معرفی و دانلود کتاب صوتی بارنابی

عکس جلد کتاب صوتی بارنابی
قیمت:
6500 تومان - 0.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بارنابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بارنابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بارنابی

کتاب صوتی بارنابی نوشتهٔ آندریا کرتیس، داستان جذاب مرغ عشقی را تعریف می‌کند که از خانه‌اش بیرون می‌رود و با گنجشک‌های دیگر دوست می‌شود. اما خیلی زود دلش برای صاحبش تنگ می‌شود و به دنبال مسیر برگشت می‌گردد.

موضوع کتاب صوتی بارنابی چیست؟

بارنابی مرغ کوچکی بود که به همراه صاحب خود در پایین تپه‌های یک جنگل زیبا زندگی می‌کرد. خانهٔ آن‌ها در کنار پارکی زیبا و سرسبز قرار داشت که از داخل خانه مشخص بود. بارنابی همیشه در یک قفس گرد طلایی‌رنگ بود که داخل آن اسباب‌بازی‌های مختلفی وجود داشت. صاحب او خانم بسیار مهربانی بود که هر روز به او خوراکی‌های خوشمزه مثل تخم آفتاب‌گردان و تکه‌های انبه می‌داد.

اما طولی نگذشت که صاحب‌خانه یک پرنده دیگر به قفس بارنابی آورد تا با او دوست شود. اما بارنابی اصلاً به آن پرنده توجه نمی‌کرد و فکر می‌کرد هیچ پرنده‌ای به زیبایی او نیست. او برای نشان‌دادن ناراحتی‌اش از این موضوع پرواز کرد و از خانه خارج شد. پس از مدتی با جمعی از گنجشک‌ها دوست شد و با آن‌ها به همه‌جا می‌رفت.

اما بعد از چند روز برای خانه‌اش خیلی بی‌تابی کرد و دلش می‌خواست هرچه زودتر دوباره پیش خانواده‌اش برگردد. او هر روز با تاریک شدن هوا از دوست‌هایش خداحافظی می‌کرد و به امید پیداکردن خانه‌اش به پایین تپه‌ها می‌رفت و در آسمان‌ها پرواز می‌کرد...

آندریا کرتیس در کتاب بارنابی (Barnaby) با روایت داستانی خلاقانه به کودکان می‌آموزد که هر پرنده‌ای یا به‌طورکلی هر چیزی در این دنیا زیبایی منحصربه‌فرد خودش را دارد و هیچ کس نباید بیش از حد به زیبایی‌های خود مغرور شود. همچنین کودکان یاد می‌‌گیرند اگر یکی از اعضای خانواده‌شان خانه را ترک کرد، بتوانند با دوری او کنار بیایند و به رشدی عاطفی در این زمینه برسند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بارنابی:

- کرتیس در این کتاب از فیگورهای گفتاری شاعرانه استفاده می‌کند. (Kirkus Review - مجله نقد کتاب آمریکایی)

- داستان متفکرانه و هوشمندانه کرتیس از طریق مشاهدات ملایم و توصیفات باشکوه بیان می‌شود. او به زیبایی زندگی پرندگان را به تصویر می‌کشد و هر خواننده‌ای را مجذوب خود می‌کند. (بوکلیست)

- تصاویر لطیف در جلد کتاب نشان می‌دهد که بارنابی درحال‌رشد جهان خود چه احساسی دارد و چه چیزهایی می‌بیند. همچنین کودکان خردسال می‌توانند رشد عاطفی را در زمان ترک خانه یکی از اعضای خانواده تجربه کنند. (School Library Journal)

- کرتیس داستانی سرشار از احساسات می‌نویسد. خوانندگان هرآنچه را که بارنابی احساس می‌کند، احساس خواهند کرد... خواندن این کتاب با صدای بلند لذت‌بخش بوده و شروع‌کننده مکالمات جالبی است. (Sal's Fiction Addiction)

- کرتیس رفتار پرنده‌ای دوست‌داشتنی را در متن به‌آرامی نشان می‌دهد. (Youth Services Book Review)

- یک داستان متفکرانه و بسیار غنی... بارنابی مانند یک افسانه مدرن است که به شکلی پرجنب‌وجوش و تصاویر جذاب ارائه شده است. (Fab Book Reviews)

کتاب صوتی بارنابی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کودکان 3 تا 7 سال و والدینی که قصد دارند بری بچه‌های خود قصه‌های آموزنده بگویند، مناسب است.

جوایز و افتخارات آندریا کرتیس (Andrea Curtis) :

- برنده جایزه در تورنتو
- کسب عنوان یکی از بهترین کتاب‌های سال توسط Kirkus Review و School Library Journal در سال 2018 (برای کتاب Eat This)
- کسب عنوان پرفروش‌ترین کتاب ملی برای کتاب The Stop
- نامزد جایزه کتاب تورنتو و برنده جایزه طعم کانادا برای کتاب The Stop
- برنده جایزه ادنا اشتابلر برای آثار غیرداستانی خلاق برای کتاب Into the Blue

در بخشی از کتاب صوتی بارنابی می‌شنویم:

فردای اون روز، به محض اینکه درقفس باز شد، بارنی ناگهان جیغ بلندی کشید و از پنجره‌ی خونه به بیرون پرواز کرد. زن صاحبخونه که از این اتفاق خیلی جا خورده بود، چندین بار صداش کرد تا شاید برگرده. اما هیچ توجهی بهش نکرد و به مسیرش ادامه داد.

خلاصه، رفت و رفت و رفت تا به یک درخت بزرگ افرا رسید که کلی گنجشک کوچولو لابه‌لای شاخه هاش نشسته بودن و جیک جیک می‌کردن. بارنابی هم که تا به حال این همه پرنده‌ی قهوه‌ای رنگ از نزدیک ندیده بود، خیلی تعجب کرده بود و مدام توی ذهنش رنگ پرهای خودش رو با اونها مقایسه می‌کرد. بعد از بالای درخت نگاهی به خونه‌اش انداخت و با خودش فکر کرد یعنی زن صاحبخونه می‌تونست از اون فاصله ببینتش یا نه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
13 دقیقه
بارنابی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بارنابی
نویسنده
مترجمشیوا شاکری
گویندهنرگس داغمه چی
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
6500 ت - 0.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بارنابی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بارنابی

برای دریافت کتاب صوتی بارنابی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.