتاب صوتی مروارید:

جان اشتاین بک (John Ernst Steinbeck) یکی از نویسندگان بزرگ آمریکا در قرن بیستم بود؛ وجه تمایز او با بسیاری از داستان‌نویسان زمان خود، در نگاه حساس و دغدغه‌مند وی نهفته است. بک نسبت به بی‌عدالتی‌های اجتماعی بسیار حساس بود، و در بیشتر نوشته‌های داستانی خود می‌کوشید تا به شکلی واقع‌گرایانه، دشواری‌های برآمده از این بی‌عدالتی‌ها را به تصویر بکشد. کتاب صوتی مروارید (The Pearl) یکی از این دسته آثار است.

این رمان کوتاه که نخستین بار در سال 1947 به چاپ رسید، درباره‌ی زن و شوهرِ مکزیکی فقیری به نام‌های جوآنا و کینو است که در منطقه‌ای ساحلی زندگی می‌کنند.

روزی از روزها، فرزند آن‌ها در ساحل توسط عقربی گزیده می‌شود. پدر و مادر به سرعت فرزند را به مرکزی درمانی می‌برند، و درمی‌یابند که هزینه‌ی مداوا بیشتر از آن است که از عهده‌ی پرداختش برآیند. کینو و جوآنا نومیدانه به ساحل بازمی‌‌گردند... و ناگهان گویی معجزه‌ای رخ می‌دهد. چشمان کینو متوجه مرواریدی بزرگ و قیمتی می‌شود؛ مرواریدی که می‌تواند زندگی او و خانواده‌اش را به کلی دگرگون کند. گویی تقدیر، برای یک مرتبه هم که شده به یاری آنان شتافته است. اما آیا به راستی این‌گونه است...؟

جان اشتاین بک در رمان مروارید، علاوه بر خلق پیرنگی جذاب، شخصیت‌هایی زنده و به‌یادماندنی نیز آفریده است؛ شخصیت‌هایی که رفتار و گفتارشان چنان به دقت ساخته و پرداخته شده، که برای مخاطبین مردمانی آشنا و واقعی به نظر می‌رسند.

در تحلیل پایانی، باید گفت کتاب مروارید یکی از بهترین داستان‌های جان اشتاین بک، و از درخشان‌ترین نمونه‌های ناتورالیسم ادبی است: اثری زیبا و تأثیرگذار که ترجمه‌‌ی استادانه‌ی سروش حبیبی و صدای گرم محمد ژیان، گوش سپردن به آن را برای مخاطب فارسی‌زبان دوچندان لذت‌بخش نموده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی مروارید:

- فُرم در آثار بک مهم‌ترین عنصر است. رمان مروارید از این نظر، درخشان‌ترین کار اوست. (Commonweal)
- صداقتِ تأثیرگذار جان اشتاین بک، در این اثر به بهترین شکل نمود یافته است. (The New Yorker)
- جان اشتاین بک آمریکا و مردمش را بهتر از هر نویسنده‌ی قرن بیستمی دیگری درک می‌کرد و می‌شناخت. (The Dallas Morning News)

کتاب صوتی مروارید مناسب چه کسانی است؟

دوست‌داران ادبیات آمریکا و علاقه‌مندان به داستان‌های واقع‌گرایانه، بی‌شک این اثر را جذاب و شنیدنی خواهند یافت.

با جان اشتاین بک بیشتر آشنا شویم:

وی به سال 1902 در ایالت کالیفرنیا (مکانی که وقایع بیشتر داستان‌هایش در آنجا روی می‌دهد) به دنیا آمد؛ رشته‌ی دانشگاهی بک زبان و ادبیات انگلیسی بود. او پس از فارغ‌التحصیلی به نیویورک رفت و مشغول فعالیت‌های مطبوعاتی شد. کمی بعد به زادگاه خود بازگشت و حرفه‌های گوناگونی را تجربه کرد. آشنایی با زندگی دشوار کارگری اثری عمیق بر وی گذاشت؛ اثری که در بهترین داستان‌های او به خوبی نمایان است.

