معرفی و دانلود کتاب صوتی گیرنده شناخته نشد

عکس جلد کتاب صوتی گیرنده شناخته نشد
قیمت:
34000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گیرنده شناخته نشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گیرنده شناخته نشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گیرنده شناخته نشد

کتاب صوتی گیرنده شناخته نشد اثر کاترین کرسمن تایلور، اثری‌ست کوتاه و تکان دهنده که در زمان اوج قدرت هیتلر، در سال 1938 نوشته شده، هنگامی که جنگ جهانی دوم آغاز نشده بود و کشورهای آمریکایی و اروپایی اقدامات هیتلر را جدی نمی‌گرفتند.

گیرنده شناخته نشد (Address unknown) روایت نامه‌نگاری دو دوست صمیمی آلمانی به نام‌های ماکس و مارتین است آن‌ها سال‌ها با یکدیگر در آمریکا زندگی کرده‌اند و حالا مارتین به آلمان بازگشته و ماکس که یهودی است در آمریکا مانده. داستان کتاب مربوط به قبل از شروع جنگ جهانی دوم و در هنگام به قدرت رسیدن هیتلر است. بین این دو دوست مهر و علاقه‌ی قدیمی وجود دارد و آنچه در این کتاب صوتی می‌شنوید مکاتبات این دو در سال‌های 1932 تا 1934 است.

در نامه‌هایی که بین دو دوست رد و بدل می‌شود، ماکس، متوجه تغییر روحیات دوستش مارتین می‌شود. تغییراتی که با ظهور و رشد فاشیسم، فاصله‌ی عاطفی بین آن دو را با سرعت غیرقابل تصوری زیاد کرد. تا آنجا که این دوستی قدیمی آن‌ها به دشمنی عمیق تبدیل می‌شود. در آخر، این نامه‌نگاری‌ها به مرگ و نیستی ختم می‌شود و به همین سبب این کتاب عبارتی برای بیان مرگ یک رابطه است. در واقع این کتاب ماجرای دگرگون شدن پیوند دوستی ماکس و مارتین بر اثر اتفاقاتی است که در آلمان هیتلری می‌افتد.

کتاب گیرنده شناخته نشد پس از انتشار با استقبال زیادی مواجه شد و منتقدان ادبی آمریکا از آن با عنوان شاهکار نام می‌برند. این مکاتبات با کلامی موجز و پایانی تکان دهنده، تاریخ را به تصویر می‌کشند و مثل عکسی مستند که از آن دوران گرفته‌اند، با صراحت تراژدی فردی و جمعی آلمان نازی را به نمایش می‌گذارند.

کاترین کرسمن تایلور (Kathrine Kressmann Taylor) در این کتاب نشان می‌دهد که تا چه اندازه جزم‌اندیشی می‌تواند دوستی‌ها را به دشمنی بدل کند و انسان‌ها را از ماهیت انسانی خودشان دور کند. شخصیت مارتین در این داستان بازتابی است از شخصیت هیتلر و نمادی از رفتار فاشیست‌های آن روزگار، به روشنی نشان می‌دهد که فاشیسم چگونه قتل و نابودی بشریت را توجیه می‌کند و چگونه هوادارانش از این منش دفاع می‌کنند.

قالب نامه‌هایی که تایلور برای کتابش انتخاب کرده بسیار جذاب و پرکشش هستند. مخاطب از محتوای نامه‌ها به خوبی با خصوصیات شخصیت‌های داستان ماکس، مارتین و گریزل آشنا می‌شود. فضا و مکان رویدادها نیز در قالب نامه به خوبی ساخته شده است.

گیرنده شناخته نشد در واقع داستانی‌ نمادین از ملت آلمان است. بعد از جنگ جهانی اول ملت آلمان مورد تحقیر و رکود اقتصادی شدیدی قرار گرفت و منتظر رسیدن منجی بزرگ بود و این منجی کسی نبود جز هیتلر که با به قدرت رسیدنش همه احساسات و افکار جامعه دست خوش تغییر شد، به طوری که برای همه جنایات نازیسم توجیهی قانع کننده داشت.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی گیرنده شناخته نشد می‌شنویم:

«چیزی که از خودم می‌پرسم و فقط به تو می‌توانم بگویم و به هیچکس دیگر نه، این است: آیا هدفمان صحیح است؟ آیا به سوی افق روشن‌تری در حرکتیم؟ می‌دانی ماکس، از وقتی به اینجا برگشته‌ام حال و روز هموطنانم را دیده‌ام و درک کرده‌ام که چه عذابی کشیده‌اند. چه سال‌هایی را پشت سر گذاشته‌اند. سال‌هایی که قرص نانشان روز به روز کوچک‌تر می‌شد و تنشان روز به روز لاغرتر، و امیدشان از بین می‌رفت. تا بالاخره در باتلاق نا‌‌امیدی فرو رفتند.»

«دوست عزیز به نظر من همه چیز در غلیان است، واقعا در غلیان است. مردم همه جا به جنب و جوش افتاده‌اند. این را در کوچه و بازار حس می‌کنی. ناامیدی مثل لباسی کهنه به گوشه‌ای پرتاب شده. مردم دیگر خودشان را در ردای شرم نمی‌پیچند. دوباره امیدوار شده‌اند. شاید این فقر بالاخره به پایان رسد. اتفاقی در راه است. اتفاقی که نمی‌دانم چیست. بالاخره رهبری پیدا شده! اما با احتیاط از خودم می‌پرسم این رهبر ما را به کجا خواهد برد؟ از بین رفتن ناامیدی خیلی وقت‌ها منجر می‌شود به قدم گذاشتن در راه‌های جنون آمیز.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
25 دقیقه
بخش اول
17 دقیقه
بخش دوم
16 دقیقه
بخش سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گیرنده شناخته نشد
نویسنده
مترجمشهلا حائری
گویندهشاهین علایی نژاد
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
34000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گیرنده شناخته نشد

Hani Khodadadian
۱۳۹۸/۱/۱۸
عالی و راوی بسیار عالی تر 👌🏼👌🏼👌🏼👌🏼
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گیرنده شناخته نشد

برای دریافت کتاب صوتی گیرنده شناخته نشد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.