بزرگ‌ترین دستاورد ادبی بک، کتاب خوشه‌های خشم است. شاهکاری تکان‌دهنده که اقتباس سینمایی زیبایی نیز به وسیله‌ی جان فورد، کارگردان فقید آمریکایی از روی آن ساخته شده است. این اثر، همچون سایر آثار بک، دارای روایتی رئالیستی بوده و مملو از کاراکترهای فراموش‌نشدنی و موقعیت‌های داستانی پرتنش است. از سایر کتاب‌های مهم جان اشتاین بک، می‌توان به این عناوین اشاره کرد: شرق بهشت، موش‌ها و آدم‌ها، ماه پنهان است.

مهم‌ترین افتخارات جان اشتاین بک:

- برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات (1962)
- برنده‌ی جایزه‌ی پولیتزر (1940)

در بخشی از کتاب صوتی مروارید می‌شنویم:

شهر چیزی است مثل یک جانور گروه‌زی. دستگاه اعصاب خود را دارد، و سری و شانه‌ای و پاهایی. شهر چیزی است غیر از شهرهای دیگر. هیچ دو شهری نیست که شبیه هم باشند. از این‌ها گذشته، هیجان‌های شهر از عواطف کلی ساکنان آن است. نحوه‌ی انتشار اخبار در شهر معمایی است که گشودن آن آسان نیست. مثل این است که سرعت انتشار اخبار، بیش از سرعت حرکت کودکانی است که مدام در تقلااند و به چالاکی به هر سو می‌دوند تا تازه‌ها را برای همسالان خود بازگو کنند، یا سریع‌تر از صدای زنانی که از فراز پرچین‌ها با زنان همسایه حرف می‌زنند... پیش از آنکه کینو و جوآنا همراه صیادان دیگر به کوی کپرها برسند، دستگاه اعصاب شهر با این خبر به ضربان افتاده و به ارتعاش آمده بود: کینو بزرگ‌ترین مروارید جهان را پیدا کرده!

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۰ دقیقه
قسمت یک
۲۰ دقیقه
قسمت دو
۴۷ دقیقه
قسمت سه
۴۰ دقیقه
قسمت چهار
۲۳ دقیقه
قسمت پنج
۲۳ دقیقه
قسمت شش
۳۶ دقیقه
قسمت هفت
۱۲ دقیقه
قسمت هشت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مروارید
نویسنده
مترجمسروش حبیبی
گویندهمحمد ژیان
ناشر چاپیانتشارات فرهنگ معاصر
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مروارید

مهسا شکرنژاد
۱۴۰۱/۱/۲۲
این کتاب هم مثل سه کتاب دیگه‌ی جان اشتاین بک که مطالعه کردم، بسیار متفاوت و زیبا بود، و البته تاثیر گذار، ولی کاش پایان داستان به این شکل تموم نمیشد، ولی بسیار تامل پذیر و زیبا بود🥰
زهرا بهرامی
۱۴۰۰/۸/۵
پیام اصلی داستان اگر درست فهمیده باشمش واقعیتی دردآوره که به نظر من میشه بهش غلبه کرد داستان هیجان خوبی داشت و این جذابش کرده بود ولی می‌تونست پایان جالبتر و جدیدتری داشته باشه
Mahsjan
۱۴۰۱/۶/۲۹
مگه می‌شه اشتاین بک کتاب بد بنویسه؟ تمام ویژگی‌هایی که یه کتاب خوب باید داشته باشه داره مثل دیگر آثار اش
zahra ashrafpouri
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
یکی از اثرات خوب دیگه جان اشتاین بود که خواندن اون بسیار لذت بخش بود ‌.
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مروارید

برای دریافت کتاب صوتی مروارید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.